مزونیدلینگ صورت | مزایا و عوارض + هزینه هر جلسه

مزونیدلینگ چیست؟ کاربرد، عوارض آن کدام است؟

مزونیدلینگ یک روشی درمان برای رفع پیری پوست به خصوص در افرادی که دارای استرس و اضطراب بیش از حد هستند، پیشنهاد می شود که به منظور جوانسازی پوست و زیبایی، اقدام نمایند. مزونیدلینگ انواع مختلفی دارد که به زیباتر شدن شما عزیزان کمک می کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر با این نوع درمان با ما همراه باشید.

فاین فیس
فاین فیس

مزایای مزونیدلینگ

اگر دچار استرس، اضطراب، نگرانی های بیش از حد هستید بدانید زود تر از موعد با پیری پوست صورت مواجه می شوید، بنابراین ما برای شما بهترین روش درمان پوست و مو را به شما عزیزان، پیشنهاد می دهیم. مزونیدلینگ همراه با خود عوارض و مزایایی دارد که اگر کاندیدای مناسب این درمان، اقدام نمایند دچار هیچ گونه از عوارض مزونیدلینگ نمی شوند.

برای درمان و جوانسازی صورت از طریق مزونیدلینگ با سایت fineface همراه باشید.

همانطور که می دانید پوست به دلیل مواردی که کمی قبل تر گفته شد دچار آسیب و مشکل می شود بنابراین برخی روش‌های درمانی بسیار زیادی وجود دارد که جهت بهبود این آسیب‌ها بکار می رود و ممکن است تا حد زیادی در زندگی ما تأثیرگذار باشد. مزونیدلینگ از انواع درمان‌های پوست هستند که بدون خونریزی و بستری انجام می‌شود.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ از دو کلمه «مزو» که آغاز کلمه مزودرم است و « نیدلینگ» که به معنی سوزن زدن می‌باشد تشکیل شده است. مزونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌های امروزی بین فرآیندهای نیدلینگ (سوزن‌کاری) شناخته می‌شود که درست مانند میکرونیدلینگ با باعث افزایش سطح ساخت کلاژن و ترميم و جوانسازی پوست می‌شود. مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که در این شیوه کوکتل‌های مزوتراپی به عمق لایه مزودم فرستاده شده و درمان را در این لایه انجام می‌دهند و در پایان، کیفیت، انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست را بیشتر می‌کند. این روش درمانی برای انواع تیپ‌های پوستی و افرادی که خواهان درمان لک و جوانسازی پوست هستند مناسب می‌باشد.

چه کسانی منع مزونیدلینگ هستند؟

 • سابقه ضایعه کلوئید در اثر آسیب به پوست
 • سابقه حساسیت به کوکتل‌های مزوتراپی
 • عفونت‌های فعال پوستی از قبیل تبخال
 • ضعف سیستم ایمنی بدن به هر علتی (مصرف داروها، دیابت کنترل نشده و بیماری سیستم ایمنی) می‌تواند منجر به عفونت بعد از مزونیدلینگ و تأخیر در التیام پوست شود.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین. این داروها می‌توانند موجب خونریزی شدید بعد از مزونیدلینگ شوند و قطع این داروها که برای درمان یک بیماری جدی است به منظور انجام یک عمل زیبایی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

مزایای مزونیدلینگ

 1. ویتامین B، A و C و E: باعث تحریک عملکردهای حیاتی سلول‌ها می‌شوند.
 2. اسید آمینه: نقش مهمی در ساخت پروتئین‌ها (الاستین، کلاژن و غیره) دارد.
 3. ماده معدنی: کمبودهای پوستی را جایگزین می‌کند.
 4. کوآنزیم: واکنش‌های بیوشیمیایی موجود در بافت‌ها را تسریع می‌کند.
 5. اسید نوکلئیک: ارتباط سلولی را فعال می‌کند.
 6. آنتی اکسیدان: ترکیب رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد.

آیا مزونیدلینگ عوارض دارد؟

بله در برخی افراد باعث ایجاد قرمزی و تورم ملایم در نواحی تحت درمان، تیرگی اندک پوست و پوسته پوسته شدن بین هفت تا ده روز می شود که با توصیه های پزشک، رعایت نکات طلایی پس از عمل مزونیدلینگ می تواند در کاهش عوارض این نوع عمل بسیار موثر باشد.

انواع مزونیدلینگ برای جوانسازی

 • مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ یک تکنیک پیشرفته برای جوانسازی پوست صورت، گردن و زیر چشم است که فواید چندین روش درمانی را در یک روش واحد خلاصه می کند. القاء کلاژن در این روش موجب تولید کلاژن های جدید و درخشندگی پوست می شود. مزونیدلینگ روشی مشابه میکرونیدلینگ است اما عمق نفوذ سوزن ها متفاوت است و در مزونیدلینگ مزودرم پوست را برای نتایج بهتر هدف قرار می دهند. این روش ایمن، ساده و محرک ترشح کلاژن است.

 • مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

با تزریق مواد مزوتراپی به ناحیه پوست سر، میتوان فولیکولهای مو را تقویت کرد و به رشد موهای جدید کمک کرد. در این روش، مسیر عبور جریان خود در سر بهبود پیدا کرده و با کاهش سبوم اطراف فولیکولهای مو، میزان پروتئین wntافزایش پیدا کرده و میزان فولیکول پوست سر، افزایش پیدا میکند. علاوه بر این، مواد مغذی مزوتراپی از طریق میکروپانچ های ایجاد شده وارد پوست شده و به رشد بهتر فولیکول و تقویت مو، کمک میکند.

مراحل مزونیدلینگ پوست و مو

با وجود آنکه درد مزونیدلینگ نسبت به روش مزوتراپی کمتر است، اما برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده میشود. پس نگران میزان درد این روش نباشید. سپس کوکتل های مخصوص، درون سیستم سوزنی دیجیتالی قرار گرفته و درمان آغاز میشود. سیستم سوزنی دیجیتال، به سیستمی گفته میشود که متشکل از تعداد زیادی سوزن است که میزان عمق ورود و مدت زمان ماندگاری آن درون پوست، توسط اپراتور تعیین میشود. به فضاهایی که برای تزریق درون ناحیه درم و اپیدرم توسط دستگاه ایجاد میشوند، میکروپانچ گفته میشود. این میکروپانچها همانطور که از نامشان مسیری برای ورود دارو و تحریک کلاژنهای پوست است.

هزینه ی مزونیدلینگ هر جلسه

هزینه ی مزونیدلینگ به تعداد جلساتی که به تشخیص پزشک تعیین شده است، میزان موادی که در حین این عمل مورد استفاده قرار می گیرد، نوع کلینیکی که به آن مراجعه کردید و .... بستگی دارد. برای انجام مزونیدلینگ پوست می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران، مراجعه نمایید.

مزونیدلینگ برای چه افرادی مناسب است؟

 1. رفع جای زخم، جوش و آکنه
 2. رفع فرورفتگی‌های ناشی از جوش و آکنه
 3. رفع ترک‌های پوستی ناشی از بارداری یا افزایش و کاهش وزن
 4. جلوگیری از ریزش مو و کمک به افزایش سرعت رشد آن
 5. برطرف کردن تیرگی و فرورفتگی دور چشم
 6. رفع آفتاب‌سوختگی و تغییر رنگ بخش‌هایی از پوست
 7. برطرف کردن چین و چروک‌های نواحی مختلف بدن و صورت
 8. رفع لک‌های پوستی ناشی از بارداری یا افزایش سن
 9. کمک به حفظ حالت ارتجاعی پوست.

هدف اصلی از مزونیدلینگ

عمل میکرونیدلینگ به ترویج بازسازی سلولی و لایه برداری در سطح عمیق تر پوست کمک کرده و تضمین می کند که لایه های بیرونی پوست با سلول های جدید جایگزین شوند. به عبارت دیگر هدف اصلی مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت و مو می باشد.

مراقب های لازم بعد از درمان مزونیدلینگ

 1. عدم انجام فعالیت‌های ورزشی و یا فیزیکی سنگین حداقل در ۲۴ ساعت اول
 2. عدم دستکاری و تحریک ناحیه‌ای که عملیات مزونیدلینگ در آن انجام شده است.
 3. عدم استفاده از محصولات آرایشی حداقل ۲۴ ساعت اول
 4. تا ۱ هفته از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب دوری کنید.
 5. از رفتن به استخر و یا حمام در چند روز اول خودداری کنید.
 6. در صورت مصرف داروی خاص حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ شامل چه مواردی می شود؟

در میکرونیدلینگ برای تحریک و افزایش تولید کلاژن پوست، از هیچ ماده کمکی استفاده نمیشود. بلکه با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ، پوست تحریک شده و تولید کلاژن افزایش مییابد، در مزوتراپی از مواد مغذی و مخصوص برا تحریک پوست استفاده میشود. این مسئله هم موجب افزایش اثربخشی روش درمان شده و هم در برخی افراد حساسیت ایجاد میکند. طول دوره درمان میکرونیدلینگ نسبت به مزوندلینگ کمتر است. دوره نقاهت مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است و در برخی از افراد تا چند روز ادامه داشته و موجب سردردشان میشود.


 • مزونیدلینگ برای چه افرادی توصیه می شود؟

  برای افرادی که دارای مشکلاتی اعم از داشتن جای جوش روی صورت، چین و چروک دور چشم و گردن، جای زخم های جراحی روی شکم می باشند.

 • چه مواردی باعث منع شما از مزونیدلینگ می شود؟

  آلرژی، بارداری، شیردهی، بیماری های نئوپلاستیک، ضایعات التهابی، درمان با داروهای ضد انعقاد، دیابت، التهاب پوست و آبسه، تبخال باعث منع شما از مزونیدلینگ می شود.

 • آیا میکرونیدلینگ راحت تر است یا مزونیدلینگ؟

  مزوتراپی معمولاً با تفنگ انجام می ‌شود، اما معمولاً برای مراجعان راحت ‌تر از میکرونیدلینگ است، حتی با غلتک.