مراحل انجام کاشت ابرو طبیعی | ماندگاری، مزایا، عوارض و هزینه

مراحل انجام کاشت ابرو به چه صورت است؟

کاشت ابرو از دیگر اقدامات برای زیبایی صورت است که برای افرادی توصیه می شود که به صورت ژنتیکی، مریضی، تصادف و سوختگی با ریزش و ناقص شدن ابرو مواجه شده اند. برای کاشت ابرو بهترین کلینیک را که در زمینه کاشت ابرو و مو تخصص دارند را انتخاب نمایید تا با مشکلاتی اعم از عفونت، ریزش چندین برابر ابرو، زخم و ... مواجه نشوید.

فاین فیس
فاین فیس

کاشت طبیعی ابرو

منظور از کاشت ابرو چیست؟

ابرو عضوی متشکل از تعداد مو با خصوصیاتی اعم از (موهای ابرو داراي زوايای مختلف رشد در هر قسمت آن مي باشد اين زاويه در تاج بيشترين و در دم كمترين است، فاز رويش و ريزش موهای ابرو بسيار كند است چنانكه اگر مويی از ابرو كوتاه شود درآوردن آن و برگشت به حالت اوليه بسيار طولاني است، وظيفه حفاظت در برابر آفتاب و حفاظت در برابر عرق و چربی كه از پيشانی به سمت صورت و چانه پايين ميايد، يكي از اعضای بسيار مهم در بيان احساسات و ارتباط برقرار كردن با ديگران) می باشد. کاشت ابرو  بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن‌ها است و به  جوانسازی  بسیار کمک می کند. 

هزینه کاشت ابرو

هزینه و قیمت کاشت ابرو بستگی به مدل، دستمزد متخصص و کلینیک دارد. اما حتما برای کاشت ابرو اقداماتی را که در ادامه شرح می دهیم، انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. انتخاب کلینیکی که متخصص کاشت ابرو داشته باشد، از آنجا که کاشت ابرو نیاز به هنر دارد دکتری را انتخاب نمایید که در این زمینه تجربه داشته باشد،کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند و در آخر روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند.

مزایای کاشت ابرو

 1. کاشت ابرو می تواند برای صورتی کاملا بدون ابرو انجام شود و ظاهری مناسب آناتومی شما ایجاد کند.
 2. پوشاندن جای اسکار یا زخم و قرینه سازی ابروها از دیگر مزیت های این عمل است.
 3. به دلیل اینکه از موهای خود شما برای کاشت ابروها استفاده می شود، نتیجه به نسبت میکروبلیدینگ یا میکاپ طبیعی تر است.
 4. این یک روش دایم محسوب می شود البته اگر فولیکول موهای بانک مو از نظر پزشک سالم باشد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

 • کاشت  ابرو با روش FUE

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به حداکثر تراکم ابرو اغلب لازم است که این روش را تکرار کنید. از آنجایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می‌شوند، هنگامی که رشد می‌کنند، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. بر خلاف مو در سر، که عمدتا در همان جهت رشد می‌کند، ابروها، در ناحیه بسیار کوچکتر، در چندین جهات مختلف رشد می‌کنند. موی سر معمولا در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. موها در ابروها از فولیکول‌های فردی رشد می‌کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی ۱ تا ۴ مو دارند. مرحله anagen (مرحله رشد)، که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

مزایای کاشت ابرو به روش fue:

 1. عدم وجود زخم خطی
 2. بهبودی سریع
 3. حداقل ناراحتی پس از عمل
 4. ظاهر طبیعی
 5. ناحیه بزرگ کاشت
 • کاشت ابرو با روش FUT

در این روش اغلب از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می‌شود. این به دقت تشریح شده است؛ فولیکول‌های تکی استخراج می‌شوند؛ و چیده می‌شوند در حالی که ساختارهای وخیم حفظ می‌شوند و به دقت در برش‌های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می‌شوند. یک ابروی متوسط بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ تار مو دارد و یک کاشت ابروی حرفه‌ای شامل کاشت هر تار مو بصورت جداگانه است؛ هر تار مو بصورت دقیق دستکاری می‌شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مزایای کاشت ابرو به روش  FUT: 

 1. بالاترین برداشت مو
 2. کیفیت بهتر گرافت
 3. استفاده از ابرو اهدا کننده
 4. استفاده از نواحی اهدا کننده
 • کاشت طبیعی ابرو به روش sut

در طریقه پیوند ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرافت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.

مزیای کاشت حرفه ای ابرو اتوماتیک به روش sut: 

 1.  نخستین مزیت روش های کاشت ابرو زیبا جوان تر شدن چهره میباشد.
 2. مهمترین مزیت پیوند ابرو به روش SUT داشتن زاویه و خواب موی طبیعی می باشد که منحصرا متعلق به این تکنیک می باشد.
 3.  یکی دیگر از مزیت های کاشت ابرو با تکنیک SUT این است که روی ابروهای تاتو شده هم میتوان عمل جراحی کاشت مو انجام داد.
 4.  کلیه مراحل کاشت طبیعی ابرو در این تکنیک در یک جلسه انجام می گردد.
 5.  این متد بدون هیچگونه عوارض، جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام میشود.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب تر است؟

کاشت ابرو برای افرادی که دارای اسکار یا شکستگی هستند، یا مدل ابروهای طبیعی ‏شان متناسب و ایده‏ آل نبوده کاندید خوبی برای این عمل می‏ باشند. کاشت ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود. برای کاشت ابروی طبیعی از همان تکنیک‌های مشابه کاشت مو استفاده می‌شود.

سایر خدمات: کاشت مو

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو در تهران

ابرو یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین ارکان زیبایی در انسان  است که به هر علتی نبودن ابرو و کم پشت بودن آن در فرد باعث عدم اعتمادبه نفس شخص خواهد شد چراکه ابروی کم پشت و خالی توجه دیگران را به خود جلب مینماید.کاشت ابروی طبیعی ایمن ترین راه حل برای پرپشت کردن ابروها میباشد و به نوعی نقص در ابروهای فرد را برطرف میسازد.با پیشرفت دانش و فناوری هم اینک با کمک  پیوند ابرو میتوانیم ابروهای پرپشت و طبیعی را داشته باشیم.

عوارض کاشت ابرو

 1. عمل جراحی کاشت ابرو یک عمل جراحی محدود است و به همین خاطر عوارض آن بسیار کم و ناچیز است. اگر این عمل تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود، مشکل خاصی بوجود نمی‏ آید.
 2. در صورتی که این کار توسط افراد نا آگاه و غیرمتخصص انجام گیرد، امکان ایجاد عفونت در محل یا جهت و خواب نامناسب رویش موهای کاشته‏ شده وجود دارد. در صورت بروز این مشکلات ترمیم ابروها بسیار مشکل می ‏باشد. در نتیجه اکیداً توصیه می ‏شود که در انتخاب متخصص پوست و موی خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.
 3. در کاشت ابرو تزریق ماده بی حسی تا حدودی دردناک است، زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است.
 4. واکنش بدن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. در بعضی موارد ممکن است هیچ گونه ورم و کبودی پیش نیاید. در صورتی که این حالت ایجاد شود ورم اطراف چشم‌ها که به نسبت زودگذر است و معمولاً به سرعت با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین می‌رود.
 5. پس از عمل کاشت ابرو طبیعی، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود دارد.

روشهای کاشت ابروی طبیعی

همانطور که میدانید برای انجام کاشت ابرو همانند  کاشت مو روشهای بسیاری وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که روشهای رایج و سنتی با توجه به محدود بودن در امر برداشت و انجام کار توسط تکنسینهای تجربی هیچگاه نتوانسته اند روشی ایمن و باکیفیت برای فرد کاندید انجام دهند اینکه در آن روشهای رایج و سنتی توأم با جراحیهای طولانی مدت، درد، خونریزی، به جا ماندن اسکار ، زخم، جوشگاه و درنتیجه شاهد خواب و زاویه طبیعی ابروها نمیباشیم.کاشت ابرو با تکنیک های SUT و  FUE  بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت ابرو می باشد. در این روش می توان ابروها را کاملا طبیعی بدون جراحی، درد، خونریزی و ... در یک جلسه پیوند زد. مهمترین مزیت این تکنیک این است که نیازی به کوتاه کردن موهای سر نمی باشد و  حتی بر روی ابروهای تاتو شده هم قابل انجام است.

علت ریزش ابرو

 • تروما يا ضربه از طريق جراحت ، تصادف ، سوختگي،‌مواد شيميايی، برق گرفتگی، راديوتراپی و....
 • مادرزادی
 • بيماری های پوست و مو
 • اصلاح كردن ابرو در خانم ها يا اقايان در طولانی مدت
 • تاتو
 • بيماريهای هورمونی
 • اعمال جراحی در منطقه ابرو ها

اهمیت نحوه کاشت ابرو

کاشت ابرو یک روش بسیار ظریف و هنرمندانه است که در آن ابرو به ‏طور خاص برای هر فردی طراحی می ‏گردد. از طرفی زاویه رویش مو در ابرو بسیار مهم است و با زاویه رویش مو در سر خیلی تفاوت دارد. در هر نقطه از ابرو زاویه رویش هم نسبت به سطح پوست و هم نسبت به مکان قرارگیری آن متفاوت می‏ باشد. خواب و جهت کاشت ابرو باید کاملا رعایت شود تا پس از بلند شدن و رشد ابروها بصورت نامنظم و عمود بر روی پوست قرار نگیرد. زاویه و جهت رویش موها در ناحیه ابرو به سه بخش مختلف تاج، تنه و دم تقسیم می شود. به همین دلیل این عمل به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد.

شرایط کاشت ابرو

 • سن

الگوی ریزش برخی افراد، از سن 22 سالگی مشخص می شود. برخی استثنائات مانند افرادی که در آتش سوزی ابروی خود را از دست داده اند، نیازی به مشخص شدن الگوی ریزش نخواهند داشت.با این حال توصیه نمی شود از این روش استفاده کنید زیرا پزشک باید الگوی ریزش ابرو را بداند و برحسب آن، راهی بیندیشد. ممکن است در صورت اقدام بدون سنجش، حتی موهای کاشته شده هم پس از مدتی بریزند.

 • سلامت عمومی

با اینکه عمل زیبایی کاشت ابرو، جراحی مختصر و فاقد خطرات جانبی می باشد، اما همچنان نیازمند سوابق و پیشینه های مناسب سلامتی می باشد.گاهی برخی عمل ها نیاز به استراحت مطلق دارند و برخی عمل ها نه. این تفاوت، باید پیش از عمل در نظر گرفته شود تا متقاضی با سنجیدن شرایط، بهترین راه را انتخاب کند.اشخاصی که از بهداشت عمومی کاملی برخوردارند، به دلایل ثابت ماندن وضعیت بدنی شان، بهترین پاسخ را به عمل eyebrow transplant خواهند داشت.داشتن بدنی سالم و البته رژیم غذایی مناسب، دوران نقاهت را به سریع ترین شکل ممکن خواهد گذراند؛ پس سعی کنید هنگامی به پزشک برای کاشت ابرو مراجعه کنید که احساس خوبی دارید.از طرفی افراد با شرایط بهداشتی و سلامتی ناپایدار مانند افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا دیابت، با توجه به اینکه میزان هورمون ها، فشار خون و سایر پارامتر های سلامتی شان متغیر است.ممکن است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نیازمند پیگیری مقدماتی برای دریافت بهترین نتیجه از فرایند پیوند ابرو باشند.سعی کنید تمام پرونده و سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید تا با رعایت تمام جوانب، بهترین روش را پیش پایتان بگذارد.

 • تناسب رنگ تار موی ابرو و رنگ پوست

اگر رنگ ابرو با رنگ پوست متناسب باشند، نتایج کاشت ابرو با پوشش مناسب تار های ابرو همراه خواهد بود. تناقض رنگ میان پوست و تارهای ابرو، موجب می شود که به تار های ابروی بیشتری برای داشتن پوشش مناسب پوست نیاز باشد.این مشکل بیشتر در روش BHT خودش را نشان می دهد که رنگ مو و جنس موهای سایر نقاط بدن، با موهای ابروها یکی نیستند و کمی زمان می برد تا موهای آن نواحی، با شرایط تطبیق پیدا کند.البته دیگر کاشت ابرو، به سختی گذشته نیست. در زمان های نه چندان دور، هنوز پانچ و روشی مانند FIT و SUT ایجاد نشده بود و پس از عمل، اسکار و زخم در ناحیه اهدا کننده و گیرنده ایجاد می شد اما در روش های ذکر شده، دستگاه ها، کار پزشکان را راحت کرده اند.در این روش ها، حتی یک ذره هم درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد و حتی با توجه گرافت هایی که برداشت می شود، می توان تعداد بیشتری فولیکول در ناحیه ابرو کاشت.

تفاوت کاشت ابرو در خانم ها و آقایان

کاشت ابرو هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود. نکته که اهمیت دارد این است که در کاشت ابروی خانم ها کادر صاف و خط دار برای زیبایی چهره مدنظر است اما برای آقایان با کمی ضخامت، پراکندگی و نامنظم کاشت انجام می شود تا حالت طبیعی و چهره مردانه حفظ شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو

 1. تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول پس از جراحی ممنوع است.
 2. نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.
 3. به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نگیرد.
 4. پس از کاشت ابروی طبیعی از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت استفاده ‏شود.
 5. شست‏ وشوی معمولی صورت، یک هفته بعد از کاشت امکان پذیر می باشد.
 6. ابروهای کاشته شده را می‏ توان رنگ کرد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد.
 7. موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد تهیه می ‏شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو دائما در حال رشد نیست و برعکس موی سر، بعد از زمان کوتاهی رشدش متوقف می ‏گردد باید مرتبا توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

آیا محل سوختگی یا شکستگی با کاشت ابرو مخفی می‌شود؟

سوختگی، بریدگی، شکستگی و مشکلات مشابه که باعث از بین رفتن همه فولیکول‌های مو می‌شوند، فرم ابروها را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند و حتی ممکن است همه یا بخشی از موهای آن را به‌طور کامل نابود کنند.
خبر خوش اینکه با کاشت ابرو در محل این آسیب‌ها می‌توان موهای ابرو را برگرداند و دوباره فرمی طبیعی و خوش‌حالت به آن بخشید. توجه کنید که آسیب ایجاد شده در این نواحی باعث از بین رفتن فولیکول‌های موی آن شده است.

در نتیجه اگر فولیکول مو مجددا در این ناحیه قرار گیرد، ابروها دوباره رشد خواهند کرد. به همین دلیل پزشکان به افرادی که در اثر هریک از این آسیب‌ها یا برخی بیماری‌ها، فولیکول‌های ابروی خود را از دست داده‌اند، کاشت ابرو را توصیه می‌کنند.

منبع: مجله پزشکی پوست، مو و زیبایی فاین فیس