عمل بینی با لیزر | عمل زیبایی بینی با لیزر | جراحی زیبایی بینی با لیزر

جراحی و عمل زیبایی بینی با لیزر
آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟آیا بینی را میتوان بدون جراحی لیزر کرد؟اگر بینی شما انحراف دارد و منحنی دارد به جراحی بینی با لیزر فکر نکنید .جراحی بینی با لیزر بیشتر به عنوان برطرف کردن یک عارضه پوستی روی بینی کاربرد دارد و با جذب گرما این عارضه های پوستی برطرف می شود...
فاین فیس
فاین فیس

عمل بینی با لیزر

در جراحی زیبایی بینی عمده کار جراح روی تغییر شکل و بازآرایی ساختار غضروفی و استخوانی بینی متمرکز می باشد، این کار با تراش استخوان ها و برش غضروف ها در بعضی قسمت ها و تقویت غضروف و بازسازی راه هوایی در قسمت هایی دیگر انجام می شود، در نتیجه کار روی غضروف و استخوان به علت ساختار بافتی و همچنین خصوصیات فیزیکی نور لیزر کارایی چندانی ندارد و اسم بردن از جراحی بینی با لیزر صرفا تبلیغاتی می باشد.در بعضی جاها می گویند عمل بینی با لیزر از جدید ترین متدهای عمل جراحی بینی پلاستیک است. عملی که با یک اشعه و بدون بیهوشی و خونریزی قرار است انجام شود !
هرچند که می دانیم لیزر کاربردهای درمانی بسیاری داشته  بخصوص لیزر موهای زائد و برای بسیاری از تغییرات پوستی و زیبایی بسیار موثر عمل می کند ، اما باید بدانیم برای کوچک کردن بینی که باید همراه با تغییر اندازه ، بافت و یا کوچک کردن بینی همراه باشد تا چه اندازه لیزر توانایی دارد.اگر بینی شما انحراف دارد و منحنی دارد به جراحی بینی با لیزر فکر نکنید .جراحی بینی با لیزر  بیشتر به عنوان برطرف کردن یک عارضه پوستی روی بینی کاربرد دارد و با جذب گرما این عارضه های پوستی برطرف می شود.عمل بینی با لیزر عملی است که به وسیله ی لیزر CO2 انجام شده و به وسیله ی آن می توان بدشکلی های بینی را بر طرف کرده و پوست اضافی آن را نیز برداشت. برخلاف عمل زیبایی بینی  گوشتی و استخوانی معمولی، در این روش نیازی به باز کردن کامل بینی برای تغییر شکل آن نیست. در برخی موارد روش جراحی بینی معمولی و روش لیزری CO2 (جراحی لیزر بینی) همراه با هم اجرا می شوند ولی در مواردی که فرد نیاز به تغییر شکل بینی داشته باشد، جراحی معمولی بینی لازم است.

جراحی لیزری بینی چه چیزی را درمان می کند؟

تغییر شکل دادن بینی نیازمند یک بازسازی کامل به وسیله ی جراحی پلاستیک می باشد. عمل بینی با لیزر یک روش کم تر تهاجمی برای اصلاح پوست بینی، از بین بردن ضخامت بیش از حد و یا بر طرف کردن بدشکلی های آن می باشد. زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر عوارض مشابه پوستی را نیز می توان به کمک جراحی بینی با لیزر از بین برد. زیبایی بینی بدون عمل جراحی و با کمک لیزر معمولا در درمان رینوفیما، یک عارضه ی خطرناک که طی آن پوست بینی فرد بیش از حد رشد کرده و بینی را دچار اختلال می کند، کاربرد دارد. جای زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر بدشکلی های پوستی که توسط رینوفیما ایجاد شده اند نیز، پاسخ خوبی به عمل بینی با لیزر می دهند. آکنه یکی از زوائد پوستی بسیار رایج است که معمولاً در میان نوجوانان بروز می‌یابد و در زیبایی پوست نقش به سزایی دارد و ویژگی اصلی آن جوش‌های سر سیاه، سر سفید و چرکی و پوست چرب است.

کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر ( عمل بینی گوشتی )

افراد مناسب برای استفاده از روش عمل بینی با لیزر 

افراد مناسب برای عمل بینی با لیزر

عمل لیزری بینی، برای عارضه های پوستی بینی کارآمد است. موفقیت این عمل در برخی از افراد بیشتر است و این به دلیل تفاوت در نوع پوست، سن فرد، وضعیت سلامت عمومی و سوابق پزشکی او می باشد. بهترین داوطلبان برای جراحی بینی با لیزر، افراد با سن کم تر از 40 سال بوده که از نظر جسمی و ذهنی سالم اند و همچنین انتظارات واقع گرایانه داشته و سیگار نمی کشند. بیماران بالای 40 سال سن نیز هنوز می توانند جراحی بینی با لیزر استفاده کنند. سیگار کشیدن از جریان خون در پوست و بهبود آن ممانعت کرده و به همین دلیل متخصص جراحی زیبایی به بیماران توصیه می کند که در مدت بهبودی از عمل ببنی با لیزر، سیگار کشیدن را متوقف کنند. بیماران مبتلا به عارضه های لخته ی خون، دیابت و یا وابستگی به انسولین، افراد مناسبی برای عمل بینی با لیزر نیستند. حائز اهمیت است که یک پزشک با تجربه در این زمینه را پیدا کرده و با او در مورد انتظارات خود از عمل لیزری بینی، به گفتگو بپردازید. پزشک همچنین عکس عمل بینی را قبل و بعد از لیزر به شما نشان خواهد داد تا متوجه تغییرات بینی خود شوید. 

شرایط عمل بینی با لیزر

  • عدم وجود انواع اختلالات لخته های خون
  • شرایط جسمی و روانی مناسب
  • انجام دادن چکاپ ها و آزمایش های لازم
  • مراجعه به متخصصین و پزشکان زیبایی
  • سن مناسب
  • کسانی که پوست خود را برنزه کرده اند در انجام ای نوع عمل محدودیت داشته و حتما باید با متخصص مربوطه مشورت های لازم را انجام دهند.
  • بیماران مبتلا به دیابت که از انسولین ایتفاده می کنند نیز باید حتما با پزشک متخصص در مورد این موضوع مشاوره کنند.
  • در نظر داشته باشید این عمل نیز مراقبت های خاص خود و حتی عوارض خاص خود را می تواند داشته باشد که برای آگاهی و شناخت از آنها باید از متخصص خود کمک بگیرید.

عوارض عمل بینی با لیزر و زمان انجام عمل بینی با  لیزر چه قدر است ؟

تا کنون گزارشی از عوارض لیزر درمانی گزارش نشده است و مدت زمان انجام لیزر دماغ 1 الی 2 ساعت به طول می کشد و بعد از یکی دو روز می توانید فعالیت عادی خود را داشته باشید.

مراقبت‌های پس از  عمل جراحی بینی با لیزر

درست مانند مواقعی که دچار آفتاب‌سوختگی شدید می‌شوید، لیزر روی پوستتان می‌تواند التهاب و سوزش ایجاد کند، بنابراین باید پوست را با پاک‌کننده‌های ملایم و غیر خشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید. از مالش دادن پوست حین شست‌وشو جداً اجتناب کنید چون به پوست حساس و آسیب‌دیده صدمه‌ی بیشتری خواهید زد. رعایت این نکته پس از عمل به بهبودی سریع‌تر و از بین رفتن بهتر سوختگی و قرمزی روی بینی کمک می‌کند.

سوالات رایج درباره ی عمل بینی با لیزر

آیا بعد از جراحی زیبایی لیزری  بینی درد و کبودی ایجاد خواهد شد، آیا این عمل، زخمی از خود به جا می‌گذارد؟ 

پس از عمل جراحی معمولی، بعضی عوارض جانبی خاص (مانند کبودی، اِدِم و درد و غیره) ممکن است مشاهده شوند که از طول مدت عمل جراحی و روش مورد استفاده ناشی می شوند. در عمل‌های زیبایی بینی با تکنولوژی لیزر پیشرفته، مدت زمان عمل توسط تکنولوژی لیزر به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. تکنولوژی لیزر عوارض جانبی را به حداقل رسانده است. به این ترتیب عمل جراحی برای بیمار بسیار راحت شده است. بیمار پس از این عمل هیچ جراحتی ندارد.

آیا پس از جراحی فتیله گذاری داخل بینی استفاده می‌شود؟ 

فتیله گذاری بینی به عنوان گچ داخلی برای ثابت نگهداشتن بافت غضروف و ساختار استخوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که سیستم نگهدارنده داخل بینی، پس از جراحی‌های معمولی است. استفاده از فتیله گذاری بینی به عنوان گچ داخلی پس از عمل جراحی ‌زیبایی بینی با کمک لیزر لازم نیست، به این دلیل که این سیستم نگهدارنده بینی، شکسته یا قطع نمی‌شود.

برای لیزر بینی نیاز به بیهوشی می باشد ؟

خیر این جراحی یا به طور صحیح تر درمان به صورت بی حسی موضعی صورت می گیرد و برای آن بیهوشی بیمار تجویز نمی شود.

قیمت عمل جراحی لیزر بینی چقدر است ؟

این یک عمل زیبایی محسوب می شود و در ردیف بیمه قرار نمیگیرد پس مراقب باشید چه هزینه ای را پرداخت میکنید قیمت جراحی با لیزر برای هر دکتر بینی متفاوت است و مقدار ثابتی ندارد.

انواع جراحی های زیبایی در ایران