توضیح کامل در مورد جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی، پرسش های قبل از عمل بینی، تصاویر + فیلم عمل بینی پزشکان معروف

تبلیغات در مجله پزشکی

جراحی بینی جز جراحی های زیبایی و هم درمانی محسوب می شود. چرا که پس از جراحی بینی هم در ظاهر فرد تغییر به وجود می آید و هم اگر مشکلاتی از قبیل انحراف، پلیپ و غیره داشته باشد رفع می گردد. عمل جراحی بینی در ایران بسیار مرسوم می باشد به همین دلیل جراحان بینی در ایران به دلیل تجربه زیاد در این زمینه جز بهترین جراحان بینی دنیا محسوب شده و گاهی شاهد هستیم که افراد از خارج از کشور برای انجام جراحی بینی به ایران سفر می کنند. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید باید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید و سپس با آگاهی کامل تصمیم قطعی خود را برای این عمل بگیرید. ما در این مجله راجع به تمامی سوالاتی که در ذهن شما شکل گرفته و یا حتی موضوعاتی که شما هیچ اطلاعی از آنها ندارید و نیاز به دانستن آنها دارید صحبت می کنیم. در واقع در یک زمان کوتاه و مطالعه مقالات موجود در این مجله همه نکات مربوط به این جراحی را یاد می گیرید. موضوعاتی که در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد شامل موارد زیر می باشد.

 • فعالیت های قبل از عمل جراحی بینی
 • فعالیت های بعد از عمل جراحی بینی
 • سوالاتی که باید در جلسه مشاوره از جراح بینی خود بپرسید
 • معیارهای عمل بینی (جراحی بینی) خوب و موفق
 • تفاوت عمل جراحی بینی باز و بسته

افرادی که برای انجام جراحی بینی اقدام میکنند با فکر زیباتر شدن و تغییر واضح در چهره شان زیر تیغ جراحی می روند واگر نتیجه عکس انتظارشان باشد به طبع حال خوبی نخواهند داشت.
از طرفی بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک ترین اختلال برای این عضو می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد پس برای آنکه به زیبایی برسیم نباید سلامتی را نادیده بگیریم و در مرحله اول با مراجعه به پزشک متخصص سلامتی خود را تضمین کنیم سپس به زیبایی دست بیابیم. 
گاهی در کنار مشکلات ظاهری، اختلال داخلی از جمله پولیپ،  انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود خواهد داشت و علاوه بر رفع مشکل به زیبایی هم می توان فکر کرد.
تصمیم گیری برای جراحی بینی باید با درک انتظارات خود از جراحی بینی آغاز شود.
مشاوره با یک جراح با تجربه اولین قدم در راستای درک فرآیند جراحی بینی است. این کار می تواند به شما کمک کند که ظاهر بینی خود را بهتر بررسی کنید و به دکتر خود بگویید که دقیقا چه انتظاری از جراحی بینی دارید.

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که از بینی فعلی خود ناراضی هستند
 • افرادی که احساس می کنند بینی شان با افزایش سن در حال تغییر است و از این تغییر ناراضی هستند
 • افرادی که یک قسمت از بینی شان بدشکل است و می خواهند آن را اصلاح کنند
 • کسانی که سن مناسبی برای جراحی بینی دارند. با این که جراحی بینی بین جوانان و نوجوانان محبوب تر است اما نوجوانان بهتر است حداقل تا ۱۷ یا ۱۸ سالگی صبر کنند رشد و تغییر بینی آن ها کامل شود.

جراحی بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

 • کسانی که انتظارات واقع بینانه ندارند.
 • کسانی که پوست یا غضروف بینی آنها خیلی ضعیف بوده و از نظر ساختاری کامل نیست
 • کسانی که به اجبار دیگری می خواهند جراحی بینی انجام دهند
 • کسانی که سنشان برای جراحی بینی مناسب نیست (جراحی بینی بهتر است بین محدوده ی سنی ۱۸ تا ۴۰ سال انجام شود)
 • کسانی که به دنبال یک بینی بی نقص هستند
 • کسانی که دچار اختلال بدشکلی بدن ( یک اختلال روانی است که فرد مرتبا از اعضای بدن خود ایراد می گیرد) یا هر گونه اختلال روانی دیگری هستند
 • کسانی که می خواهند بینی خود را شبیه یک هنرپیشه یا فرد دیگر در بیاورند
 • کسانی که در یک مرحله ی بحرانی زندگی هستند ( به عنوان مثال مرگ کسی که دوستش دارند)

انواع عمل جراحی بینی

 عمل بینی طبیعی

اکثریت آقایان و نیز بسیاری از خانم ها این مدل بینی را می پسندند. منظور از بینی طبیعی این است که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی وضع شوندکه بینی در عین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود، ظاهری به اصطلاح “عملی” و  “مصنوعی” پیدا نکند.
به عبارت دیگر  اگر شخصی بعد از عمل بینی شخص را ببیند متوجه عمل جراحی زیبایی در وی نخواهد شد.
البته طبیعی بودن به معنای باقی ماندن مقداری از اشکالات اولیه و بزرگی بینی نیست بلکه به معنی تناسب کامل بینی با سایر اجزای صورت و باقی نماندن عوارض ظاهری جراحی مانند جای بخیه، فرو رفتگی زیاد در ناحیه پشت و پره های بینی و کوچک تر از حد شدن سوراخ های بینی می باشد.
بینی های طبیعی علاوه بر حفظ تناسب اجزای صورت عموما از عملکرد بهتری برخوردار هستند و سلامتی شخص بعد از عمل جراحی حفظ خواهد شد. 

عمل بینی نیمه فانتزی

تقریبا نیمی از خانم های متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی خواهان بینی نیمه فانتزی هستند.
منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی است که ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی سربالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر باشد.
در این مدل پهنای بینی از روبرو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریکتر خواهد بود.
در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و “عملی” ندارد نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر به اصطلاح “خوکی” پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت “سرسره ای” تبدیل نمی شود.
مدل نیمه فانتزی هر چند مقداری کوچکتر و ظریف تر از مدل طبیعی است اما باید به خاطر داشت که عملکرد تنفسی بینی ممکن است به اندازه مدل طبیعی، کاملا مطلوب نباشد. در این رابطه باید حتما قبل از جراحی بینی از سلامتی کامل پس از عمل اطمینان کسب کنید.

مدل های غیر طبیعی بینی

برخی از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی بینی هستند. از مشخصات این مدل ها بالا رفتن زیاد نوک بینی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است.
نتیجه این عمل ها این است که بعد از عمل در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح “عملی” بینی مشهود و نمایان است.
این موضوع شاید در کوتاه مدت و به خصوص در سنین کمتر برای برخی مطلوب  باشد ولی در دراز مدت موجب  نارضایتی و گاهی انگشت نما شدن شخص شده و بعد از چند سال این افراد به دنبال عمل ترمیم و اصلاح شکل “غیر طبیعی” بینی خود خواهند بود.
به علاوه اکثر این افراد دچار مشکل تنفسی و بویایی خواهند شدکه عوارض ناشی از این عمل “غیر اصولی” را مضاعف خواهد کرد.

منبع: مجله پزشکی فاین فیس

مطالب مفید و خواندنی در رابطه با جراحی بینی

کلینیک کاشت مو سپنتا اپراتک آکادمی مو به مو مجله پزشکی فاین فیس آخرین مطالب