عوارض لیزر بیکینی برای دختر | شایعه نازایی و سرطان

عوارض لیزر بیکینی برای دختر

لیزر مو بدن و صورت اقدامی است که خانم ها و آقایان در تمامی سنین، قدم بر می دارند. البته در رابطه با انواع لیزر ها عوارض هایی شایعه شده است که در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما در زمینه ی شایعه عوارض لیزر موهای زائد بیکینی در دختران، پاسخ خواهیم داد.

فاین فیس
فاین فیس

آیا لیزر بیکینی عوارض دارد؟

لیزر بیکینی هم از سری خدمات لیزر، برای از بین بردن موهای زائد واژن و نواحی تناسلی خانم ها و دختران است که در بهترین کلینیک لیزر مو تهران انجام میشود. به طور کلی، ليزر پرتو نورى است كه به علت داشتن ويژگي هايى نظير تك رنگ بودن و داشتن انرژى زياد، كاربردهاى متعددى در علم پزشكى پيدا كرده است، يكى از محبوبترین كاربردهاى ليزر، رفع موهاى زائد است.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

اگر می خواهید بیکینی صاف، بدون تیرگی، بدون مو داشته باشید می توانید در معروف ترین کلینیک غرب تهران، اقدام نمایید. روش های مختلفی برای رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزر وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. لیزر بیکینی بدون هیچ گونه حساسیت، ورم، قرمزی پوستی با رعایت بهداشت طی چند مرحله ( با توجه به سیستم پوست بدن شما )، توسط اپراتور لیزر، انجام می شود.

دستگاه لیزر بیکینی

دستگاه لیزر (الکساندرایت) : عملکرد این دستگاه‌ها بدین گونه بوده است که با استفاده از تابش لیزر به بدن و در واقع پرتو درمانی با استفاده از تابش غیر یونیزه در پوست تولید گرما نموده که این عملکرد در نهایت با غیر فعال سازی رشد فولیکول مو و سست و شکننده سازی ریشه فولیکول‌های موهای زائد بنیاد موها را از ریشه نابود می‌سازند. سطح نفوذ پرتوها و انرژی، محدود به لایه سطحی پوست بوده و هیچ گاه منجر به هیچ گونه عمل تهاجمی و جهش سلولی در بافت‌های داخلی بدن نمی‌گردد و حتی یک مورد نیز خطر ابتلا به سرطان یا ایجاد آن در دنیا گزارش نشده است.

لیزر مو زائد بیکینی شامل کدام قسمت ها است؟

لیزر بیکینی شامل تمام قسمتهایی می باشد که قسمت جلوی لباس زیر آن را می پوشاند به علاوه کمی خارج از لباس. توجه داشته باشید که لیزر باسن و خط باسن از این ناحیه جداست و شما می توانید برای این نواحی نیز لیزر انجام دهید. شما برای اطلاعات بیشتر می توانید از اپراتور پرس و جو کنید، حتی نواحی دلخواه خود را برای رفع موهای زائد انتخاب نمایید و اگر با تشخیص اپراتور مشکلی نبود، می توانید برای لیزر اقدام نمایید.

آیا لیزر بیکینی برای دختران عوارض دارد؟

تاثیر لیزر بیکینی بر قاعدگی، تاثیر لیزر بر  ناباروری، بروز سرطان پس از لیزر بیکینی از سری شایعه هایی برای دختران هستند که حتما شنیده اید و در رابطه با رفع موهای زائد بیکینی با دستگاه لیزر، نگران هستید اما باید بدانید که لیزر بیکینی تا به امروز، از علت سرطان رحم ثبت نشده است و هیچ گونه تاثیری بر چرخه ی قاعدگی و نا باروری ندارد. با خیال راحت می توانید برای لیزر اقدام نمایید اما قبل از هر چیز به خوبی در رابطه با مرکز لیزر، دستگاه های رفع موی زائد تحقیق کنید و برای این امر، با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا دوره های لیزر بیکینی و لیزر فول بادی، متناسب با بدن شما تعیین شود.

مراقبت پس از لیزر بیکینی

 1. از لباس زیرهای جنس نخی مرغوب و گشاد استفاده کنید
 2. از ژل های خنک کننده ایی که کلینیک یا متخصص برای شما تجویز می کند استفاده کنید.
 3. از آب ولرم برای شستشوی ای نواحی استفاده کنید.

انواع لیزر بیکینی

 • لیزر خط بیکینی

به ناحیه خارج از خط شُرت، خط بیکینی می‌گویند. لیزر خط بیکینی معمولاً تا ۳ اینچ فراتر از این خط را پوشش می‌دهد و این ناحیه را کاملاً تمیز و بدون نقص می‌کند. در این روش برخی از نواحی مانند لبه‌های بیرونی واژن و بالای ناحیه شرمگاهی که زیر لباس‌زیر قرار دارند نیز تحت درمان قرار می‌گیرند که البته لیزر این نواحی به انتخاب خود داوطلب بستگی دارد.

 • لیزر برزیلی

در این روش نواحی بیشتری نسبت به خط بیکینی تحت درمان قرار می‌گیرند، مانند لبه‌های بیرونی واژن و خط باسن. در این روش قسمتی از موهای ناحیه شرمگاهی به شکل یک نوار باریک باقی می‌ماند. در لیزر برزیلی داوطلب باید کاملاً برهنه شود.

لیزر بیکینی بهتر است یا اپلاسیون بیکینی

 1. اپیلاسیون یک روش موقت برای حذف موهای زائد است. اپیلاسیون سرعت رشد مو ها را کاهش می دهد، اما از رویش مجدد آن ها جلوگیری نمی کند. بر خلاف آن، لیزر با تخریب فولیکول موهای بیکینی با درصد بالایی رشد آن ها را متوقف می کند و روشی با اثرگذاری دائمی است.
 2. در اپیلاسیون خطر آسیب و تحریک پوست وجود دارد. در حالی که لیزر ، اگر به دست متخصص انجام شود، روشی بسیار کم عارضه است.
 3. در روش اپیلاسیون بر خلاف روش لیزر موهای زائد بیکینی، احتمال انتقال بیماری های عفونی مقاربتی (STI) زیاد است.
 4. روش لیزر بیکینی بین شش تا هشت  جلسه با دردی جزئی و قابل تحمل همراه است و پس از پایان دوره، دیگر بابت از بین بردن موهای زائد خود دردی نخواهید کشید. درست است که اپیلاسیون بیکینی در یک جلسه انجام می شود، اما هر جلسه باید درد زیاد آن را تحمل کنید.

 • عوارض لیزر بیکینی دختران چیست؟

  فلیزر موهای زائد دختران هیچ گونه عوارضی اعم از سرطان، تغییر چرخه قاعدگی، نازایی و نا باروری را ندارد.

 • آیا لیزر بیکینی خانم ها درد دارد؟

  لیزر موهای زائد فقط روی موها انجام نمی شود و پوست نیز درگیر است. بنابراین می تواند درد داشته باشد، بیشتر بیماران فقط احساس ناراحتی جزئی دارند و این طبیعی است. هرچه موهای بیشتری را از بین ببریم، دردناکتر خواهد شد اما درد آن، قابل تحمل است.

 • آیا لیزر مو بیکینی روشی دائمی است؟

  لیزر موهای زائد کاهش رشد دائمی مو  است و نه حذف دائمی موهای زائد. لیزر فولیکولهای موی فعلی شما را هدف قرار داده و از بین می برد ، اما به دلیل تغییرات هورمونی یا تغییر وزن ، می تواند فولیکولهای جدید ایجاد شود.