کاشت ابرو طبیعی و مراحل انجام آن + بهترین روش


 

در حال حاظر بهترین و جدیدترین روش کاشت ابرو روش نوین میکروایمپلنت است 
که مراحل انجام پیوند ابرو در این روش به شرح زیر است: 
در این روش از ابزار دقیق و به نام ایمپلنتر استفاده می شود که بالاترین تراکم کاشت ابرو با طرح و خواب مناسب کارگذاری می شود. 
از پشت سر فلپ برداشته شده با کمک میکروسکپ های پیشرفته و لوازم جراحی به واحدهای گرافت مو تقسیم می شود ، تار موهای کات شده توسط دستگاه ایمپلنتر در جهت خواب طبیعی ابروها کارگذاری می شود. 
در این متد گرافت ها کاملا خوابی مناسب داشته و به پوست ابرو هیچ گونه آسیبی نمیرسد.
🔴 کاشت ابرو به روش میکروایمپلنت با سه برابر تراکم (روش نوین آمریکایی) 
🔴 بالاترین تراکم کاشت ابرو 
🔴 رعایت خواب ابرو طبق آناتومی صورت 
🔴بدون جراحی و بدون درد طی یک جلسه ۴تا۶ ساعته

 

 

 

ابرو چيست؟

عضوی درصورت متشكل از تعدادی مو با خصوصيات ذيل:

موهای ابرو داراي زوايای مختلف رشد در هر قسمت ان مي باشد اين زاويه در تاج بيشترين و در دم كمترين است.

فاز رويش و ريزش موهای ابرو بسيار كند است چنانكه اگر مويی از ابرو كوتاه شود درآوردن آن و برگشت به حالت اوليه بسيار طولاني است.

.وظيفه حفاظت در برابر آفتاب و حفاظت در برابر عرق و چربی كه از پيشانی به سمت صورت و چانه پايين ميايد.

.يكي از اعضای بسيار مهم در بيان احساسات و ارتباط برقرار كردن با ديگران

کاشت ابرو طبیعی ( کاشت ابرو دائمی )

ابرو یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین ارکان زیبایی در انسان  است که به هر علتی نبودن ابرو و کم پشت بودن آن در فرد باعث عدم اعتمادبه نفس شخص خواهد شد چراکه ابروی کم پشت و خالی توجه دیگران را به خود جلب مینماید.کاشت ابروی طبیعی ایمن ترین راه حل برای پرپشت کردن ابروها میباشد و به نوعی نقص در ابروهای فرد را برطرف میسازد.با پیشرفت دانش و فناوری هم اینک با کمک  پیوند ابرو میتوانیم ابروهای پرپشت و طبیعی را داشته باشیم.

کاشت ابرو چگونه است؟

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل ۵۰ تا ۴۰۰ گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.
در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانیکه پیوندها توسط تیم تخصصی (که به طور متوسط بیش از ۵۰۰ روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند، ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند. س از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند، تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا ۴ ساعت طول می کشد.

مدل کاشت ابرو

در عمل زیبایی پیوند ابرو هم مانند روش های دیگر خودتان می توانید مدل ابروی خود را به دلخواه انتخاب کنید. در واقع پزشکان متخصص زیبایی معمولا قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی یک جلسه مشاوره برای فرد تحت درمان می گذارند.در این جلسه در ابتدا پزشک بررسی های لازم را بر روی چهره و ابروهای شما انجام می دهد سپس مدل های ابرویی که متناسب با چهره و فرم شما است را به شما برای انتخاب بهتر فرم دلخواه شما برای انجام کاشت ابرو طبق فرم دلخواه شما پیشنهاد می دهد.

روشهای کاشت ابروی طبیعی

همانطور که میدانید برای انجام کاشت ابرو همانند  کاشت مو   روشهای بسیاری وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که روشهای رایج و سنتی با توجه به محدود بودن در امر برداشت و انجام کار توسط تکنسینهای تجربی هیچگاه نتوانسته اند روشی ایمن و باکیفیت برای فرد کاندید انجام دهند کما اینکه در آن روشهای رایج و سنتی توأم با جراحیهای طولانی مدت، درد، خونریزی، به جا ماندن اسکار ، زخم، جوشگاه و درنتیجه شاهد خواب و زاویه طبیعی ابروها نمیباشیم.کاشت ابرو با تکنیک های SUT و  FUE  بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت ابرو می باشد. در این روش می توان ابروها را کاملا طبیعی بدون جراحی، درد، خونریزی و ... در یک جلسه پیوند زد. مهمترین مزیت این تکنیک این است که نیازی به کوتاه کردن موهای سر نمی باشد و  حتی بر روی ابروهای تاتو شده هم قابل انجام است.

کاشت طبیعی ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان عمل کاشت ابرو بسته به نوع روش انتخابی و مراحل انجام آن متغیر می باشد.

آموزش کاشت ابرو طبیعی

هر روز افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا، کاشت ابرو را پشت سر می گذارند اما همه آن ها نتایج مشابهی را از این فرآیند به دست نمی آورند. آموزش کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو باید انجام شود و  این فعالیت به شیوه علمی و در شرایط کاملا استاندارد صورت بگیرد.پزشکانی که قصد دارند در زمینه کاشت ابرو تبحر کافی را به دست بیاورند و آماده انجام این فعالیت در وضعیت ایده آل باشند، می توانند به بهترین شکل ممکن از این دوره آموزش تخصصی استفاده کنند.کاشت طبیعی ابرو ، فعالیتی است که جزئیات در آن نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. اگر تنها یکی از مراحل این فعالیت به درستی صورت نگیرد، نتایج نهایی این کار به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود. استفاده همزمان از تخصص دانشگاهی، دانش تئوری و مهارت عملی، می تواند از شما یک پزشک موفق در زمینه کاشت ابرو بسازد.پس بهتر است اگر قصد آموزش کاشت ابرو را دارید ، حتما به مراکز معتبر و پزشکی مراجعه نمایید.

علت از دست رفتن ابروها

  • تروما يا ضربه از طريق جراحت ، تصادف ، سوختگي،‌مواد شيميايی، برق گرفتگی، راديوتراپی و....
  • مادرزادی
  • بيماری های پوست و مو
  • اصلاح كردن ابرو در خانم ها يا اقايان در طولانی مدت
  • تاتو
  • بيماريهای هورمونی
  • اعمال جراحی در منطقه ابرو ها

 

چه كساني كانديد كاشت ابرو هستند؟

در ابتدا بايد علت كاهش يا از بين رفتن ابرو بررسی شود چراكه در برخي از موارد بدون درمان علت حتي كاشت ابرو هم نمی تواند درمان دائمی باشد و امكان ريزش مو های كاشته شده ابرو در صورت عدم درمان بيماری وجود دارد.
بهترين كانديد كاشت ابرو كساني هستند كه :

اصلا ابرو نداشته باشند

قسمتي از ابرو را كاملا از دست داده باشند

پوست سالم در منطقه مورد نياز كاشت داشته باشند

بيشترين مراجعان كاشت ابرو خانم هايي هستند كه به دليل اصلاح زياد يا نامناسب يا تراشيدن ، موی ابروی خود را از دست داده اند اين افراد در بيشتر موارد و براي جبران ابرو آن را تاتو مي كنند بنابراين ما با دو حالت برخورذ  مي كنيم:

افرادی كه از تاتوی خود راضی بوده و مي خواهند در محل تاتو كاشت ابرو انجام دهند.

افرادی كه از تاتوی خود ناراضی اند و مايل اند آن را پاك كرده و سپس با طراحی ديگر كاشت ابرو انجام دهند.

شرایط کاشت ابرو

شرایطی وجود دارند که تعین کننده ی میزان موفقیت این عمل برای افراد مختلف خواهند بود:

 سن

غالبا در سنین کمتر از سی سالگی، الگوی ریزش ابرو در افراد تثبیت نشده است.اگر شخصی زیر این سن اقدام به انجام عمل زیبایی کاشت ابرو کند، نتیجه ی ایده آل فرایند eyebrow transplant را مشاهده خواهد کرد، اما با گذشت زمان و گذر از سن 30 سالگی، نیازمند تجدید این فرایند خواهد بود.الگوی ریزش برخی افراد، از سن 22 سالگی مشخص می شود. برخی استثنائات مانند افرادی که در آتش سوزی ابروی خود را از دست داده اند، نیازی به مشخص شدن الگوی ریزش نخواهند داشت.با این حال توصیه نمی شود از این روش استفاده کنید زیرا پزشک باید الگوی ریزش ابرو را بداند و برحسب آن، راهی بیندیشد. ممکن است در صورت اقدام بدون سنجش، حتی موهای کاشته شده هم پس از مدتی بریزند.

 سلامت عمومی

با اینکه عمل زیبایی کاشت ابرو، جراحی مختصر و فاقد خطرات جانبی می باشد، اما همچنان نیازمند سوابق و پیشینه های مناسب سلامتی می باشد.گاهی برخی عمل ها نیاز به استراحت مطلق دارند و برخی عمل ها نه. این تفاوت، باید پیش از عمل در نظر گرفته شود تا متقاضی با سنجیدن شرایط، بهترین راه را انتخاب کند.اشخاصی که از بهداشت عمومی کاملی برخوردارند، به دلایل ثابت ماندن وضعیت بدنی شان، بهترین پاسخ را به عمل eyebrow transplant خواهند داشت.داشتن بدنی سالم و البته رژیم غذایی مناسب، دوران نقاهت را به سریع ترین شکل ممکن خواهد گذراند؛ پس سعی کنید هنگامی به پزشک برای کاشت ابرو مراجعه کنید که احساس خوبی دارید.از طرفی افراد با شرایط بهداشتی و سلامتی ناپایدار مانند افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا دیابت، با توجه به اینکه میزان هورمون ها، فشار خون و سایر پارامتر های سلامتی شان متغیر است.ممکن است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نیازمند پیگیری مقدماتی برای دریافت بهترین نتیجه از فرایند پیوند ابرو باشند.سعی کنید تمام پرونده و سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید تا با رعایت تمام جوانب، بهترین روش را پیش پایتان بگذارد.

 تناسب رنگ تار موی ابرو و رنگ پوست

اگر رنگ ابرو با رنگ پوست متناسب باشند، نتایج کاشت ابرو با پوشش مناسب تار های ابرو همراه خواهد بود. تناقض رنگ میان پوست و تارهای ابرو، موجب می شود که به تار های ابروی بیشتری برای داشتن پوشش مناسب پوست نیاز باشد.این مشکل بیشتر در روش BHT خودش را نشان می دهد که رنگ مو و جنس موهای سایر نقاط بدن، با موهای ابروها یکی نیستند و کمی زمان می برد تا موهای آن نواحی، با شرایط تطبیق پیدا کند.البته دیگر کاشت ابرو، به سختی گذشته نیست. در زمان های نه چندان دور، هنوز پانچ و روشی مانند FIT و SUT ایجاد نشده بود و پس از عمل، اسکار و زخم در ناحیه اهدا کننده و گیرنده ایجاد می شد اما در روش های ذکر شده، دستگاه ها، کار پزشکان را راحت کرده اند.در این روش ها، حتی یک ذره هم درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد و حتی با توجه گرافت هایی که برداشت می شود، می توان تعداد بیشتری فولیکول در ناحیه ابرو کاشت.

در كاشت ابرو توجه به چند نكته الزامی است 

 

مو های كاشته شده به هيچ وجه تراكم موهای طبيعي را نداشته و در صورت تمايل براي پرپشت نمودن ابرو بايد حداقل 2 يا 3 مرحله عمل شود بنابراين افرادی كه روی تاتو كاشت ابرو انجام مي دهند چون زمينه پوست انها رنگی است تراكم موی كاشته شده بيشتر بنظر می رسد و فرد از عمل خود راضي تر است .
     
در هيچ كجای بدن مويي وجود ندارد كه شبيه موی ابرو باشد . بهترين مو برای كاشت ابرو موي سر است كه به لحاظ مشخصات ظاهری مانند ضخامت وحالت و ميزان و زاويه رشد كاملا با ابرو متفاوت است . البته بعد از يكي دو سال موهای كاشته شده فرم و حالت و كيفيت رشد شبيه به ابرو پيدا مي كنند ولي اگاهي دادن به بيمار براي شرايط رشد سال اول و كوتاه كردن مرتب ابرو ها الزامی است.
 
آنچه بيشترين مورد شكايت بيماران كاشت ابرو است زاويه رشد ابروهای كاشته شده است ولي  با استفاده از متدهای جديد نمايي بسيار طبيعی تر نسبت به روشهای قديمي ايجاد شده و چنين مشكلی وجود ندارد.
 
تكنيك كاشت ابرو بسيار مشكل است و مهارت و علم پزشك متخصص كاشت مو در اين راستا نقش بسيار مهمي را ايفا مي كند .

نحوه کاشت ابرو 

اهدای مو از پوست سر انجام می‌شود که در ادامه این موی برداشته شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شود و می‌تواند در باقیمانده عمر فرد به رشد خود ادامه دهد. به همین خاطر لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح و تمیز شود. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای کاشته شده در ابتدا به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت جفتی در هر بار کاشته می‌شوند و به این ترتیب فرآیند رشد طبیعی موی ابرو برای بیمار امکان پذیر می‌شود. کاشت مو طبیعی ابرو یک روش بسیار ظریف است که نیازمند جایگذاری دقیق این موها در شکاف‌های ریز (نیم میلیمتر) با توجه به زاویه و جهت مناسب می‌باشد. در این حالت می‌توان از ابزارهای کاملاً میکروسکوپی برای کاشت ابروی طبیعی استفاده کرد تا امکان جایگذاری مو با ایجاد شکاف هایی با حداقل قطر ممکن و کمترین میزان آسیب برای موهای فعلی فرد وجود داشته باشد.

 

مراحل کاشت ابرو 

اگر با روش های کاشت موی طبیعی سر آشنا باشید، حتما می دانید که انواع روش کاشت ابرو هم تا حدودی شبیه آن است. مرحله اول طراحی ابرو است. بهتر است طراحی با توجه به نظر بیمار و مشاوره متخصص صورت گیرد. بسیاری از بیماران حین عمل از دستگاهWand  استفاده می کنند (دستگاهی که هرگونه درد را کاهش می دهد) اما استفاده از این دستگاه حین کاشت ابرو راحت نیست.موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند، که هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد. بسته به هدف بیمار از کاشت ابرو، نژاد و مدلی که می خواهد، روش عمل تعیین می شود. در حین کاشت ابرو باید به مکان رشد مو دقت کرد زیرا از این طریق می توان زاویه و میزان رشد مو را تعیین نمود. زمانی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده عمل شدند، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد خواهد کرد و سپس جهت و زاویه رشد ابرو را تعیین خواهد کرد. سپس موهای پیوندی در مکان های آماده شده وارد می گردند و روند پروسه کاشت ابرو توسط متخصص نظارت می شود (در صورت لزوم بارها و بارها این بررسی توسط او صورت می گیرد). هدف از نظارت کاشت ابرو این است که مشخص شود آیا پروسه در راستای مشخص شده اجرا می شود یا خیر و نیز میزان تراکم ابروها را بررسی می نماید. پروسه تا زمانی که بهترین حالت برای ابرو ایجاد نشود متوقف نخواهد شد. بسته به اینکه چه تعداد ابرو کاشته شود، پروسه کاشت ابرو معمولا 4 ساعت به طول می انجامد. انتظار می رود پوسته نازک ایجاد شده در اطراف هر مو کاشته شده و مقداری قرمزی حاصل از عمل تا 5 روز بعد باقی بماند و پس از آن کمی صورتی رنگ می شود و می توان آن را با آرایش کردن پنهان نمود. ممکن است در موارد نادری کمی خون مردگی و تورم به مدت 3 روز در اطراف چشم برای برخی بیماران مشاهده شود.در صورتی که از بخیه در کاشت ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین می رود ولی جای زخم باقی می ماند، اما اگر از روش FUE استفاده شود هیچگونه جای زخم خطی باقی نمی ماند و نیازی به بخیه نیست.

بهبودی 

ریکاوری پس از استفاده این روش درمانی سریع و بی درد است، هر چند امکان ایجاد ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی وجود دارد، اما در روز پنجم معمولاً هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود و ظاهر جدید ابرو برای سایرین جلب توجه خواهد کرد.
نتایج حاصل از کاشت ابروی کامل یا جزئی دائمی است، اما برای مشاهده نتایج کامل ناشی از درمان نیاز به زمان وجود دارد. بلافاصله پس از عمل جراحی، تغییر در ظاهر و تراکم ابرو برای بیمار قابل مشاهده است، اما بسیاری از موهای کاشته شده در طول دو هفته می‌ریزد. این شرایط کاملاً عادی است و نیازی به نگرانی درباره آن وجود دارد. در حقیقت این ریزش ابرو بخشی از فرآیند بهبودی پس از کاشت ابرو است و رشد موها مجدداً در محل کاشت آن‌ها شروع می‌شود. معمولاً مشاهده نتایج کامل حاصل از این درمان به ۱۲ ماه زمان نیاز دارد.موهای کاشته شده با گذشت زمان به رشد خود ادامه می‌دهند و به همین خاطر لازم است ظاهر ابرو هر ماه یک بار اصلاح شده و مرتب شود. این نگهداری می‌بایست به صورت منظم انجام شود تا به این ترتیب بتوان ظاهر ابروها را به صورت مطلوب و مناسب حفظ کرد.

 

انواع روشهای کاشت ابرو

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از  کاشت مو  ، کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است.کاشت ابرو روشی بی‌خطر و راه حلی موثر و دایمی برای ریزش ابرو می‌باشد. در این روش از موهای طبیعی برای پر پشت کردن و ترمیم ابرو استفاده می شود. در واقع این روش پیوند طبیعی مو می باشد و از موهای مقاوم به ریزش خود فرد برای پیوند به ناحیه ابروها استفاده می شود.

 علل از بین رفتن و ریزش ابروها

 

علل-ریزش-ابروها

کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا )، کم کاری تیروئید، کم پشتی ژنتیکی، ضربه، و آلوپسی آرئاتا. ضربه حتی می تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روش های کاشت ابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند، بهترین انتخاب ها برای جراحی کاشت ابرو هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند. محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس می زند.

انواع روشهای کاشت ابرو

کاشت  ابرو با روش FUE

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به حداکثر تراکم ابرو اغلب لازم است که این روش را تکرار کنید. از آنجایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می‌شوند، هنگامی که رشد می‌کنند، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. بر خلاف مو در سر، که عمدتا در همان جهت رشد می‌کند، ابروها، در ناحیه بسیار کوچکتر، در چندین جهات مختلف رشد می‌کنند. موی سر معمولا در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. موها در ابروها از فولیکول‌های فردی رشد می‌کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی ۱ تا ۴ مو دارند. مرحله anagen (مرحله رشد)، که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

مزایای روش fue

عدم وجود زخم خطی

از آنجایی که آخری یک زخم خطی به جای می‌گذارد، این یکی از دلایل اصلی این است که چرا افراد روش FUE را انتخاب می‌کنند.

بهبودی سریع

روش FUE نیاز به زمان بهبودی کوتاه‌تر از برخی از روش‌های دیگر دارد. با روش FUE، بیماران در عرض چند روز بهبود می‌یابند زیرا این روش نیازی به استفاده از چاقوی کوچک جراحی یا بخیه ندارد. در نتیجه، محدودیت‌های حداقل در فعالیت‌های فیزیکی شدید پس از چند روز اول وجود دارد. بهبودی کامل به طور متوسط ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

حداقل ناراحتی پس از عمل

برای اطمینان از راحتی بیماران، جراحان کاشت ابرو از بی‌حسی موضعی ساده شبیه به آنچه که در شیوه‌های دندانی استفاده می‌شود استفاده می‌کنند. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان رانندگی کنند. اگر ناراحتی رخ دهد، می‌توان آن را با داروهای مسکن ملایم کنترل کرد. علاوه بر این، با توجه به ماهیت غیرتهاجمی این روش، احتمال عفونت‌های پس از عمل بسیار کم است.

ظاهر طبیعی

روش FUE پیشرفته نتایج کاملا طبیعی ارائه می‌دهد و کاشت ابرو به سختی می‌تواند از ابرو اصلی تشخیص داده شود. در روش FUE، گرافت‌های ابرو در جهت و زاویه‌ای که رشد رشته‌های اطراف را تقلید می‌کند کاشته می‌شوند. در نتیجه، موهای کاشته شده ادغام می‌شوند و با موهای اطراف آن ترکیب می‌شوند.

ناحیه بزرگ کاشت

روش FUE امکاناتی برای انبساط ذخایر ابروی دهنده ارائه می‌دهد. به طور کلی اعتقاد بر این است که هنوز امکان برداشت برخی گرافت‌های اضافی در بیماری که موهای ناحیه اهدا کننده‌شان را با استفاده از روش FUT خالی کرده‌اند، وجود دارد.

فرآیند کاشت ابرو به روش FUE

قبل از شروع فرآیند عمل پزشک مدل ابروی مطلوب را طراحی کرده و می‌کشد تا به عنوان یک نقشه برای کاشت استفاده کند.

انتخاب فولیکول موی مناسب

سپس شروع به یافتن خط ممتد ریز مو در پایه سر می‌کند تا به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کند. به طور معمول برای کاشت ابرو، موهای ناحیه اهدا کننده از پشت گوش‌ها گرفته می‌شوند، به این دلیل که آنجا نازک‌ترین ناحیه موی سر است. خط ممتد کوچک مو سپس با قیچی چیده می‌شود تا برای شروع برداشتن فولیکول‌های سالم مو آماده شود.

بی‌حس کردن ناحیه اهدا کننده

سپس بی‌حسی موضعی به ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود. دستگاه لرزشی و یخ برای راحت‌تر کردن این فرآیند عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب پانچ‌های مناسب کاشت ابرو
 

این دو پانچ ۰٫۳ میلی متر ضخامت دارند. پانچ با ته برنزی در سمت دست چپ تیز است. این برای ایجاد اولین برش در فولیکول تک سالم مورد نیاز برای ابروهای Marie مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانچ دوم در سمت راست کند است و برای “پانچ” یا گشاد کردن ناحیه اطراف فولیکول مو به منظور حذف کل فولیکول سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتقال فولیکول‌های ناحیه اهدا کننده به ناحیه مورد نظر
 

طراحی شکل خاص در اطراف ناحیه ابرو کشیده می‌شود. بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. سپس پزشک برای تزریق فولیکول‌های جدید یکی یکی در ناحیه اقدام می‌کند، زیرا بعضی از فر فولیکول‌های مو بسیار دقیق هستند و هنگامی که پزشک هر فولیکول مو را وارد می‌کند مراقبت ویژه می‌خواهد تا اطمینان حاصل شود که حلقه مو در جهت درست با بقیه ابروها قرار دارد.

کاشت ابرو با روش FUT

در این روش اغلب از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می‌شود. این به دقت تشریح شده است؛ فولیکول‌های تکی استخراج می‌شوند؛ و چیده می‌شوند در حالی که ساختارهای وخیم حفظ می‌شوند و به دقت در برش‌های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می‌شوند. یک ابروی متوسط بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ تار مو دارد و یک کاشت ابروی حرفه‌ای شامل کاشت هر تار مو بصورت جداگانه است؛ هر تار مو بصورت دقیق دستکاری می‌شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مزایای کاشت ابرو به روش  FUT

بالاترین برداشت مو

یکی از بهترین دلایل برای انتخاب روش FUT توانایی آن برای ارائه بالاترین برداشت ابرو در میان سایر روشهای کاشت ابرو است. دلایل زیادی برای FUT وجود دارد که بتواند این کار را انجام دهد، از جمله روش برش میکروسکوپی آن که امکان برداشت از نواحی اهدا کننده خوب را فراهم می‌کند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید ضخامت کامل و طول قبلی ابروها را بازگردانید، روش FUT می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

کیفیت بهتر گرافت

هر دو روش FUT و FUE دارای یک هدف مشابه هستند و این هدف کاشت گرافت‌ها با کیفیت بالا برای دستیابی به نتایج مطلوب بیمار و بازگرداندن موها به شکوه سابق خود بدون ظاهر مصنوعی است. برای خاص‌تر بودن این گرافت‌ها آنهایی هستند که از دائمی‌ترین نواحی اهدا کننده می‌آیند و به هیچ وجه آسیب دیده نیستند و مهم‌تر از همه لایه محافظی از بافتی دارند که فولیکول‌ها را پوشش می‌دهد. این لایه به طور موثر باعث کاهش وقوع آسیب‌های مکانیکی هنگام قرار دادن می‌شود. از آنجایی که نوار اهدا کننده از سر که برای FUT برداشته می‌شود با استفاده از ایتریو میکروسکوپ‌های تشریحی انجام می‌شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که واحدهای فولیکولی به دقت جدا شوند، در حالی که بافت‌های محافظتی بدون آسیب حفظ می‌شوند. با این نوع حفاظت، کاشت‌ها احتمال بیشتری را برای پیوند موفق دارند. این امر به ویژه هنگامی درست است که دستیاران بالینی در تشریح استریو میکروسکوپی آموزش دیده‌اند.

استفاده از ابرو اهدا کننده

یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت کاشت، نسبت واحدهای فولیکولی است که برداشت می‌شوند. واحدهای فولیکولی که از لبه‌های بیرونی ناحیه اهدا کننده می‌آیند، فرصت بیشتری برای از دست رفتن در طول زمان را دارند، زیرا آنها تسلیم فرآیند غیرقابل توقف طاسی می‌شوند. با این حال، اگر آنها از وسط بخش ناحیه اهدا کننده آمده باشند، نسبت به طاسی مقاوم‌تر هستند و باید برای این روش استفاده شوند. به همین دلیل است که روش FUT از نوارهای اهدا کننده استفاده می‌کند که از قسمت میانی جدا شده‌اند، که این مورد برای روش FUE صدق نمی‌کند.

تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی مورد نیاز برای FUE وجود دارند، زیرا جراح می‌تواند تنها از هر پنج فولیکول در یک ناحیه خاص برداشت کند که در مقایسه با ۱۰۰٪ استفاده از فولیکول‌ها در روش FUT بسیار کم است. این امر جراحان را مجبور می‌کند تا از حاشیه‌های بالایی و پایین ناحیه اهدا کننده برداشت کنند و منجر به برداشت از یک ناحیه بزرگتر در خارج از ناحیه اهدا کننده ایده‌آل می‌شود. از آنجا که کمیت قبل از کیفیت قرار می‌گیرد، کیفیت فولیکول‌ها برای پیوند با برخی از این واحدهای فولیکولی که سرانجام می‌ریزند، ایده‌آل نیست.

استفاده از نواحی اهدا کننده

زخم‌های ناشی از روش استخراج فولیکول‌های مو کوچک هستند، اما برای بهبودی تعدادی جای زخم کوچک به جای می‌گذارند. جراحانی که روش FUE را به جای FUT تایید و پشتیبانی می‌کنند اینگونه استدلال می‌کنند که چنین زخم‌هایی بسیار کوچک هستند. در ضمن، دیگران استدلال می‌کنند که چنین زخم‌هایی باعث نابهنجار کردن واحدهای فولیکول مجاور می‌شوند که باعث می‌شود انجام جلسات بعدی سخت‌تر شوند. در نتیجه، اهدا کننده موجود FUE محدود می‌شود. از طرف دیگر ایجاد زخم در روش FUT که بصورت موضعی در امتداد یک نوار است، برای تمام روش‌های لازم که ممکن است فولیکول‌ها را برای آنها نیاز داشته باشید به همین طریق می‌ماند.

اگر چه تکنیک‌ها و ابزارهای جدید به طور قابل توجهی میزان برش و آسیب در طول فرایند استخراج را کاهش می‌دهند، ناتوانی در دسترسی به طور کامل به بخش میانی ناحیه دائمی در روش کاشت مو هنوز هم میزان کل مو موجود در روش FUE را محدود می‌کند.

یکی از مهمترین نگرانی‌های کاشت مو، زخم است و برخی تفاوت‌های مهم بین روش FUE و FUT در رابطه با این مورد وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، روش FUT شامل یک برش خطی، ایجاد یک اسکار ریز است. اگر چه قابل رویت‌تر از اسکارهای روش FUE است، آنها تنها می‌توانند هنگامی که بیمار تصمیم می‌گیرد موهایش را خیلی کوتاه کند دیده شوند. با این حال، این بدان معنی است که اگر بیمار یک روش نوار دیگر را می‌خواهد، اسکار اولیه می‌تواند وقتی که نوار جدید اهدا کننده ایجاد می‌شود، تنها با یک اسکار در بیمار برداشته شود. چنین چیزی نقطه‌ی مقابل روش FUE است. حتی اگر زخم‌ها جزئی باشند، روش بعدی باعث ایجاد زخم‌های جدیدی می‌شود و به زخم‌های‌ اولی اضافه می‌شود. بیشتر از قابلیت دیدن، این به طور مخالف واحد‌های فولیکولی مجاور را از شکل طبیعی می‌اندازد و باعث می‌شود که روش‌های بعدی برای جراحان دشوارتر شود.

کاشت طبیعی ابرو به روش sut

در طریقه پیوند ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .

مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرافت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.

پنج مزیت کاشت حرفه ای ابرو اتوماتیک به روش sut

 نخستین مزیت روش های کاشت ابرو زیبا جوان تر شدن چهره میباشد.

مهمترین مزیت پیوند ابرو به روش SUT داشتن زاویه و خواب موی طبیعی می باشد که منحصرا متعلق به این تکنیک می باشد.

 یکی دیگر از مزیت های کاشت ابرو با تکنیک SUT این است که روی ابروهای تاتو شده هم میتوان عمل جراحی کاشت مو انجام داد.

 کلیه مراحل کاشت طبیعی ابرو در این تکنیک در یک جلسه انجام می گردد.

 این متد بدون هیچگونه عوارض، جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام میشود.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

 

 

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید:

کلینکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد.

کلینیک‌هایی که تجربه‌ی زیادی در کاشت مو دارند، لزوماً کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد.

کلینیک فوق تخصصی خانه سفید سال‌ها است که در زمینه‌ی کاشت موی سر، کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کند. پزشکان و جراحان این مرکز به خوبی با علم و هنر کاشت ابرو آشنایی داشته و تجربه‌ی زیادی در این امر دارند.

کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد.

طراحی ابروها و اجرای کاشت، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.

کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند.

برای کاشت مو و کاشت ابرو کلینیکهایی را انتخاب نمایید که دارای مجوز های لازم باشند .

روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند.

کاشت موی سر و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه‌ی بیماران از آن روش استفاده کرد.اگر روش‌های مختلف کاشت موی صورت در یک کلینیک ارائه بشوند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است؛ چون آن کلینیک سعی نمی‌کند که یکی از روش‌های کاشت را به عنوان بهترین روش معرفی کند.

دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت ابرو

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو طولانی نیست، اما استراحت بعد از کاشت ابرو برای از بین بردن ورم لازم است. از بین رفتن ورم یک یا دو روز طول می‌کشد و ممکن است خراش‌هایی را هم روی ناحیه کاشت ابرو مشاهده کنید. برخی بیماران دچار خارش و سوزش ملایمی می‌شوند که البته موقتی است و با لوسیون موضعی برطرف می‌شود.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

كاشت ابرو امری تخصصی و بسیار نیاز به مهارت و ظرافت و تكنیک كاشت مناسب دارد و شخص كاندید کاشت ابرو باید در تعین پزشک معالج خود دقت لازم را داشته باشد، كه سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه های انجام شده مورد پسند قرار گیرد،همچنین هرچه سابقه پزشك معالج و تجربه ایشان در كاشت ابرو بیشتر باشد طبیعتاً هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.


برای این امر هزینه كاشت ابرو در چند مورد خلاصه میشود.

1-تجربه و مهارت پزشک

2-تكنیك كاشت ابرو

3- انجام كاشت ابرو با زاویه و خواب طبیعی ابروها

4-انجام كاشت ابرو بدون كوتاهی موهای سر

5-نداشتن عوارض و دوره نقاهت

انواع روشهای کاشت ابرو | بهترین روش کاشت ابرو | مزایا و معایب انواع روش کاشت ابرو
مو

روش های مختلف کاشت ابرو | هزینه کاشت ابرو

ابروها به مثابه قابی برای چشم ها می مانند که نقشی موثر در زیبایی چهره ایفاء می کنند. از آن جا که ابروها در منطقه مرکزی صورت واقع شده اند در صورتی که با کم پشتی یا ریزش مواجه شوند ، می توانند از منظر زیبایی شناختی تاثیر سوئی بر زیبایی صورت گذاشته و از جذابیت چهره بکاهند.

کاشت مو در شیراز | بهترین کلینیکهای کاشت مو در شیراز | هزینه کاشت مو در شیراز
مو

کاشت مو ، ابرو و ریش در شیراز | هزینه کاشت مو در شیراز

در کاشت موی طبیعی، واحدهای فولیکولی مو از ناحیه اهداکننده مو که اغلب موی پشت سر است جدا می‌شود و به ناحیه دریافت‌کننده (ناحیه طاس سر) انتقال داده می‌شود.این اقدام باعث پر پشت شدن موها و افزایش تراکم آن می شود.

مراحل انجام کاشت ابرو طبیعی | ماندگاری، مزایا، عوارض و هزینه
مو

مراحل انجام کاشت ابرو به چه صورت است؟

کاشت ابرو از دیگر اقدامات برای زیبایی صورت است که برای افرادی توصیه می شود که به صورت ژنتیکی، مریضی، تصادف و سوختگی با ریزش و ناقص شدن ابرو مواجه شده اند. برای کاشت ابرو بهترین کلینیک را که در زمینه کاشت ابرو و مو تخصص دارند را انتخاب نمایید تا با مشکلاتی اعم از عفونت، ریزش چندین برابر ابرو، زخم و ... مواجه نشوید.

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن
مو

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن

قطعا برایتان در رابطه با نوع و مراحل کاشت ابرو با موی طبیعی سوال باشید که با همراهی سایت فاین فیس، می توانید به تمامی پاسخ سوالات خود در زمینه ی کاشت مو و ابرو، خواهید رسید. در ادامه به منشاء مو طبیعی برای کاشت ابرو می پردازیم، ممنون از همراهی شما عزیزان.

دلایل و عوامل ریزش ابرو
مو

چرا موی ابروها شروع به ریزش می کند؟

ریزش ابرو معضلی برای خانم ها و آقایان است که برخی دست به تتو ابرو و یا کاشت ابرو میزنند که منجر به هزینه های کاشت و ترمیم ابرو برای تغییر حالت چهره و پر کردن ابروهای ریخته شده ی خود، می شوند. ریزش مو و ابرو دلایل مختلفی دارد که همراه با درمان هر یک از آن ها، در اختیارتان قرار می دهیم.


ارسال نظر

Loading...