پلکسر چیست؟ رفع افتادگی پوست با پلکسر

پلکسر چیست؟ مزایا و عوارض آن

پلکسر یک نوع وسیله است که به عنوان روش درمانی غیر تهاجمی برای از بین بردن چین و چروک صورت و چشم در کوتاه ترین زمان با کمترین عوارض، کاربرد دارد. البته پلکسر تنها برای چشم کاربرد ندارد بلکه برای تمامی نواحی صورت جهت رفع خطوط دور لب، پیشانی و رفع زگیل و لک رو بینی و صورت، مورد استفاده قرار می گیرد.

فاین فیس
فاین فیس

رفع چین و چروک با پلکسر

خانم ها و آقایانی که قصد جوانسازی پوست در نواحی اطراف چشم، پیشانی، گردن و .... را دارید می توانید برای روش درمانی به وسیله دستگاه پلکسر، در کلینیک های زیبایی معتبر اقدام نمایید. البته این نوع درمان ابتدا با مشورت پزشک باید انجام شود و توسط او، تعداد جسات درمان تعیین می شود.

برای آشنایی بیشتر با روش درمانی پلکسر چشم، با سایت فاین فیس همراه باشید.

پلکسر جوانسازی چیست؟

پلکسر که به یک روش درمانی قدرتمند برای جوانسازی پوست ناحیه اطراف چشم اطلاق می‌شود، در واقع نام دستگاهی است که وظیفه رفع چین و چروک و افتادگی پلک را به عهده دارد. در این روش که یک جلسه به طول می‌انجامد، تغییرات مشهودی در ناحیه اطراف چشم و پلک‌‌ اتفاق می‌افتد. از کاربرد دستگاه پلکسر می توان برای جوانسازی پیشانی، بینی، دور دهان و گردن اشاره کرد، به طور کلی پلکسر یک روش درمانی است که بدون نیاز به بیهوشی، برش و خونریزی نتایج خوبی را در زیبایی به همراه دارد.

مزایای پلکسر

 • بهبودی نسبتا سریع
 • عدم ایجاد اسکار و نیاز به بخیه
 • ماندگاری طولانی (حداقل 10-5 سال)
 • عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی تزریقی
 • پاسخ مناسب درمانی (رفع چین و چروک و متعاقب آن کلاژن سازی و جوانساز)

برای چه کسانی پلکسر توصیه نمی شود؟

برای خانم های باردار، افرادی که دیابت دارند، افرادی که تپش قلب بالایی دارند، افرادی که فشار خون بالایی دارند، افرادی که حساسیت پوستی شدید یا سرطان پوست دارند، روش درمانی پلکسر توصیه نمی شود.

نتیجه ی پس از پلکسر

پس از روش درمانی پلکسر کمی تورم را مشاهده کنید که باید در عرض 48 تا 72 ساعت برطرف شود. پوسته های کربنی روی پوست به طور عادی در عرض 4 تا 10 روز ناپدید می شوند؛ در طی این مدت نباید آنها را بخراشید، بکنید یا این ناحیه را بمالید زیرا ممکن است رنگ پوست به صورتی تغییر یابد.

کاربرد پلکسرتراپی

 1. بلفاروپلاستی (لیفت پلک)
 2. برداشتن پوست‌های اضافی اطراف چشم
 3. استحکام بخشیدن و سفت کردن پوست
 4. از بین بردن محل زخم‌های قدیمی، خال‌ها و ضایعه‌های پوستی

در این درمان از پلاسما که چهارمین حالت ماده (پس از جامد، مایع و گاز) است استفاده می‌شود و با کمک دستگاه‌های بی‌سیم مخصوص انجام می‌شود.

عملکرد پلکسر برای رفع چین و چروک چگونه است؟

برای برداشتن پوست اضافی اطراف چشم با استفاده از پلکسر به چاقوی جراحی یا لیزر نیاز نیست. بنابراین این روش خطرات ذاتی روش‌های جراحی سنتی را از بین برده است. ۳۰ دقیقه قبل از شروع درمان از کرم بی‌حس کننده موضعی برای کاهش ناراحتی بیمار استفاده می‌شود. در طول درمان از بیمار خواسته می‌شود چشم‌های خود را باز و بسته کند. این امر به هدایت بهتر پزشک و درمان دقیق ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. به این ترتیب بیمار بهترین نتیجه را کسب می‌کند.

انواع پلکسر

 • پلکسر خطوط پیشانی
 • پلکسر نواحی لب
 • پلکسر استرچ مارک
 • پلکر ناحیه گردن و غبغب
 • پلکسر چشم

منظور از پلسکر چشم چیست؟

هزینه پلکسر چشم

پلکسر چشم بنا بر اینکه نوعی درمان بدون عارضه و کم دردسر محسوب می‌شود، طرفداران زیادی دارد. پلکسر افتادگی پلک و همچنین پلکسر رفع چین و چروک ناحیه اطراف چشم متقاضیان زیادی در میان مراجعه کنندگان دارند. در این روش بدون اینکه اثری از بخیه و جای زخم بر روی صورت شما باقی بماند، افتادگی پلک بالا و پایین، خط و خطوط اطراف چشم مانند خطوط پنجه کلاغی و همچنین تیرگی زیر چشم برطرف می‌شود.

پلکسر پلک چند جلسه است؟

پلکسر پلک برای رفع چین و چروک اطراف چشم، افتادگی پلک بالا و پایین هر دو چشم تنها در یک جلسه در 30 الی 60 دقیقه زمان می برد و تمامی چروک های دور تا دور چشم، از بین می رود.

عوارض پلکسر شامل چه مواردی می شود؟

با توجه به اینکه پلکسرتراپی یک درمان غیرتهاجمی می‌باشد و نیازی به استفاده از داروی بیهوشی و بخیه ندارد در مقایسه با سایر روش‌های درمان پوست عوارض جانبی کمی دارد اما مانند تمام مداخلات پزشکی در برخی موارد ممکن است عوارض جانبی وجود داشته باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 1. احساس سوزش
 2. پوسته شده پوست
 3. ایجاد لکه‌های قهوه‌ای
 4. عفونت
 5. تورم

کاربرد پلکسر بینی چگونه است؟

قیمت پلکسر بینی

این روش در از بین بردن کک و مک روی پوست بینی، خطوط و ترک‌های اطراف بینی کاربرد دارد. البته اخیراً ادعاهایی مبنی بر تأثیر آن در کاهش حجم آن به وجود آمده‌است. این موضوع صحت نداشته و تا کنون هیچ تأثیر اثبات‌شده‌ای از آن مشاهده نشده‌است.

آیا خال و زگیل با استفاده از پلکسر از بین می رود؟

رفع عیوب پوستی و ضایعات خوش خیم مثل خال، زگیل و اسکین تگ (خال گوشتی) یک مورد از کاربردهای فراوان پلکسر است. این ضایعات پوستی گاهی در یک جلسه درمان می شوند و گاهی نیاز به جلسات بیشتر دارند.

مراقبت های بعد از پلکسر

 • عدم شست‌وشوی ناحیه درمان‌شده تا چهل و هشت ساعت و در این مدت به هیچ عنوان استحمام نکنید.
 • استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده بر روی ناحیه‌ای که بر روی آن درمان صورت گرفته‌است. تا چند روز جهت پوشاندن محل زخم‌های ایجاد شده و محافظت در برابر نور از پمادهایی که پزشک برای شما تجویز می‌نماید باید استفاده کنید.
 • پرهیز از ساییدن و کندن زخم‌های کراسته‌شده
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب؛ از تابش و برخورد اشعه آفتاب به پوست خود جلوگیری کنید و حتما برای قرارگیری در مقابل آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • پرهیز از استعمال دخانیات
 • توجه؛ استفاده از لوازم آرایشی مخصوص چشم و رفتن به استخر بعد از رفع التهاب و تقریبأ چهارده روز پس از جلسه اشکالی ندارد. تا حدود 7 روز از استعمال هرگونه مواد آرایشی، بهداشتی و شوینده‌های پوستی در ناحیه تحت درمان باید خودداری نمائيد.
 • از کشیدن دستمال مرطوب و کرم های متعدد به ناحیه مورد درمان خودداری فرمایید.
 • در صورتی که درمان در ناحیه چشم انجام شده باشد ممکن است مقداری تورم ایجاد شود که در این صورت بهتر است از رانندگی خودداری نمائيد.
 • در اکثر موارد پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را انجام دهید و نیازی به استراحت وجود ندارد.

 • ماندگاری پلکسر جوانسازی چقدر است؟

  نتایج پلکسر در شرایط ایده‌آل نتایج پلکسر در شرایط ایده آل یک تا سه سال ماندگاری دارد.

 • پلکسر چشم و صورت چند جلسه است؟

  تعداد جلسات پلکسر یک جلسه می باشد البته باز هم تعداد جلسات روش درمانی پلکسر با توجه به تشخیص پزشک، تعیین می شود.

 • هزینه پلکسر چقدر است؟

  تعیین قیمت در این روش بسته به اینکه عارضه پوستی شما چقدر حاد بوده و به چند جلسه درمانی نیاز داشته‌باشد، متفاوت است.