عمل بینی مردانه | جراحی زیبایی بینی مردانه | بهترین فرم بینی مردانه

فرم مناسب برای جراحی بینی مردان | هزینه عمل بینی مردانه

تمایل به زیبایی هم در خانمها و هم در آقایان وجود دارد چه بسا که امروزه درصد تقاضای جراحی بینی در آقایان نیز به نسبت خانمها افزایش چشمگیری یافته است .

فاین فیس
فاین فیس

عمل زیبایی بینی مردانه

میل به زیبا بودن یکی از ویژگی های انسان ها است که از دیرباز وجود داشته است. این میل هم در زنان و هم در مردان وجود داشته و دارد اما معیارهای آن در میان این دو جنس متفاوت است. تمایل به زیبایی در میان مردان امروزی در مقایسه با مردان گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است. میل به جراحی بینی و رفع عیوب آن هم یکی از همین نوع تلاش های مردان برای زیباتر شدن است.

رینوپلاستی از شایعترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می آید که به منظور بهبود ظاهر و مشکلات بینی انجام می شود. بینی در مرکز صورت قرار گرفته است به همین منظور اندازه و شکل بینی تأثیر عمیقی بر زیبایی کلی زیبایی صورت دارد.

جالب است که این روزها در کشور ایران مردان همانند زنان یکی از طرفداران جراحی بینی شده اند. اما یکی از مهم ترین نکات در مورد جراحی بینی مردان آن است که فرم بینی پس از عمل جراحی شکل مردانه اش را حفظ کند و حالت زنانه پیدا نکند.

جراحی بینی طبیعی چیست ؟

جراحی بینی طبیعی مردان

جراحی بینی طبیعی نوعی از جراحی بینی است که به دلیل فرم طبیعی بینی پس از جراحی بینی به آن جراحی بینی طبیعی می گویند .در جراحی بینی طبیعی ، بینی به اندازه ای کوچک می شود که متناسب با دیگر اجزای چهره باشد .

همچنین قوسی روی بینی ایجاد نمی شود و پشت بینی کاملاً صاف است و نوک بینی در راستای بینی است .به دلیل ساختار چهره آقایان ، جراحی شدن بینی به طور طبیعی مناسب تر است  و به آقایان جراحی بینی فانتزی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.به همین دلیل عمل زیبایی بینی مردان در اکثریت مواقع به صورت طبیعی انجام می شود .

عمل بینی فانتزی مردانه

برخی از مردان بنا به دلایل شخصی می خواهند در طی عمل کوچک سازی بینی خود از جراحی بینی فانتزی به شکل باریک و کوچک استفاده می کنند. البته که همانطور که می دانید بینی یک عضو مهم و تاثیر گذار در جلوه چهره است و با توجه به تناسب تمامی اجزای صورت فرم می گیرد. هم چنین بعضی دیگر از آقایان بر این باورند که بینی فانتزی برای مردان مناسب نیست و شاید شکل زنانه ای به صورت مردانه ببخشد و از لحاظ زیبایی شناختی تناسبی نداشته باشد. به هر روی توصیه ما به شما مخاطبین عزیز این است که از توصیه های جراح بینی خود غافل نشوید زیرا او فردی متبحر و با تجربه است.

مدل بینی عملی مردانه کاملاٌ می تواند به انتخاب خودشان باشد، انواع متعددی از مدل های بینی از قبیل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی وجود دارد که بنا به ساختار صورت مورد بررسی قرار می گیرد.

تفاوت جراحی بینی مردان و جراحی بینی بانوان

اغلب آقایان تمایل دارند شکل بینی آن ها طبیعی و با قوس کمتری باشد، این در حالیست که معمولا بانوان خواستار کوچک کردن بینی با قوس بیشتر هستند. به طور کلی اغلب آقایان خواستار جراحی بینی طبیعی هستند و خانم ها علاقمند به جراحی بینی فانتزی .

پوست بینی آقایان به دلیل دارا بودن هورمون های مردانه ، بسیار ضخیم تر از پوست بینی بانوان می باشد. در اغلب آقایان به دلیل وزن زیاد بافت بینی ، افتادگی نوک بینی بیشتر مشاهده می شود.

هدف از عمل بینی مردانه

با توجه به مطالعاتی که بر روی افراد متعدد در شرایط مختلف از سوی محققین انجام شده است، انگیزه مردان برای جراحی بینی نیز متفاوت است. برخی صرفا به منظور رفع نقائص موجود در بینی شان و با هدف درمان آن ها به انجام این عمل تمایل دارند و عده ای دیگر صرفا به دلیل نمایی جذاب از بینی شان اقدام به انجام آن می کنند.

ذکر یک نکته الزامیست: هر فردی تفکر و سلیقه ای خاص خودش را دارد که حتی در افراد هم خانواده و دو قلو نیز فرق می کند، حتی گاهاٌ پیش آمده کسی برای انجام جراحی بینی خود از مدل بینی مردانه شخصیتی محبوب و مردمی هم چون بازگیران تبعیت می کند و می خواهد بهترین فرم بینی مردانه را داشته باشد.

مشکلات شایع بینی در مردان

برخی از شایع ترین مشکلات بینی مردان عبارتند از :

شکستگی بینی

نوک بزرگ و کروی شکل

دارا بودن قوز استخوانی بر روی بینی

نوک سر پایین ( به ویژه هنگام لبخند زدن )

بزرگ بودن سوراخ بینی

بینی با فرو رفتگی بیش از حد

پل بینی خیلی مسطح و گسترده

 مزایای جراحی زیبایی بینی مردان

تصویری بهتر از شکل ظاهری خود

برطرف شدن نامتوازنی در صورت

اصلاح هر گونه مشکلات و نقاص موجود در بینی

ترمیم آسیب دیدگی های های گذشته

تنفس راحت تر در طی فعالیت های روز مره

چهره صورت هماهنگ با اصول زیبایی شناختی

احساس رضایتمندی و اعتماد به نفس برای برقراری ارتباطات اجتماعی بهتر

افزایش کیفیت خواب

عوارض عمل زیبایی بینی مردان

عوارض جراحی بینی در تمامی افراد یکسان است  و بروز عوارض بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد .

به طور مثال رعایت نکردن اقدامات قبل از جراحی بینی یا عدم مهارت جراح بینی از دلایل بروز عوارض ، حین انجام رینوپلاستی هستند .

یکی از عوارض جراحی بینی ، ناراضی بودن از فرم بینی جراحی شده است .

جراح بینی هنگام رینوپلاستی و فرم دهی بینی یک آقا باید توجه زیادی به فرم بینی داشته باشد زیرا کوچک ترین تغییری که باعث فانتزی شدن بینی شود منجربه نارضایتی آقایان از نتیجه رینوپلاستی می شود .

به علت اینکه فرم بینی برای آقایان اهمیت بیشتری دارد و هیچ گونه میلی به مدل بینی فانتزی ندارند بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت بیشتری داشته باشند و حتماً نمونه کارهای جراحی بینی طبیعی ، جراح بینی مد نظر خود را مشاهده کنند.

انتخاب جراح بینی مردان

در هر شخصی که کاندید جراحی بینی میباشد ، عمل جراحی بینی یک امر  بسیار مهم تلقی میشود . حساسیت انجام این عمل در افراد جوان بسیار بیشتر میباشد ، در انتخاب جراح بینی خوب باید دقت و تحقیق بسیاری صورت گیرد زیرا این عمل یکی از اقدامات مهمی میباشد که تاثیر مستقیم بر روی چهره فرد  خواهد گذاشت .  در نتیجه در انتخاب جراح بینی خود دقت کنید . چرا که بینی آقایان اگر خیلی کوچک و نا متناسب گردد کاملا چهره را تغییر و ناهماهنگ خواهد کرد .

نتیجه مطلوب جراحی بینی در آقایان به چه صورتی است؟

سوراخ های بینی هم اندازه و بدون ایراد باشند.

برطرف شدن انحرافات و شکستگی های بینی. موارد دیگرنیز طبق اصول زیباشناسی مد نظر قرار بگیرند.

تیغه بینی با فاصله و حالت چشم ها متناسب باشد و هم چنین فرم و ظاهربینی خوب به نظر برسد.

به این موضوع توجه داشته باشید که برای چهره آقایان ، بینی زنانه و کوچک مناسب نیست و باعث تحت تاثیر قرارگرفتن زیبایی صورت آنها نیز خواهد شد.

نحوه انتخاب فرم بینی برای عمل جراحی

عوامل مختلفی می توانند در میزان تغییرات چهره ی شما دخیل باشند. به مثال های زیر توجه کنید:

نوع بینی شما

میزان و شدت اختلالات و مشکلات موجود در بافت بینی شما

کافی بودن بانک غضروفی بینی شما

استحکام بافت استخوانی بینی شما

روش کار جراح بینی

سلیقه ی شما

تمام موارد ذکر شده از جمله پارامترهایی هستند که می توانند روند عمل جراحی را تحت تاثیر خود قرار دهند و در نتایج حاصل از این عمل جراحی تاثیرات مستقیمی داشته باشند.

سن مناسب برای جراحی بینی آقایان

پسران و مردان زمانی که 18 ساله شدند، می توانند برای جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند. در این سن رشد استخوان ها به مرحله تکمیلی رسیده است و تغییرات زیادی روی آن احساس نخواهد شد. جراح می تواند بهترین خلاقیت را روی بینی بیمار داشته به نمایش درآورد.

بهترین کاندیدای جراحی بینی مردان

بهترین کاندیدای عمل بینی مردان

بهترین نامزدها برای جراحی زیبایی بینی کاملا متعادل هستند؛ در سلامت عمومی و روانی مناسب هستند و انتظارات واقع بینانه دارند. در این صورت شما کاندیدای عالی هستید که می توانید مشاوره خود را انجام دهید.

آنچه که لازم است قبل از انجام جراحی بینی مردانه بدانید

فوق تخصص جراحی پلاستیک، با رویکرد عمیقی که نسبت به جراحی های زیبایی بینی به خصوص کوچک کردن بینی مردان دارد، در ابتدا با فرد کاندیدای ملاقات می کنند و سپس در مورد ابعاد مختلف این نوع عمل بیشتر صحبت می کنند تا وی با شناخت کافی و به شکل واقع بینانه ای اقدام به انجام آن کند.، در این چنین شرایطی ممکن است سوالات متعددی برای او ایجاد شود که جراح بینی با کمک تخصص و تجربه ای که دارد به هر کدام از آن ها پاسخ می دهد، در نهایت مردان پس از گذارندن این مراحل مشاوره اولیه، از توانایی بیشتری برای برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد این عمل برخوردارند.

در ادامه نیز برای کسب بهترین نتیجه ممکن باید مواردی که در ذیل آمده است را به خوبی رعایت کنید.

این توصیه های طلایی عبارت اند از:

چنانچه بیماری خاصی دارید یا از نسخه ای تبعیت می کنید حتما جراح تان را در جریان بگذارید تا در این باره تدابیر لازمه اندیشیده شود.

در نظر داشته باشید که از حدود 6 هفته قبل از اقدام به انجام هر نوع جراحی به خصوص این نوع عمل، چنانچه به استعمال دخانیات یا مصرف هر گونه مواد مخدر و مشروبات الکلی اعتیاد دارید، کنار بگذاردی تا روند بهبودی پس از عمل با سرعت بیشتری پیش برود.

هم چنین دو هفته قبل از عمل از دارو های مانند: قرص آسپرین استفاده نشود.

آزمایشاتی که به صورت روتین قبل از عمل است را باید به طور دقیق انجام دهید تا بر اساس نتایج آن جراحی پیش برود.

در همان روز عمل به صورت ناشتا حاضر شوید طوری که از 8-12 ساعت قبل چیزی میل نکرده باشید.

سعی کنید از چندین روز قبل از عمل آب فراوان بنوشید.

می توانید از فردی تحت عنوان همراه کمک بگیرید تا قبل و بعد از عمل به عنوان حامی در کنار تان حضور داشته باشد.

در همان روز عمل هیچ گونه لوازم اضافه ای از قبیل زیور آلات به همراه خود نداشته باشید. هم چنین از استعمال هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست صورت خودداری کنید.

پرونده پزشکی تان در کنارتان باشد.

در هنگام ورود به بیمارستان حدالامکان لباسی بر تن کنید دکمه دار باشد و نیاز نباشد از قسمت سر بپوشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

به طبع پس از جراحی بینی افراد با یک سری عوارض مواجه می شوند که بر اثر آسیب های وارده بر بافت بینی بوده و پس از مدتی و با رعایت نکات مراقبتی بهبود می یابند.
کبودی و تورم از بارز ترین عوارض این عمل بوده که معمولا تا سه روز بیشتر شده و به شدت آن افزوده خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود در این مدت چندان مقابل آینه قرار نگیرید. اما اقداماتی هستند که به شما برای کاهش تورم و کبودی صورت کمک می کنند که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم کرد :
حداقل تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید و به روی گونه و چشم های خود قرار دهید. توجه داشته باشید که کمپرس به روی بینی و قالب آن قرار نگیرد تا کوچک ترین فشار به آن وارد نشود. شما می توانید کمپرس یخ را در منزل تهیه کرده یا از داروخانه نسبت به تهیه عینک سوئدی اقدام نمایید.

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی دیگر از کار هایی که به شما برای کاهش تورم و کبودی صورت کمک می کند ، مصرف آب میوه های طبیعی به خصوص آب کرفس است. در واقع آب کرفس یا پرتغال تاثیر حیرت انگیزی در کاهش تورم و کبودی صورت خواهد داشت.

همچنین بهتر است به صورت طاقباز بخوابید و به هنگام استراحت حتما از دو یا سه بالش استفاده کنید تا در حالت نیمه نشسته باشید به صوریکه سر و پاها بالا تر از سر قرار داشته باشند.

اقداماتی هستند که افراد باید حداقل دو هفته از انجام آن ها صرف نظر کنند. این اقدامات عبارتند از :

استعمال دخانیات : نیکوتین موجود در سیگار یا قلیون احتمال خون ریزی را افزایش می دهد. همچنین مانع اکسیژن رسانی به خون می شود بنابراین استعمال دخانیات حداقل تا دو هفته ممنوع می باشد.

نوشیدنی های حاوی الکل : مصرف این نوشیدنی ها با گشاد کردن رگ های خونی موجب کند شدن روند ترمیم خواهند شد.

دارو های رقیق کننده : استفاده از دارو های رقیق کننده غلظت خون را از بین می برند و در نتیجه باعث می شوند تا ریسک خونریزی افزایش یابد.

در این مدت از رانندگی کردن نیز خودداری کنید.

عمل بینی گوشتی مردانه

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم  بهترین فرم برای بینی آقایان، شکلی طبیعی و غیر فانتزی است تا بتواند تناسب مورد قبولی با دیگر اعضای صورت داشته باشد.البته اگر خود فرد دوست داشته باشد که بینی اش به شکل فانتزی عمل شود، آن زمان جراح خواسته ی وی را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورت امکان، بینی به شکل دلخواه شخص جراحی خواهد شد.آقایانی که بینی گوشتی دارند، می توانند از مزایای جراحی بینی برخوردار شده و به بهترین شکل ممکن به ترمیم ظاهر خود بپردازند.

هزینه جراحی بینی مردان

هزینه عمل بینی مردان

هزینه جراحی بینی در مردان ، به فاکتور های مختلفی چون میزان ایرادات ظاهری بینی ، مشکلات تنفسی بینی و همچنین هزینه های جانبی چون دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و هزینه هایی از این قبیل بستگی دارد که در اولین جلسه مشاوره توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.