تزریق ژل لب طبیعی | هزینه، مزایا، عوارض جانبی

تزریق ژل لب طبیعی برجسته سازی و فرم دهی لب

ژل لب از محبوب ترین تزریقات برای جوانسازی و زیبایی صورت است که حتما باید توسط متخصصین این زمینه انجام شود. فیلر، ژل لب انواع مختلفی دارد که بهترین مارک آن، هیالورونیک اسید است البته اتخاب ژل، میزان تزریق بستگی به تجویز دکتر شما دارد. جهت آشنایی بیشتر با بهترین برند ژل لب، نحوه تزریق و نکات مهم مراقبت بعد از تزریق ژل، با ما همراه باشید.

فاین فیس
فاین فیس

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب نچرال

فیلر لب بر پایه‌ی اسید هیالورونیک طی چند سال گذشته به عوامل تقویت‌کننده و پرکننده بافت نرم تبدیل شده‌اند، محصولات ژل با انواع برندهای مختلف با کاربردهای گوناگون برای استفاده ی بیماران بدون عمل جراحی انقلابی در زیبایی به پا کرده اند. تزریق ژل یا فیلر لب به منظور افزایش حجم و تقارن لب های بالا و پایین انجام می شود. منظور از تزریق ژل به لب، فرم دهی لب به صورت کاملا طبیعی است که هماندد فیلر زیر چشم، به زیبایی و جوانسازی صوزت کمک می کند.

انواع فرم دهی لب با ژل

 • ژل لب روسی

ژل لب روسی که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، از سمت داخل به بیرون و حاشیه لب و به طور عمودی تزریق می شود و این روش برای افرادی که لب های باریک و کم حجمی دارند، نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

 • ژل لب عروسکی

در ژل لب عروسکی، میزان ژل بیشتری در لب پایین تزریق می شود تا حجم لب پایین بیشتر از لب بالا شود و لب ها فرم عروسکی یا باربی پیدا کنند.

 • ژل لب طبیعی (کلاسیک)

برای آن دسته از افرادی که می خواهند بعد از تزریق، لب ها فرم طبیعی تری داشته باشد، افزایش حجم به صورت نامحسوس و به طور کاملا طبیعی انجام خواهد شد.

 • ژل لب قلبی

تزریق ژل قلبی برای آن دسته از افرادی مناسب تر است که فرم صورت بیضی دارند که در این روش، فاصله ای بین قسمت بالایی دو حاشیه لب ایجاد می شود و لب ها اصطلاحا ظاهر قلبی شکلی پیدا می کنند.

بهترین مارک ژل برای لب

معروف ترین، موثرترین و کم عوارض ترین پرکننده ی تزریقی به لب، هیالورونیک اسید است، اسید هیالورونیک به طور طبیعی در ماتریس خارج سلولی با بیشترین غلظت در بافت چشم، مفاصل و پوست یافت می شود. در پوست، آب جذب اسید هیالورونیک می‌شود، به طوری که پوست به میزان مطلوبی هیدراته می گردد. با افزایش سن، استحکام و حجم بافت چربی، ماهیچه‌ها، بافت استخوانی و پوست بدن و بخصوص صورت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از دست دادن حجم و استحکام بافتی به ویژه در صورت باعث می‌شود خطوط سطحی تا عمیق، چین و چروک، افتادگی در (گونه‌ها، خط خنده، چانه و لب‌ها) ایجاد شود. تزریق فیلر (تزریق ژل)هایی بر پایه‌ی هیالورونیک اسید برای کاهش ظاهر خطوط، چین و چروک، و ایجاد ساختار و حجم مناسب در صورت (گونه، لب‌ها و گودی زیر چشم) استفاده می شود. اثرات حاصل از فیلر (ژل) اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصله قابل مشاهده می‌باشد.

سایر خدمات: 

تزریق بوتاکس

قیمت تزریق ژل لب

چه زمانی برای تزریق ژل به لب مناسب نیست؟

 1. وجود هر گونه عفونت فعال دهانی مانند تبخال
 2. ابتلا به دیابت
 3. ابتلا به برخی بیماری های خاص مانند لوپوس
 4. وجود مشکلات مربوط به انعقاد خون

مزایای تزریق ژل به لب

از مزیای فیلر (تزریق ژل به لب) می توان به حجم دهی و فرم دهی لب ها در کمترین زمان ممکن و متناسب با سلیقه فرد، ماندگاری بالا، کبودی کمتر، پایین بودن احتمال بروز عوارض بعد از تزریق، هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها، مشاهده فوری نتایج اشاره کرد.

عوارض جانبی فیلر لب

 • خونریزی در ناحیه تزریق
 • ورم و کبودی
 • حساسیت
 • طبیعی نبودن حالت لب ها

انواع تزریق ژل لب

تزریق چربی و ژل به لب

 • تزریق ژل لب طبیعی

 برخی از این مدل ها ظاهر فرد را بسیار زننده و غیر قابل تحمل می کنند؛ حتی اگر هم چنین مدل هایی را انتخاب می کنید آن را به دست یک متخصص پوست خوب برای تزریق ژل لب بسپارید تا نهایت یک تزریق ژل لب مدل نچرال داشته باشید. مدل تزریق ژل لب طبیعی یکی از محبوب تزین انواع این اقدام زیبایی است که در آن با استفاده از تزریق فیلر به لب، مشکلات ظاهری لب های بالا و پایین مانند چین و چروک های پوستی و عدم تقارن از بین می روند و سعی بر آن خواهد بود که لب ها بعد از تزریق فیلر حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشند.

 • تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب روسی مدلی است که امروزه بیشتر از هر زمان دیری مورد محبوبیت واقع شده است. در این روش تزریق فیلر لب، توجه ویژه ای به برجسته شدن و نمایان شدن حداکثری حدود لب ها داریم. اما اگر شما هم به مدل روسی برای تزریق ژل لب علاقه مند شده اید، باید توجه داشته باشید که تبحر و تجربه پزشک برای گرفتن بهترین نتیجه از این اقدام زیبایی بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که تکنیک تزریق به خوبی انجام نشود، نتیجه آن اردکی شدن لب ها خواهد بود که ظاهر صورت شما را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

 • تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب مدل عروسکی، یکی از متد هایی است که امروزه بسیاری از افراد برای تبدیل لب های خود به فرم و شکل عروسک های باربی انجام می دهند. انجام چنین تزریق های زیبایی اگر به صورت بی رویه و در حجم زیاد انجام شود، چهره ی فرد را از حالت طبیعی خارج می کند. علاوه بر این، برخی افراد به مدل لب های باربی بسنده نمی کنند، و تلاش می کنند تا با انجام جراحی های مختلف، سایر قسمت های بدن خود را نیز شبیه به این عروسک معروف در آورند.

تزریق ژل به لب چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری تزریق ژل به لب بر اساس تزریق، مدل و تکنیک انجام تزریق و مارک ژل لب تعیین می شود و به طور معمول بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. تزریق فیلر (HA) ممکن است تولید کلاژن را تحریک کرده و در طولانی مدت منجر به داشتن پوستی با ظاهری شاداب‌تر شود. همچنین ماندگاری و تأثیر ژل تزریقی به لب ها می‌تواند به نوع محصول مورد استفاده، ناحیه مورد نظر جهت درمان و شرایط سنی و بدنی بیمار وابسته باشد. به طور کلی، هرچه محصول متراکم تر باشد (بستر تشکیل دهنده ژل هر چه غلیظ تر باشد و هرچه عمیق تر تزریق شود) دوام بیشتری خواهد داشت، اگرچه این یک قانون همیشگی نیست. برای حفظ نتایج، دکتر تزریق ژل لب می تواند درمان را تکرار کند، مقدار و تکنیک های لازم و اصولی جهت تزریق می تواند نتایج بهینه را تضمین کند.

فیلر (ژل لب) های اسید هیالورونیک موقتی و بی خطر ترین گزینه هستند، بنابراین اغلب برای بیماران برای اولین بار توصیه می شود. برخی از پرکننده های هیالورونیک اسید VOLUMA، فرموله شده اند که دوام بیشتری دارند، اما معمولاً در مناطق خاصی مانند گونه ها تزریق می شوند.

مدل ژل لب

روش پاک کردن ژل تزریق شده

اگر از نحوه ظاهری ژل تزریق شده ناراضی هستید، در بیشتر موارد نگران نباشید. ممکن است یک متخصص پوست برای تعادل و تقارن مجددا فیلر (ژل) تزریق کند، یا بتواند آن را به طور کامل حل کند. نکته جالب در مورد پرکننده های اسید هیالورونیک این است که آنزیمی وجود دارد که می تواند برای حل این محصول به منطقه مورد نظر تزریق شود.

نکات مهم برای کاهش ورم لب بعد از تزریق ژل

 •  برای کاهش ورم و کبودی در محل تزریق یک هفته قبل از تزریق، از داروهای بدون نسخه رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نکنید.
 • از موادی مانند سیر، جینسنگ و ویتامین ای استفاده نکنید.
 • دو روز قبل از تزریق، از پمادهای موضعی مانند ترتینوئین، رتینول، رتینوئید، اسید گلیکولیک یا هرگونه محصول ضدپیری استفاده نکنید.
 • از موم، دکلره، برداشتن مو با موچین یا کرم موبر در ناحیه مورد نظر دوری کنید.
 • دور روز قبل از تزریق استفاده از آرنیکا را شروع کنید. این کار الزامی نیست اما کبودی را کاهش می‌دهد.

از ژل لب برای چه کارهای دیگری استفاده می شود؟

پرکننده هایی که دارای اندازه ذرات بزرگتر هستند را مانند آجرهای یک بنا تجسم کنید. فیلر (ژل) با ذرات سازنده ی بزرگتر دارای قدرت بازسازی مناسب تری برای گونه ها، فک و بینی است، در حالی که اندازه ذرات تشکیل دهنده فیلر (ژل) کوچکتر است، برای پرداختن به خطوط ریز و بازسازی در ناحیه لب و زیر چشم بهتر عمل می کند. یک متخصص پوست، یک طرح درمانی ایده آل را برای شما توضیح می دهد، اما بدانید که برای رسیدن به نتایج طبیعی ممکن است به بیش از یک عدد فیلر (ژل) نیاز باشد.

راه حل برا کاهش درد تزریق ژل لب

جهت کاهش درد فیلر ( تزریق ژل به لب)، ابتدا یک متخصص مجرب در زمینه تزریقات اعم از تزریق ژل به لب، تزریق ژل به گونه انتخاب نمایید. برا کاهش درد می توانید مسکن های تجویزه شده توسط دکتر را مصرف نمایید و از فشار آوردن به محل تزریق بپرهیزید.

 1. انتخاب متخصص مجرب
 2. مصرف مسکن‌های تجویز شده
 3. فشار نیاوردن به محل تزریق

مراقبت های بعد از ژل لب

استفاده از کمپرس به بهبود کبودی و ورم کمک می کند.
تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل، تا جایی که می توانید آب بنوشید تا هیدراته بدن حفظ شود و روند ترمیم تسریع یابد.
بهتر است یک تا دو روز بعد از تزریق ژل لب، از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری شود، چرا که این قبیل فعالیت ها می توانند باعث افزایش ورم یا خون مردگی شوند.
به مدت ۴۸ ساعت از بودن در مکان هایی مانند سونا، جکوزی یا محیط های گرم خودداری کنید.
تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل، از آرایش کردن لب ها خودداری کنید.

تفاوت تزریق ژل با بوتاکس

 • بوتاکس

زریق بوتاکس بیشتر برای اهداف زیبایی و درمانی در ناحیه ی یک سوم فوقانی صورت به کار می رود (خط اخم – پیشانی – خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ) که هدف آن پیشگیری از ایجاد چین و چروک و خطوط سطحی صورت است. علاوه بر این بوتاکس می تواند به عنوان یکی از روش های درمان تعریق زیاد در کف دست و یا زیر بغل، و نیز در درمان سر دردهای میگرنی به کار رود. معمولا طول درمان تزریق بوتاکس، حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است. نتایج حاصل از بوتاکس تا ۵ ماه یا بیشتر، ماندگاری دارد.

 •  تزریق ژل

ژل یا فیلر جهت شکل دهی به نواحی مختلف صورت و همچنین لیفت صورت به کار می رود. میزان فیلر مورد نیاز برای افراد به طور تقریبی به ازای هر ۱۰ سال یک ویال محاسبه می شود (۶۰ سال =۶ ویال ). بهبود در ناحیه ی مورد استفاده با کمتر از ۱ تا ۲ ویال نیز قابل رویت می باشد.

منبع: مجله پزشکی پوست، مو و زیبایی فاین فیس