کاشت مو به روش dhi

همه چیز در مورد کاشت مو به روش دی اچ آی

ریزش مو چیزی است که اکثر مردم به دلایل مختلف باید با آن مقابله کنند. خوشبختانه ، فناوری و پیشرفت های پزشکی این امکان را فراهم آورده است که بدون هزینه زیاد ، یک عمل کاشت مو انجام شود.

فاین فیس
فاین فیس

کاشت مو به روش DHI

هم اکنون روش‌های بسیار مختلفی به منظور کاشت مو طبیعی در حوزه زیبایی معرفی شده است. هر یک از این روش‌ها دارای یک‌سری مزیت‌ها و معایبی هستند که باعث شده پزشکان به هر بیماری یکی از آن روش‌ها را پیشنهاد دهد. از جمله یکی از بهترین روش‌ها که مورد پسند اکثر پزشکان متخصص زیبایی و بیماران است کاشت مو به روش dhi نام دارد. این روش یک روش جدید به حساب آمده و به کمک بروزترین تکنولوژی‌ها کم‌پشتی و حتی طاسی سر را درمان می‌کند. در روش کاشت موDHI  فولیکول‌های مویی که از بانک مو بیمار برداشته شده به کمک یک میکرو موتور و یا دستی به ناحیه کاشت برده و در آنجا کاشته می‌شود. تکنولوژی که در آن به کار می‌رود بسیار خاص بوده و فرآیند گفته شده توسط دستگاه مخصوصی به نام Choi Implanter یا Choi Pen انجام می‌شود.

نحوه کاشت مو به روش مستقیم (DHI) 

نحوه ی کاشت مو به روش دی اچ آی

در روش کاشت مو به روش مستقیم یا دی اچ آی، فولیکول‌های مو از بخشی از پوست سر (معمولاً از قسمت پشت سر) خارج شده و در قسمت‌های طاس کاشته می‌شوند. فولیکول‌های مو در نهایت باعث رشد موهای جدید می‌شوند.

روند کاشت مو به شرح زیر می‌باشد:

جراح موهای سر را تراشیده و از ماده بی‌حسی جهت بی‌حس کردن پوست سر استفاده می‌کند.

جراح فولیکول‌های مو را با استفاده از ابزاری با نوک ظریف، از قسمت پشت سر استخراج می‌کند.

سپس فولیکول‌های مو در یک ابزار مخصوص شبیه قلم قرار داده شده و در ناحیه طاس در پوست سر کاشته می‌شوند.

جراح از کرم آنتی‌بیوتیک استفاده کرده و تمامی قسمت‌های مورد نظر را پانسمان می‌کند.

کاشت مو به روش‌های FUE  و DHI معمولاً حدود 8 ساعت طول می‌کشد ولی زمان دقیق کاشت مو بسته به تعداد فولیکول‌های مورد نیاز متفاوت می‌باشد. مشاهده نتایج حاصل از کاشت مو به 12 تا 18 ماه زمان نیاز دارد.

مزایا کاشت مو به روش dhi

در حال حاضر به دلیل موفقیت‌های بسیاری که در خصوص روش کاشت موی DHI به دست آمده چندین مرکز کاشت مو به روش dhi تاسیس شده و در این حوزه به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. بدون شک علت استقبال شدید افراد از این روش مزیت‌های قابل توجه آن است. در

زیر به چند مورد از مهم‌ترین مزایا کاشت مو به روش dhi اشاره شده است:

استفاده از به روزترین تکنولوژی حال حاضر در زمینه کاشت مو

به دست آمدن نتایج کاملا طبیعی بعد از اتمام پروسه کاشت

عدم ماندگاری کوچکترین جای زخم یا اسکار

احساس کمترین میزان درد در حین انجام کاشت

غیر تهاجمی بودن آن که سبب شده مراحل کاشت بدون درد و خونریزی باشد

مشاهده نتایج مثبت کار خیلی سریع‌تر از سایر روش‌های مشابه

عوارض احتمالی کاشت مو dhi

از دیگر دلایلی که سبب شده اکثر کاندید‌های کاشت مو از روش DHI برای رفع مشکلات طاسی یا کم مویی خود بهره ببرند مشاهده نشدن هیچ گونه عوارض احتمالی کاشت مو dhi است. با این حال توصیه می‌شود برای رسیدن به نتیجه مطلوب در انتخاب پزشک خود دقت بالایی به خرج دهید. البته در کنار تمامی نکات مثبت گفته شده می‌توان چند عیب کوچکی را در خصوص این روش عنوان کرد. از جمله مهم‌ترین معایب کاشت مو به روش dhi عبارتند از:

طولانی بودن پروسه انجام کاشت مو

هزینه بالای آن در مقایسه با سایر روش‌های کاشت

نیاز به صبر و حوصله بالا برای انجام تمامی مراحل کاشت مو

نیاز به دقت بسیار بالا توسط پزشک

احتیاج به حساسیت بالا در خصوص انجام مراقبت‌های بعد از کاشت مو

کاشت مو DHI چه تفاوتی با روش های دیگر دارد؟

تفاوت کاشت مو به روش دی اچ آی با دیگر روشهای کاشت مو

در یک نگاه کلی این عمل زیبایی شامل گرفتن فولیکولهای موی سالم ( مقاوم در برابر طاسی ) و قرار دادن آنها در ناحیه درمان است. هر دو مرحله استخراج و مرحله کاشت نیز به اندازه هم مهم هستند. تفاوت اصلی بین تکنیک های FUT و FUEدر نحوه استخراج فولیکول های مو اهدا کننده است.کاشت مو به روش  FUT یا پیوند واحد فولیکولی یک روش سنتی است که در آن یک نوار بلند و باریک از پوست سر برداشته می شود، به طور معمول از پایین پشت سر؛ سپس فولیکول های مو به زیر واحد میکروسکوپ واحد به واحد برداشته می شوند. پوست سر که از آن نوار جدا شده است، دوباره به هم دوخته می شوند. این یک نوع کاشت مو ارزان تر است زیرا مرحله استخراج سریع تر از روش های جایگزین است، اما جای زخم قابل توجهی دارد که در زیر موهای کوتاه دیده می شود. اگر مستعد ابتلا به جای زخم کلوئید هستید، می تواند باعث ایجاد اسکار بسیار قابل توجه در جایی که نوار باشد.

FUE یا استخراج واحد فولیکولی یکی دیگر از روش های سنتی است که در آن از پانچ برای ایجاد برش دایره ای کوچک در پوست اطراف مو استفاده می شود. فولیکول یا گروه فولیکول ها را از پوست سر خارج می کنند، جای یک سوراخ کوچک باز می ماند. این روند تا زمانی که جراح فولیکول های کافی برای پوشاندن ناحیه درمان را داشته باشد تکرار می شود. سوراخ ها باعث ایجاد زخم های سفید ریز در سراسر ناحیه اهدا کننده می شوند و بسته به مهارت جراح قابل تشخیص نیست؛ این زخم ها سریع تر بهبود می یابند و کمتر از FUT قابل مشاهده هستند.


از استخراج DHI می توان به عنوان میکرو FUE یاد کرد و از ابزاری با قطر ۱ میلی متر یا کمتر برای استخراج موها یکی یکی از ناحیه اهدا کننده استفاده می شود. این استخراج با حداقل تهاجم همیشه توسط یک جراح معتبر اطمینان حاصل می شود که از قوام و کیفیت بالا اطمینان دارد.

آیا روش کاشت مو DHI بهتر از روش های دیگر است؟

در جواب به این سوال که چه چیزی باعث می شود تکنیک DHI روش برتر کاشت باشد دلایل متعددی وجود دارد؛ متد و روش انجام و ابزار کاشت مو به این شیوه قطعاً از دلایل برتری آن هستند. به طور کلی مهمترین دلایل برتری پیوند مو طبیعی به روش DHI عبارتند از:

۱. مراحل توسط پزشک معتبر DHI انجام می شود، نه تکنسین ها آموزش دیده، که ثبات و کیفیت پیوند طبیعی مو را تضمین می کند.

۲. حداقل زمان بیرون بودن فولیکول های مو خارج از پوست سر منجر به میزان بقای زیاد و نتایج بهتری می شود.

۳. ظریف ترین روش کاشت مو به شمار می رود بدونآنکه جایبخیه روی پوست سر باشد و درد زیادی داشته باشد.

۴. در حالی که فولیکول های مو مدت زیادی از بدن بیماران خارج نیستند، آنها در محلول مخصوص نگهدارنده Hypothermosol که معمولاً در پیوند عضو استفاده می شود، نگهداری می شوند. این برای قوام در میزان بقای مو از اهمیت دارد.

۵. نتایج طبیعی تضمین شده است. کاشت فولیکول های مو با یک ابزار ویژه به نام DHI Implanter اتفاق می افتد که به پزشک متخصص DHI اجازه می دهد تا بر خلاف هر روش دیگری، زاویه، جهت و عمق موهای کاشته شده را کنترل کند.

کاندید مناسب کاشت مو به روش dhi

چه کسانی مناسب کاشت مو به روش دی اچ آی هستند؟

تقریبا می‌توان گفت تمامی افراد می‌توانند از روش‌های کاشت مو به منظور از بین بردن مشکلات کم‌مویی و یا طاسی خود استفاده کنند. این مورد در خصوص روش dhi نیز کاملا صادق بوده و اکثر متقاضیان می‌توانند از مزیت‌های آن بهره ببرند. برای اینکه متوجه شوید شما کاندید مناسب کاشت مو به روش dhi هستید یا نه لیستی از افرادی را که استفاده از این روش توصیه نمی‌شود را در زیر عنوان کرده‌ایم:

افرادی با سابقه بیماری‌های مرتبط با سیستم امنیتی بدن

افرادی با سابقه بیماری‌های شدید پوستی

دیابتی‌ها و زنان باردار

توصیه می‌کنیم حتما قبل از تصمیم‌گیری نهایی با پزشک خود در خصوص تمامی موارد لازم و انتظارات خود از انجام کاشت مو صحبت کنید. پزشک متخصص تمامی جنبه‌های کار را سنجیده و مناسب‌ترین روش کاشت مو را به شما معرفی خواهد کرد.

نتایج حاصل از کاشت مو به روش DHI

مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو به روش دی اچ آی به زمان زیادی نیاز دارد. نتیجه کاشت مو در هر شخصی متفاوت می‌باشد.

چند هفته پس از کاشت مو، امکان دارد موهای جدید شروع به ریزش کنند. در این حالت امکان دارد متقاضی در مورد نتیجه درمان دچار تردید شود. ولی این مساله طبیعی و موقتی می‌باشد. پس از حدود 3 تا 6 ماه موهای جدید در محل کاشت مو رشد می‌کنند.

مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو به روش DHI به 12 تا 18 ماه زمان نیاز دارد.

نکات مهم  قبل و بعد از پیوند مو به روش dhi

برای اینکه بتوانید به بهترین نتیجه ممکن بعد از انجام کاشت مو به روش dhi برسید حتما باید مراقبت قبل و بعد از پیوند مو به روش dhi را جدی بگیرید. پزشک شما قبل از شروع به کار در مورد تمامی این موارد صحبت خواهد کرد. برای اینکه مشکلی در طول پروسه پیوند مو شما را تهدید نکند حتما موارد گفته شده را به دقت گوش کرده و در انجام آن‌ها کوشا باشید. در زیر به اصلی‌ترین مراقبت‌های قبل و بعد از پیوند مو به روش DHI اشاره کرده‌ایم:

مشاوره با پزشک مربوطه قبل از هر گونه اقدام

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی از یک هفته قبل تا اتمام دوره نقاهت

مصرف تمامی داروهای تجویزی به صلاح‌دید پزشک قبل و بعد از انجام کاشت مو

عدم مصرف هر گونه دارویی بدون هماهنگی پزشک

خودداری از انجام فعالیت‌های ورزشی و پرتحرک

قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب

خودداری از اصلاح یا رنگ کردن موی سر قبل از زمان تعیین شده توسط پزشک

رعایت بهداشت در منطقه بانک و کاشت مو

هزینه کاشت مو  به روش DHI

هزینه کاشت مو به روش DHI بسته به محل جغرافیایی کلینیک و تعداد کل موهای کاشته شده متفاوت می‌باشد. . همچنین با کاهش تعداد فولیکول‌ها برای کاشت مو، هزینه درمان کاهش پیدا می‌کند.

منبع : مجله پوست ، مو و زیبایی فاین فیس