دستگاه لاغری اندرمولوژی | خرید، قیمت و مشخصات + تصاویر

درمان چاقی موضعی و سلولیت با دستگاه لاغری اندرمولوژی

گاهی تجمع چربی در قسمت‌های مختلف بدن از جمله ران، شکم، بازو و ...ظاهری نازیبا و شبیه به پوست پرتقال به خود می‌گیرد که به طور کلی به آن سلولیت می‌گویند. برای رفع سلولیت روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای رفع این مشکل استفاده کرد.

فاین فیس
فاین فیس

دستگاه لاغری اندرمولوژی

دستگاه لاغری اندرمولوژی ازجمله دستگاه های لاغری است که با آن شخص می تواند چاقی موضعی و سلولیت و یا چین و چروک های پوست را برطرف کند وبه دنبال آن صورتی خوش فرم و شادابی داشته باشد می توان گفت که دستگاه لاغری اندرمولوژی، بهترین روش درمانی برای کاهش چربی و سلولیت است
دستگاه اندرومولوژی یا سیستم های رولر وکیوم تقریبا اولین دستگاههایی بودند که برای چاقی و سلولیت ارائه شدند و هنوز حضور قوی و موثر خودشان را در این زمینه حفظ کرده اند زیرا در شل کردن بافت و کندن رسوبات و به ویژه در برقراری مجدد جریان خون و لنف و تخلیه رسوبات، نقش موثر و قابل توجهی دارند.

مشخصات دستگاه اندرمولوژی

رول یعنی غلطک و وکیوم یعنی مکش. این دستگاه دارای یک پمپ مکنده است که مقدار مکش آن و تعداد قطع و وصل مکش آن در یک دقیقه (فرکانس) و نیز نحوه شروع و خاتمه هر موج مکشی آن، توسط یک مدار الکترونیکی و نرم افزار کنترل می شود.

انتهای لوله های مکش به وسیله ای شبیه اتو ختم می شود که در دست درمانگر قرار می گیرد و داخل آن غلطک هایی تعبیه شده است. با گذاشتن این قسمت روی پوست، مکش دستگاه، پوست را به لابه لای غلطک ها می کشد و دوباره ول می کند تعداد کشیدن و ول کردن ها، در یک دقیقه، توسط درمانگر قابل تنظیم است و بر حسب نوع سلولیت و نوع درمان مورد نظر، از مکش ثابت تا دویست بار در دقیقه قابل انتخاب است. با حرکت دادن این قسمت روی پوست، غلطکها نیز شروع به چرخش کرده و پوست لای غلطک ها را ماساژ می دهند.
گاهی نیز انتهای لوله های مکش به کاپ هایی (ظرف های فنجانی شکل) با سایزهای کوچک تا بزرگ ختم می شود و درمانگر از آنها برای درمان استفاده می کند. اثرات این سیستم ها در درمان سلولیت، از جمله؛ در شل کردن بافت و کندن رسوبات و به ویژه در برقراری مجدد جریان خون و لنف و تخلیه رسوبات از بافت موضع درمان تحت آزمایشات بافت شناسی ثابت شده و مورد تایید مراجع ذیصلاح بین المللی از جمله FDA قرار گرفته است.
این دستگاهها به اندرمولوژی، وکیوم درمانی و LPG نیز معروفند. این دستگاه موجب افزایش جریان خون مویرگی، پاکسازی سموم بافت، افزایش سوخت و ساز، کوچک شدن سایز سلولهای چربی، تحریک بافت همبند پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی بافت همبند پوست می‌ شود. شایان ذکر است سیستم‌های رولر –کیوم، ابتدا برای پیشگیری و درمان سلولیت طراحی و ارائه شدند ولی امروزه این سیستم ها کاربردهای فراوانی در پوست و زیبایی مانند لیفتیگ و جوانسازی و نیز در مواردی نظیر ایجادRelaxation و تسكين درد به ویژه در پزشکی ورزشی دارند.

اندرمولوژی چیست؟

اندرمولوژی نوعی ماساژ عمقی بافت است که توسط یک ماشین که دارای دو رول همراه با مکش ملایم است انجام می‌گیرد و در سطح بافت باعث کشش چربی و حرکت ماساژوار رول‌ها روی آن می‌شود و به‌طور‌عمقی بافت را تحت‌تأثیر قرارمی‌دهد. اندرمولوژی اولین درمان سلولیت است که توسط FDA پذیرفته شده و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود.
افرادی‌که این عمل را انجام می‌دهند اندرمولوژیست نام دارند و فقط یک شخص دوره دیده قادر به انجام آن است. در‌طی زمانی‌که چنین بافتی همراه با مکش دستگاه تحت‌تأثیر حرکت رول‌ها قرارمی‌گیرد، بافت همبند تحت کشش قرار‌گرفته و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. این درمان نه‌تنها بافت سلولیت را کاهش می‌دهد بلکه باعث کاهش سایز بدن نیز می‌گردد. از‌طرفی موجب بهبود خون‌رسانی به بافت، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود عملکرد آن ها نیز می‌شود. هدف اصلی اندرمولوژی کاهش سلولیت و بهبود آن است به‌طوری‌که دیگر نمای پوست پرتقالی ناشی‌از سلولیت در سطح بدن دیده نشود‌. در تکنیک اندرمولوژی پوست نه‌تنها لیفت می‌شود بلکه رول‌ها باعث کاهش سلولیت می‌گردند.
این موضوع باعث ایجاد یک ظاهر صاف در سطح پوست می‌شود‌. رول‌های اندرمولوژی باعث تحریک تولید الاستین و کلاژن نیز می‌شوند و پوست سالم‌تر و درخشان‌تر می‌گردد.تکنیک‌های ماساژ اندرمولوژی باعث دفع سموم و تجمع آب در بدن می‌شود و خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به بافت را نیز افزایش می‌دهد.

انواع اندرمولوژی

امروزه دو‌نوع اندرمولوژی در دنیا مطرح است. لیپوماساژ و لیفت‌ماساژ؛ در لیپو‌ماساژ چربی هدف اصلی است و توسط رول‌ها ماساژ داده‌شده و در‌نتیجه کاهش بافت‌چربی رخ‌می‌دهد‌. در تکنیک لیفت‌ماساژ، پوست نمای صاف‌تر و جوانتری پیدا‌می‌کند.

کاربردهای درمانی اندرمولوژی 

درمان سلولیت و کاهش حجم چربی‌های موضعی

 صاف‌شدن سطح پوست و شفاف‌شدن آن

افزایش قوام و الاستیستی پوست (یا همان خاصیت کِش‌سانی پوست)

افزایش خون‌رسانی به بافت و افزایش دفع سموم ناشی‌از متابولیسم توسط سیستم وریدی و لنف

 افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت و درخشش پوست

 برطرف‌کردن گرفتگی عضلات و اسپاسم آن ها

 درمان‌های فیزیوتراپی برای دردهای تاندونی و عضلانی

رفع افتادگی پوست و لیفت نواحی از بدن که دراثر افزایش سن دچار افتادگی و شل‌شدگی شده‌اند

 در ورزشکاران ماساژ اندرمولوژی باعث بهبود سریعتر و ریکاوری عضلات می‌گردد و همچنین موجب افزایش کارایی ورزشکاران می‌گردد.

افزایش متابولیسم کلی بدن و کمک به درمان‌های لاغری

 درمان بعد‌از جراحی‌های لیپولیز یا لیپوماتیک و غیره که سبب بهبودی سریعتر بیمار‌، کم‌کردن خون‌مردگی‌ها و تورم و صاف‌کردن سطح پوست بعد‌از جراحی می‌شود.

 کمک به درمان بیمارانی‌که دچار واریس و ادم لنفاوی در اندام‌های تحتانی هستند.

نحوه کار دستگاه لاغری اندرمولوژی

دستگاه لاغری اندرمولوژی

هنگامی که بافتی همراه با مکش دستگاه تحت‌تأثیر حرکت رول‌ها قرارمی‌گیرد، بافت همبند تحت کشش قرارمی گیرد و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. این درمان باعث می شود بافت سلولیت کاهش یابد وباعث کاهش سایز بدن فرد می‌گردد.

همچنین دستگاه لاغری اندرمولوژی موجب بهبود خون‌رسانی به بافت، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود عملکرد آنها نیز می‌شود.

در حقیقت هدف اصلی دستگاه لاغری اندرمولوژی کاهش سلولیت و درنتیجه کاهش چربیهای اضافه بدن و بهبود پوست پرتقالی ناشی‌از سلولیت در سطح بدن می شود.

دستگاه لاغری اندرمولوژی پوست نه‌ تنها باعث لیفت می‌شود بلکه رول‌ها هم باعث کاهش سلولیت می‌گردند.این روش های درمانی  روشی مناسب برای خوش فرم کردن شکل ظاهری، سفت کردن پوست و از بین بردن سلولیت می باشد.

دستگاه لاغری اندرمولوژی برای چه نقاطی از بدن مناسب است ؟

دستگاه لاغری اندرمولوژی برای کدام نواحی از بدن قابل استفاده است؟

دستگاه لاغری اندرمولوژی بر شش ناحیه از بدن تاثیر بیشتری می گذارد که برکاهش سلولیت و چربی در این نواحی تمرکز بیشتری می گذارد.

  • باسن: صاف کردن و خوش فرم کردن
  • ران: صاف کردن سلولیت به منظور کمک به خوش فرم کردن و لاغر کردن ران ها
  • بازوها: سفت کردن و خوش فرم کردن بازوها
  • شکم: سفت کردن پوست شل و از بین بردن چربی اضافی عضلات شکم
  • سینه/عضله سینه: کاهش چربی به منظور کاهش بزرگی سینه در مردان
  • پهلو: سفت کردن پوست، لاغر کردن و از بین بردن برآمدگی در ناحیه پهلو

نتایج دستگاه لاغری  اندرمولوژی چه زمانی مشخص می شود ؟

بین ۸ تا ۱۲ جلسه زمان لازم است تا نتیجه این جراحی را ببینید. برای اینکه هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه بعد از دستگاه لاغری اندرمولوژی برسید باید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید وبه همراه این دستگاه رژیم غذایی مناسب و ورزش مناسب داشته باشید.
اگر بعد از اندرمولوژی شما شیوه و سبک غذایی خود را اصلاح نکنید.تجمع چربی ها به صورت چربی  مقاوم به ورزش و رژیم خواهد بود، اندرمولوژی درحقیقت  به آزاد کردن اسیدهای چرب و مسموم کمک می کند، سلول های چربی سموم و اسیدهای چرب موجود در غذای شما را مجددا جذب خود می کند.
نوشیدن آب کافی  قبل و بعد از درمان و نیز در طول روز مورد دیگری که به درمان فرد کمک می کند وبسیارحائز اهمیت  است که وقتی برای جلسات درمان می روید، آب کافی به بدنتان رسیده باشد.

روش های درمان با دستگاه لاغری اندرمولوژی

معمولا برای درمان با دستگاه لاغری اندرمولوژی برای هر فردی درمان مشخصی در نظر گرفته می شود  برای درمان هر فرد نیاز به تمرکز به یک قسمت از اندام هایش است  مثلا ران یا باسن و شکم و… یک اندرمولوژیست باید با توجه به نیاز هر فرد به درمان او بپردازد.

دستگاه لاغری اندرمولوژی در ورزشکاران وآقایان

دستگاه لاغری اندرمولوژِی برای ورزشکاران بیشتر برای تیم های حرفه ای استفاده شده واین دستگاه  با افزایش گردش خون به سمت ماهیچه ها و کاهش درد و کوفتگی در آن ها، باعث بهبود بیشتری نسبت به ماساژهای درمانی در ماهیچه های ورزشکاران می شود.
این تکنیک به آقایان در کوچک کردن پهلوها و سفت کردن عضلات قفسه ی سینه و پشت کمک شایانی می کند در مردانی که کاهش وزن زیادی را تجربه کرده واز شلی و یا افتادگی عضلات قفسه ی سینه رنج برده حتی با رعایت رژیم درست و ورزش باز هم پهلوها در مقابل رژیم و ورزش مقاومت می کنند دستگاه لاغری اندرمولوژِی می توان کمک شایانی کند .

 مزایای دستگاه لاغری اندرمولوژی

مزایای دستگاه اندرمولوژی

ازبین بردن ظاهر نازیبا و ناهموار سلولیت از مزیت  دستگاه لاغری اندرمولوژی است.

سفت شدن و قوام پوست شل و افتاده

فرم دهی و پیکرتراشی بدن با این دوش امکان پذبر است

 یکی دیگر از مزیت این روش در این است که باعث افزایش گردش خون می شود.

آزادسازی سموم از بدن و سهولت در درناژ لنفاوی

کاهش اسپاسم ها، کوفتگی ها و دردهای عضلانی

معایب روش اندرمولوژی

این روش دائمی نیست.

نیاز به تکرار مداوم می باشد.

به اندازه عمل لیپوساکشن بر روی کاهش سایز موثر نیست.

چرا فعالیت بدنی بعداز لاغری با دستگاه لاغری اندرمولوژی توصیه می شود؟

از آنجا که با تجزیه چربی های بدن یک منبع انرژی در خون آزاد می شود با افزایش فعالیت این منبع انرژی توسط عضلات استفاده شده و مانع برگشت آنها می شود.

تعداد جلسات درمانی و مدت هر جلسه درمانی چقدر است؟

هر جلسه درمان حدود ۳۰ دقیقه ؛ و هر دوره درمانی حدود ۱۵ جلسه می باشد.

آیا نتایج درمان دائمی است؟

اگر عوامل ایجاد شرایط اولیه (قبل درمان) تغییر کند و یک ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل داشته باشید به می تواند نتایج دائمی داشته باشد.

برای لاغری با  دستگاه لاغری اندرمولوژی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در کل بهتر است دوبار در هفته طی جلسات ۳۵دقیقه ای انجام گیرد برای گرفتن نتیجه مخصوصا برای خانم ها ۲۰جلسه نیاز است و بهتر است پس از درمان ماهی یکبار این روش را انجام دهیم اگر در کنار این روش رژیم غذایی و ورزش منظم را انجام دهیم نتایج بسیار عالی می گیریم.

هزینه دستگاه لاغری اندرمولوژی

این روش از آنجایی که روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است هزینه های پایین تری نسبت به  لاغری با جراحی دارد که البته هزینه را تعداد جلسات و مقدار چربی بیمار مشخص میکند.
در روش اندرمولوژی نتایج حاصله تا حد زیادب دائمی است البته هرچند که نتایج هر فرد نسبت به فرد دیگر با توجه به نوع سن و سال و سبک زندگی اش متفاوت است اما به طور کلی در این روش سلول های چربی به طور کامل تخلیه می شود.