لیزر موهای زائد برای آقایان | مزایای لیزر موهای زائد برای مردان | معایب لیزر موهای زائد برای آقایان | عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی آقایان

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان | لیزر موهای شکم و کمر آقایان

امروزه لیزر موهای زائد یکی از متداول‌ترین گزینه‌ها برای از بین بردن موهای زائد در دنیاست. دستگاه لیزر نوری بسیار مترمرکز شده را روی فولیکول‌های مو می‌تباباند. رنگدانه‌ها این نور را جذب می‌کنند و موها از بین می‌روند.

فاین فیس
فاین فیس

لیزر موهای زائد برای آقایان

به هر نوع موی ضخیم و تیره‌ای که در خطوط میانی بدن مانند سینه، صورت، چانه و گلو رشد می‌کند، موی زائد می‌گویند. موی زائد به دلایل هورمونی و غیر هورمونی رشد می‌کند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موی زائد در بدن شما شود، شما نمی‌توانید بدون درمان بیماری اولیه، لیزر انجام دهید. اختلالات هورمونی باعث می‌شود که در قسمت‌هایی از بدن  که مو ندارد، موهایی زخیم و تیره رشد کنند. اگر مشکلات هورمونی دارید، درمان دارویی از رشد موهای زائد جلوگیری می‌کند و استفاده از لیزر فقط خرج اضافی است.

لیزر موهای زائد یک روش کاربردی برای از بین‌بردن موهای زائد است. لیزر باعث کاهش موهای زائد و نازک‌تر شدن آن‌های می‌شود. این روش با استفاده از نور لیزر و گرمایی که تابش آن ایجاد می‌کند، به عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده و فولیکول مو را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می‌رساند.

فولیکول مو اصلی‌ترین دلیل رویش مو است. آسیب رساندن به آن باعث توقف رویش مو و از بین‌رفتن موهای زائد می‌شود.  لیزر موهای زائد سلول‌های تولید کننده مو در ریشه را هدف قرار می‌دهد و باعث از بین بردن طولانی مدت یا دائمی آن‌ها می‌شود.

این روش نسبت به سایر روش‌ها نتیجه بهتری دارد.  از مزایای انجام لیزر می‌توان به سرعت بالا، اثرگذاری قابل توجه و دقت بالای آن اشاره کرد.

لیزر موهای زائد فقط مخصوص خانم ها نیست. روزهایی که فقط زنان و ورزشکاران لیزر موهای زائد انجام می داده اند ، گذشته است.

در حال حاضر ، لیزر موهای زائد آقایان بسیار پرطرفدار گشته است و می تواند شامل  لیزر موهای زائد پشت ، قفسه سینه ، شانه ها ، پا و حتی لیزر بیکینی مردان شود. در برخی مردان رشد موهای زائد آزار دهنده است. با توجه به فواید لیزر موهای زائد آقایان ، دلیلی وجود ندارد که مردان از همتایان زن خود عقب تر باشند.

تصور کنید که دیگر نیازی به اصلاح ریش هر روز صبح، سایه‌های ساعت ۵ و رویش برعکس مو نباشد. از موهای غیر قابل کنترلی که روی شانه‌ها و کمرتان می‌روید ناراحتید؟ به لیزر کردن موهای زائد مردانه برزیلی فکر می‌کنید اما خجالت می‌کشید در مورد آن بپرسید؟ امروزه دیگر مردان می‌توانند از منافع رفع موهای زائد به مدت طولانی بهره ببرند حتی در مناطقی  از بدن که از صحبت کردن در مورد آن شرم دارند.

لیزر موهای زائد شگفت آور است. در این روش از ژل استفاده نمی‌شود بنابراین هیچ نوع اثر شیمیایی یا چسبناکی باقی نمی‌گذارد و برخلاف سایر روش‌ها، مواد شیمیایی وارد جریان خون یا غدد لنفاوی نمی‌شود. از این روش می‌توان برای نواحی که حساس هستند مانند ناحیه تناسلی مردان، زیر بغل ( لیزر موهای زائد زیر بغل ) و گوش یا بینی، استفاده کرد. بنابراین اگر شما مردی هستید که می‌خواهد موهای زائد خود را بطور دائمی درمان کند و هنوز گزینه مناسبی برای انجام اینکار انتخاب نکرده است، لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار هم روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. به طور مثال، کسانی که بدنسازی کارمی کنندوبه دنبال زیبایی اندام هستند؛ورزشکاران حرفه ای دربسیاری ازرشته های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری،کشتی،بوکس،شنا و…. هم از دیگر مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های لیزر موهای زائد  هستند .

آیا لیزر برای از بین بردن همیشگی مو در مردان موثر است؟

مزایای لیزر موهای زائد مردان

 یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر در مردان، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است.
اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد.
در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد در خصوص آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانید، که لیزر در بدن آقایان به اندازه خانم ها موثر نیست، این به این معناست که یقینا آقایان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیاز به جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند. در ۹۰ درصد خانم ها معمولا لیزر پس از ۴ الی ۶ جلسه جوابدهی دارد، ۱۰ درصد خانم ها نیز به جلسات بیشتر نیاز دارند. ابتدایی ترین حق شما به عنوان مراجعه کننده لیزر این است که تمام حقایق و احتمالات را صادقانه بدانید و با علم به آن لیزر را شروع کنید.

آنچه که مردان لازم است قبل از اولین جلسه ملاقات با مرکز لیزر، بدانند

اصلاح کنید

قبل از مراجعه به مرکز لیزر، ناحیه‌ای را که مایلید لیزر کنید، می‌بایست اصلاح کنید. اگر اصلاح نکنید، تکنیسین این کار را برای شما انجام خواهد داد.همچنانکه اشعه از میان ساقه مو عبور می‌کند، مقدار زیادی از انرژی نور را به خود جذب می‌کند. شما می‌خواهید که موهای کوتاهی داشته باشید بنابراین وقتی نور از میان مو عبور می‌کند، به اندازه‌ای که برای گرم شدن و از بین رفتن فولیکول لازم است، در آن باقی می‌ماند. تا ۴ هفته قبل از اولین جلسه ملاقات با مرکز لیزر، نباید از موم یا مو کن استفاده کرده باشید تا به این ترتیب فولیکول‌های مو وجود داشته باشند و نتایج موثرتری به دست آورید.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید

دلیل اینکه بیشتر مردم در فصل زمستان اقدام به انجام لیزر موهای زائد خود می‌کنند این است که نباید از حدود ۳ هفته قبل از شروع جلسات لیزر کردن، ناحیه مورد درمان در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد.این امر دو دلیل دارد: اول اینکه لیزر روی پوست‌های روشن و موهای تیره بهتر عمل می‌کند و در اثر نور آفتاب پوست شما برنزه و موهای شما روشن نمی‌شوند. این امر به این معنی است که قبل از اولین جلسه ملاقات نباید خودتان پوست‌تان را برنزه کنید. دلیل دوم این است که خطر آسیب دیدن پوست افزایش می‌یابد.

لیزر مناسب پوست خود را مشخص کنید

لیزرهایی وجود دارند که برای پوست روشن بهتر عمل می‌کنند و دیگر لیزرها روی پوست‌های تیره نتیجه بهتری ارائه می‌کنند. بهترین شرایط را کسانی دارند که پوستشان روشن و فولیکول موهایشان تیره است. افرادی که دارای موهای قرمز، خیلی بلوند و سفید هستند از روش رفع موهای زائد با لیزر نتیجه‌ای نمی‌گیرند و نباید به این روش درمان شوند.

افرادی که پوست مناسب این کار را دارند در گروه‌های پوست نوع ۱ ، ۲ و  ۳ قرار می‌گیرند و بهترین نتیجه را با لیزر الکساندرایت بدست می‌آورند. این لیزر طول موج کوتا (۷۵۵ نانومتر) دارد که به آسانی روی پوست و موهای روشن تاثیر می‌گذارد.

افرادی که دارای پوست سبزه و تیره هستند در گروه‌های پوست نوع ۴، ۵ و ۶ قرار می‌گیرند.

پزشکان از لیزری استفاده می‌کنند که از اپیدرم عبور می‌کند و پالس طولانی دارد مانند لیزر ND Yag که طول موج آن ۱۰۶۴ نانومتر است و روی پوست بسیار ایمن عمل می‌کند.

دوش بگیرید 

تمیز باشید. اگر می‌خواهید درمانی را روی بدن خود انجام دهید قبل از آن دوش بگیرید. بدنتان خشک باشد. از تمیزی همیشه استقبال می‌شود اما بهتر است با لوسیون‌های شستشو، خود را تمیز بشویی زیرا نسبت به زمانی که پوست‌تان چرب است نتیجه بهتری بدست می‌آورید.

راحت باشید 

اگر امکان دارد در روز عمل، لباس آزاد بپوشید تا از سوزش بعد از عمل جلوگیری کنید.

 آیا همه آقایان می توانند لیزر موهای زائد  انجام دهند؟

لیزر موهای زائد اقایان و ناباروری

همانند همه ی درمان های حذف موهای زائد با لیزر، موهای بلوند، خاکستری و قرمز حذف نمی شوند.

آیا لیزر موی زائد آقایان درد دارد؟

بسیاری از بیماران، حذف موهای زائد با لیزر را به حس شبیه برخورد یک نوار لاستیکی به پوست تشبیه می کنند. اما مطالعات نشان می دهد این درد خفیف است و کمتر از ۱ درصد از بیماران نیاز به کرم بی حس کننده دارند.انجام لیزر در مراکزی که پزشک متخصص حضور نداشته باشد، می تواند عوارض جدی را برای فرد ایجاد کند.( راههای کم کردن درد لیزر موهای زائد )

آیا لیزر موهای زائد آقایان باعث ناباروری می شود؟

شایعاتی در مورد لیزر موهای زائد آقایان ، مبنی بر ناباروری وجود دارد. این دقیقا عین سوال یکی از مشتریان است: “آیا لیزر موهای زائدخصوصا لیزر بیکینی آقایان بر روی بیضه ها تاثیر منفی دارد؟ آیا لیزر موهای زائد آقایان خطرات یا اثرات احتمالی در توانایی باروری در آینده کوتاه مدت یا بلند مدت دارد؟ من می خواهم این کار را انجام دهم ، اما بسیار می ترسم که این امر در مدت زمان کوتاه یا در آینده منجر به ناباروری یا هرگونه مشکل دیگر در بیضه ها و عملکرد اسپرم شود. آیا لیزر موهای زائد مردان  100٪ امن است؟”

لیزر موهای زائد تاثیری در باروری نخواهد داشت. هیچ خطری برای بیضه ها با لیزر موهای زائد وجود ندارد و هیچ تأثیری بر روی اسپرم مردان ندارد. عمق نفوذ نور لیزر به اندازه ای نیست که اتفاق بدی رخ دهد. لیزر ۳ تا ۴ میلیمتر در داخل پوست نفوذ کرده و به هیچ عنوان اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار نمی دهد  و تنها توسط فولیکول مو جذب می شود.

به طور کلی ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها بی خطر است ، مشروط بر اینکه تکنسین به طور صحیح آموزش دیده باشد ، و دستگاه لیزر معتبری استفاده شود.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان

هزینه لیزر موهای زائد مردان بسته به عوامل مختلفی متفاوت است و مهمترین عامل بخشی از بدن است که تحت درمان لیزر مو قرار می گیرد. برخی از عوامل موثر در قیمت لیزر موهای زائد به شرح زیر است:

 اندازه ناحیه بدن تحت درمان

هزینه لیزر موهای زائد آقایان برای نواحی مختلف ، متفاوت است. معمولا دریافت پکیج لیزر موهای زائد بصورت فول بادی مقرون به صرفه تر است. همچنین هزینه لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانمها معمولا حدود 20 تا 30 درصد بیشتر است. برای دریافت تعرفه لیزر موهای زائد کل بدن و نواحی مختلف بدن به تفکیک به صفحه لیست قیمت ما مراجعه نمایید.

 تعداد جلسات

روند لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود و تعداد جلسات طبق نیاز شما در تعیین می شود ، بنابراین هزینه لیزر موهای زائد آقایان نیز طبق جلسات در نظر گرفته می شود.

 دستگاه لیزر موهای زائد

نوع دستگاه استفاده شده برای لیزر موهای زائد در هزینه لیزر موهای زائد آقایان و خانمها موثر است. فناوری بهتر دستگاه لیزر می تواند سبب افزایش قیمت لیزر موهای زائد شود.

سطح مهارت متخصص لیزر

هزینه لیزر موهای زائد از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است و بستگی به این دارد که چه کسی این روش را انجام دهد. سطح مهارت متخصص و سابقه کلینیک لیزر موهای زائد ، بر هزینه درمان تأثیر گذار است.

هرگز تحت تاثیر تبلیغات لیزر موهای زائد ارزان قرار نگیرید. ممکن است قیمت پایین لیزر موهای زائد به دلیل کیفیت پایین دستگاه استفاده شده و یا عدم اعتبار متخصص و کلینیک لیزر باشد.

آنچه ثابت شده است اینست که لیزر موهای زائد کاراترین سیستم حذف موهای زائد می باشد و ارزش صرف هزینه دارد.