انواع روشهای کاشت ابرو | بهترین روش کاشت ابرو | مزایا و معایب انواع روش کاشت ابرو

روش های مختلف کاشت ابرو | هزینه  کاشت ابرو

ابروها به مثابه قابی برای چشم ها می مانند که نقشی موثر در زیبایی چهره ایفاء می کنند. از آن جا که ابروها در منطقه مرکزی صورت واقع شده اند در صورتی که با کم پشتی یا ریزش مواجه شوند ، می توانند از منظر زیبایی شناختی تاثیر سوئی بر زیبایی صورت گذاشته و از جذابیت چهره بکاهند.

فاین فیس
فاین فیس

انواع روشهای کاشت ابرو

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از  کاشت مو  ، کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است.کاشت ابرو روشی بی‌خطر و راه حلی موثر و دایمی برای ریزش ابرو می‌باشد. در این روش از موهای طبیعی برای پر پشت کردن و ترمیم ابرو استفاده می شود. در واقع این روش پیوند طبیعی مو می باشد و از موهای مقاوم به ریزش خود فرد برای پیوند به ناحیه ابروها استفاده می شود.

 علل از بین رفتن و ریزش ابروها

علل-ریزش-ابروها

کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا )، کم کاری تیروئید، کم پشتی ژنتیکی، ضربه، و آلوپسی آرئاتا. ضربه حتی می تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روش های کاشت ابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند، بهترین انتخاب ها برای جراحی کاشت ابرو هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند. محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس می زند.

انواع روشهای کاشت ابرو

کاشت  ابرو با روش FUE

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به حداکثر تراکم ابرو اغلب لازم است که این روش را تکرار کنید. از آنجایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می‌شوند، هنگامی که رشد می‌کنند، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. بر خلاف مو در سر، که عمدتا در همان جهت رشد می‌کند، ابروها، در ناحیه بسیار کوچکتر، در چندین جهات مختلف رشد می‌کنند. موی سر معمولا در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. موها در ابروها از فولیکول‌های فردی رشد می‌کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی ۱ تا ۴ مو دارند. مرحله anagen (مرحله رشد)، که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

مزایای روش fue

عدم وجود زخم خطی

از آنجایی که آخری یک زخم خطی به جای می‌گذارد، این یکی از دلایل اصلی این است که چرا افراد روش FUE را انتخاب می‌کنند.

بهبودی سریع

روش FUE نیاز به زمان بهبودی کوتاه‌تر از برخی از روش‌های دیگر دارد. با روش FUE، بیماران در عرض چند روز بهبود می‌یابند زیرا این روش نیازی به استفاده از چاقوی کوچک جراحی یا بخیه ندارد. در نتیجه، محدودیت‌های حداقل در فعالیت‌های فیزیکی شدید پس از چند روز اول وجود دارد. بهبودی کامل به طور متوسط ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

حداقل ناراحتی پس از عمل

برای اطمینان از راحتی بیماران، جراحان کاشت ابرو از بی‌حسی موضعی ساده شبیه به آنچه که در شیوه‌های دندانی استفاده می‌شود استفاده می‌کنند. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان رانندگی کنند. اگر ناراحتی رخ دهد، می‌توان آن را با داروهای مسکن ملایم کنترل کرد. علاوه بر این، با توجه به ماهیت غیرتهاجمی این روش، احتمال عفونت‌های پس از عمل بسیار کم است.

ظاهر طبیعی

روش FUE پیشرفته نتایج کاملا طبیعی ارائه می‌دهد و کاشت ابرو به سختی می‌تواند از ابرو اصلی تشخیص داده شود. در روش FUE، گرافت‌های ابرو در جهت و زاویه‌ای که رشد رشته‌های اطراف را تقلید می‌کند کاشته می‌شوند. در نتیجه، موهای کاشته شده ادغام می‌شوند و با موهای اطراف آن ترکیب می‌شوند.

ناحیه بزرگ کاشت

روش FUE امکاناتی برای انبساط ذخایر ابروی دهنده ارائه می‌دهد. به طور کلی اعتقاد بر این است که هنوز امکان برداشت برخی گرافت‌های اضافی در بیماری که موهای ناحیه اهدا کننده‌شان را با استفاده از روش FUT خالی کرده‌اند، وجود دارد.

فرآیند کاشت ابرو به روش FUE

قبل از شروع فرآیند عمل پزشک مدل ابروی مطلوب را طراحی کرده و می‌کشد تا به عنوان یک نقشه برای کاشت استفاده کند.

انتخاب فولیکول موی مناسب

سپس شروع به یافتن خط ممتد ریز مو در پایه سر می‌کند تا به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کند. به طور معمول برای کاشت ابرو، موهای ناحیه اهدا کننده از پشت گوش‌ها گرفته می‌شوند، به این دلیل که آنجا نازک‌ترین ناحیه موی سر است. خط ممتد کوچک مو سپس با قیچی چیده می‌شود تا برای شروع برداشتن فولیکول‌های سالم مو آماده شود.

بی‌حس کردن ناحیه اهدا کننده

سپس بی‌حسی موضعی به ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود. دستگاه لرزشی و یخ برای راحت‌تر کردن این فرآیند عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب پانچ‌های مناسب کاشت ابرو
 

این دو پانچ ۰٫۳ میلی متر ضخامت دارند. پانچ با ته برنزی در سمت دست چپ تیز است. این برای ایجاد اولین برش در فولیکول تک سالم مورد نیاز برای ابروهای Marie مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانچ دوم در سمت راست کند است و برای “پانچ” یا گشاد کردن ناحیه اطراف فولیکول مو به منظور حذف کل فولیکول سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتقال فولیکول‌های ناحیه اهدا کننده به ناحیه مورد نظر
 

طراحی شکل خاص در اطراف ناحیه ابرو کشیده می‌شود. بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. سپس پزشک برای تزریق فولیکول‌های جدید یکی یکی در ناحیه اقدام می‌کند، زیرا بعضی از فر فولیکول‌های مو بسیار دقیق هستند و هنگامی که پزشک هر فولیکول مو را وارد می‌کند مراقبت ویژه می‌خواهد تا اطمینان حاصل شود که حلقه مو در جهت درست با بقیه ابروها قرار دارد.

کاشت ابرو با روش FUT

در این روش اغلب از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می‌شود. این به دقت تشریح شده است؛ فولیکول‌های تکی استخراج می‌شوند؛ و چیده می‌شوند در حالی که ساختارهای وخیم حفظ می‌شوند و به دقت در برش‌های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می‌شوند. یک ابروی متوسط بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ تار مو دارد و یک کاشت ابروی حرفه‌ای شامل کاشت هر تار مو بصورت جداگانه است؛ هر تار مو بصورت دقیق دستکاری می‌شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مزایای کاشت ابرو به روش  FUT

بالاترین برداشت مو

یکی از بهترین دلایل برای انتخاب روش FUT توانایی آن برای ارائه بالاترین برداشت ابرو در میان سایر روشهای کاشت ابرو است. دلایل زیادی برای FUT وجود دارد که بتواند این کار را انجام دهد، از جمله روش برش میکروسکوپی آن که امکان برداشت از نواحی اهدا کننده خوب را فراهم می‌کند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید ضخامت کامل و طول قبلی ابروها را بازگردانید، روش FUT می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

کیفیت بهتر گرافت

هر دو روش FUT و FUE دارای یک هدف مشابه هستند و این هدف کاشت گرافت‌ها با کیفیت بالا برای دستیابی به نتایج مطلوب بیمار و بازگرداندن موها به شکوه سابق خود بدون ظاهر مصنوعی است. برای خاص‌تر بودن این گرافت‌ها آنهایی هستند که از دائمی‌ترین نواحی اهدا کننده می‌آیند و به هیچ وجه آسیب دیده نیستند و مهم‌تر از همه لایه محافظی از بافتی دارند که فولیکول‌ها را پوشش می‌دهد. این لایه به طور موثر باعث کاهش وقوع آسیب‌های مکانیکی هنگام قرار دادن می‌شود. از آنجایی که نوار اهدا کننده از سر که برای FUT برداشته می‌شود با استفاده از ایتریو میکروسکوپ‌های تشریحی انجام می‌شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که واحدهای فولیکولی به دقت جدا شوند، در حالی که بافت‌های محافظتی بدون آسیب حفظ می‌شوند. با این نوع حفاظت، کاشت‌ها احتمال بیشتری را برای پیوند موفق دارند. این امر به ویژه هنگامی درست است که دستیاران بالینی در تشریح استریو میکروسکوپی آموزش دیده‌اند.

استفاده از ابرو اهدا کننده

یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت کاشت، نسبت واحدهای فولیکولی است که برداشت می‌شوند. واحدهای فولیکولی که از لبه‌های بیرونی ناحیه اهدا کننده می‌آیند، فرصت بیشتری برای از دست رفتن در طول زمان را دارند، زیرا آنها تسلیم فرآیند غیرقابل توقف طاسی می‌شوند. با این حال، اگر آنها از وسط بخش ناحیه اهدا کننده آمده باشند، نسبت به طاسی مقاوم‌تر هستند و باید برای این روش استفاده شوند. به همین دلیل است که روش FUT از نوارهای اهدا کننده استفاده می‌کند که از قسمت میانی جدا شده‌اند، که این مورد برای روش FUE صدق نمی‌کند.

تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی مورد نیاز برای FUE وجود دارند، زیرا جراح می‌تواند تنها از هر پنج فولیکول در یک ناحیه خاص برداشت کند که در مقایسه با ۱۰۰٪ استفاده از فولیکول‌ها در روش FUT بسیار کم است. این امر جراحان را مجبور می‌کند تا از حاشیه‌های بالایی و پایین ناحیه اهدا کننده برداشت کنند و منجر به برداشت از یک ناحیه بزرگتر در خارج از ناحیه اهدا کننده ایده‌آل می‌شود. از آنجا که کمیت قبل از کیفیت قرار می‌گیرد، کیفیت فولیکول‌ها برای پیوند با برخی از این واحدهای فولیکولی که سرانجام می‌ریزند، ایده‌آل نیست.

استفاده از نواحی اهدا کننده

زخم‌های ناشی از روش استخراج فولیکول‌های مو کوچک هستند، اما برای بهبودی تعدادی جای زخم کوچک به جای می‌گذارند. جراحانی که روش FUE را به جای FUT تایید و پشتیبانی می‌کنند اینگونه استدلال می‌کنند که چنین زخم‌هایی بسیار کوچک هستند. در ضمن، دیگران استدلال می‌کنند که چنین زخم‌هایی باعث نابهنجار کردن واحدهای فولیکول مجاور می‌شوند که باعث می‌شود انجام جلسات بعدی سخت‌تر شوند. در نتیجه، اهدا کننده موجود FUE محدود می‌شود. از طرف دیگر ایجاد زخم در روش FUT که بصورت موضعی در امتداد یک نوار است، برای تمام روش‌های لازم که ممکن است فولیکول‌ها را برای آنها نیاز داشته باشید به همین طریق می‌ماند.

اگر چه تکنیک‌ها و ابزارهای جدید به طور قابل توجهی میزان برش و آسیب در طول فرایند استخراج را کاهش می‌دهند، ناتوانی در دسترسی به طور کامل به بخش میانی ناحیه دائمی در روش کاشت مو هنوز هم میزان کل مو موجود در روش FUE را محدود می‌کند.

یکی از مهمترین نگرانی‌های کاشت مو، زخم است و برخی تفاوت‌های مهم بین روش FUE و FUT در رابطه با این مورد وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، روش FUT شامل یک برش خطی، ایجاد یک اسکار ریز است. اگر چه قابل رویت‌تر از اسکارهای روش FUE است، آنها تنها می‌توانند هنگامی که بیمار تصمیم می‌گیرد موهایش را خیلی کوتاه کند دیده شوند. با این حال، این بدان معنی است که اگر بیمار یک روش نوار دیگر را می‌خواهد، اسکار اولیه می‌تواند وقتی که نوار جدید اهدا کننده ایجاد می‌شود، تنها با یک اسکار در بیمار برداشته شود. چنین چیزی نقطه‌ی مقابل روش FUE است. حتی اگر زخم‌ها جزئی باشند، روش بعدی باعث ایجاد زخم‌های جدیدی می‌شود و به زخم‌های‌ اولی اضافه می‌شود. بیشتر از قابلیت دیدن، این به طور مخالف واحد‌های فولیکولی مجاور را از شکل طبیعی می‌اندازد و باعث می‌شود که روش‌های بعدی برای جراحان دشوارتر شود.

کاشت طبیعی ابرو به روش sut

در طریقه پیوند ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .

مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرافت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.

پنج مزیت کاشت حرفه ای ابرو اتوماتیک به روش sut

 نخستین مزیت روش های کاشت ابرو زیبا جوان تر شدن چهره میباشد.

مهمترین مزیت پیوند ابرو به روش SUT داشتن زاویه و خواب موی طبیعی می باشد که منحصرا متعلق به این تکنیک می باشد.

 یکی دیگر از مزیت های کاشت ابرو با تکنیک SUT این است که روی ابروهای تاتو شده هم میتوان عمل جراحی کاشت مو انجام داد.

 کلیه مراحل کاشت طبیعی ابرو در این تکنیک در یک جلسه انجام می گردد.

 این متد بدون هیچگونه عوارض، جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام میشود.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

بهترین کلیینک کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید:

کلینکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد.

کلینیک‌هایی که تجربه‌ی زیادی در کاشت مو دارند، لزوماً کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد.

کلینیک فوق تخصصی خانه سفید سال‌ها است که در زمینه‌ی کاشت موی سر، کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کند. پزشکان و جراحان این مرکز به خوبی با علم و هنر کاشت ابرو آشنایی داشته و تجربه‌ی زیادی در این امر دارند.

کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد.

طراحی ابروها و اجرای کاشت، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.

کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند.

برای کاشت مو و کاشت ابرو کلینیکهایی را انتخاب نمایید که دارای مجوز های لازم باشند .

روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند.

کاشت موی سر و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه‌ی بیماران از آن روش استفاده کرد.اگر روش‌های مختلف کاشت موی صورت در یک کلینیک ارائه بشوند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است؛ چون آن کلینیک سعی نمی‌کند که یکی از روش‌های کاشت را به عنوان بهترین روش معرفی کند.

دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت ابرو

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو طولانی نیست، اما استراحت بعد از کاشت ابرو برای از بین بردن ورم لازم است. از بین رفتن ورم یک یا دو روز طول می‌کشد و ممکن است خراش‌هایی را هم روی ناحیه کاشت ابرو مشاهده کنید. برخی بیماران دچار خارش و سوزش ملایمی می‌شوند که البته موقتی است و با لوسیون موضعی برطرف می‌شود.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

كاشت ابرو امری تخصصی و بسیار نیاز به مهارت و ظرافت و تكنیک كاشت مناسب دارد و شخص كاندید کاشت ابرو باید در تعین پزشک معالج خود دقت لازم را داشته باشد، كه سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه های انجام شده مورد پسند قرار گیرد،همچنین هرچه سابقه پزشك معالج و تجربه ایشان در كاشت ابرو بیشتر باشد طبیعتاً هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود.
برای این امر هزینه كاشت ابرو در چند مورد خلاصه میشود.

  1. تجربه و مهارت پزشک
  2. تكنیك كاشت ابرو
  3. انجام كاشت ابرو با زاویه و خواب طبیعی ابروها
  4. انجام كاشت ابرو بدون كوتاهی موهای سر
  5. نداشتن عوارض و دوره نقاهت