;

لیفت ابرو | روشهای انجام لیفت ابرو | مزایا و معایب لیفت ابرو

دانستنی های مهم در مورد لیفت ابرو

لیفت ابرو,عوارض لیفت ابرو,مزایای لیفت ابرو,ماندگاری لیفت ابرو,روشهای انجام لیفت ابرو,مراقبتهای بعد از لیفت ابرو,هزینه لیفت ابرو
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 30/9/1398 22/8/1399

ابروها یکی از عناصر اصلی صورت هستند که گاه نادیده گرفته می‌شوند. ابرو ساختار صورت را شکل می‌دهد و به آن تعادل می‌بخشد. ابرو می‌تواند صورت را لاغر یا چاق تر نشان دهد. و یا حتی فردی را پیر یا جوان تر جلوه دهد. از آنجا که شکل صورت هر فرد با دیگری متفاوت است، لازم است هر کس مدل مناسب ابرو را برای صورت خود پیدا کند...

لیفت ابرو دکتر میر حاجی

لیفت ابرو چیست؟

افراد برای ایجاد تعادل در صورت، تغییر چهره و درشت تر و بازتر شدن چشم ها در ابروهای خود مداخله می کنند. در اکثر موارد برای تغییر حالت ابروهای زنان و شکل دادن به آنها، آرایشگران اقدام به انجام برخی کارها مانند تتو و میکرونیدلینگ ابرو می کنند. در سال های اخیر، مطابق با روند تغییرات زیبایی، مردان نیز در ابروهای خود تغییراتی ایجاد می کنند. البته هر کس که به زیبایی ظاهر خود اهمیت می دهد، می تواند در صورت خود تغییراتی اعمال کند. توصیه می شود که این تغییرات توسط متخصص و با روش های مناسب انجام شود. با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ابروها روی چشم، باعث ایجاد تصویری خشمگین از فرد می شود. بنابراین، برای از بین بردن این سایه و ایجاد چهره ای جوان و روشن از لیفت ابرو استفاده می شود. لیفت ابرو با توجه به سن،برای از بین بردن خطوط پیشانی و خطوط عمیق بین دو ابرو انجام می شود. چون این تغییرات باعث شل شدن بافت پیشانی و افتادگی ابروها می شود، با لیفت ابرو هم ابروها فرم یکسان و جدید می گیرند و هم چروک پیشانی حذف شده و باعث جوان تر شدن صورت می شود.

چه علائمی به شما می گوید که دچار افتادگی ابرو شده اید ؟

پوست پیشانی شما دیگر منعطف نیست و دچار چین و چروک شده است .
حس می کنید چهره تان اخمو شده است ، چشم ها نسبت به قبل حالت خسته ، عصبی و یا بسته تری پیدا کرده است و ابروها نیز به هم نزدیک تر شده اند و حتی میان آنها خط افتاده است .

احساس می کنید میدان دید شما به دلیل افتاده و شل شدن پوست پلک ها ، کم شده است . در این مواقع معمولا همزمان با جراحی بالا کشیدن ابرو ، بلفاروپلاستی را نیز انجام می دهند .

زمانی که حس می کنید به دلایلی مثل افزایش سن پوست اطراف ناحیه ابرو شل شده است و دیگر حالت الاستیک و انعطاف قبل را ندارد در نتیجه می بینید فرم ابروهایتان نسبت به قبل عوض شده است .

جراحی لیفت ابرو چطور انجام می شود؟

لیفت ابرو نیاز به بیهوشی کامل یا بیهوشی موضعی دارد که انتخاب آن بستگی به تشخیص پزشکتان دارد. جراحی لیفت ابرو حدود یک الی سه ساعت طول می کشد.

لیفت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود. انتخاب روش مناسب بستگی به هدف و نتیجه ای که شما خواهان آن هستید، ارتفاع پیشانی و چین و چروک بین ابروهایتان دارد.

انجام قطعی لیفت ابرو از طریق جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی قابل انجام است. لیفت ابرو بدون جراحی نیز انجام می شود، که راه هایی موقتی است مانند لیفت ابرو با نخ، لیفت ابرو با بوتاکس، لیفت ابرو با لیزر و ... که به نسبت ارزان تر هستند و دوره ی ریکاوری کوتاه تری دارند.

برای افرادی که پیشانی بلندی ( بیش از 7 سانتی متر) دارند بهترین روش، لیفت ابرو از طریق برش Hairline (خط مو) است.

برای افرادی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر است و دارای چین و چروک های ناشی از اخم بین ابروها هستند بهترین روش، لیفت ابرو با استفاده از روش آندوسکوپیک است که با دوربین و برش های کوچک در محل رویش موها در پوست سر ایجاد می شود که علاوه بر لیفت ابرو، چین و چروک های ناشی از اخم نیز با این روش قابل از بین بردن است.

برای افرادی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر است و بین ابروهایشان چین و چروک ندارند، لیفت تیمورال (شقیقه) روش مناسبی است. در این روش در نواحی شقیقه در محل رویش موها دو برش داده می شود و لیفت قسمت خارجی ابروها انجام می شود و در محل بین ابروها تغییری ایجاد نمی شود.

روشهای انجام لیفت ابرو

 

1- لیفت ابرو با جراحی کلاسیک

توجه داشته باشید که این روش با بیهوشی کامل انجام می شود. بطور معمول برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی و محل شروع رویش موها انجام می شود. جراح، پوست را از عضله ی زیرین آزاد می کند، آن را می کشد و پوست اضافه را جدا می کند. در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف می شوند، درنتیجه چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

این روش برای چین و چروک های شدید بسیار مناسب است و پایداری آن از همه ی روش های دیگر بیشتر است ولی دوره ی ریکاوری آن طولانی تر است و برای آقایانی که طاسی دارند مناسب نیست.

2- لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

در این روش لیفت ابرو هم از بیهوشی کامل در حین جراحی استفاده می کنند. چند برش کوچک در بالای پیشانی داده می شود و با استفاده از وسیله ای به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود. آندوسکوپ وارد برش ها می شود و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است. سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه ی این کار به سمت بالا کشیده می شود تا در محل مناسب قرار گیرد.

این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب است و بدلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند درنتیجه عوارض کمتر و دوره ی درمان کوتاهتری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند و چین و چروک هایشان را ازبین می برد.

لیفت ابرو دکتر میر حاجی

3- لیفت ابرو با نخ

در این روش برش هایی در داخل موهای ابرو به قطر سه تا چهار میلی متر ایجاد می شود و نخ هایی از جنس نایلون در ابرو پیوند می خورد. این نخ ها غیرجذبی و بسیار مقاوم هستند. در این روش با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده و تحریک کلاژن ها در اطراف پوست ابرو، لیفت ابرو انجام می گیرد. این نخ ها باعث محو کردن افتادگی پوست می شوند و به جز ابرو در قسمت های مختلف مانند پوست اطراف لپ ها، خطوط دور لب، گردن و غبغب و ... استفاده می شوند.

در روش لیفت ابرو با نخ، ابروها درحد کم تا متوسط بالا کشیده می شوند و حالتی طبیعی دارد و چهره مصنوعی بنظر نمی رسد.

در این روش قسمت بیرونی ابروها بیشتر از قسمت درونی بالا کشیده می شود. توجه داشته باشید که لیفت ابرو با نخ یک روش دائمی نیست و اثر آن بعد از 12 الی 18 ماه تجزیه می شود و ازبین می رود و شما باید مجددا لیفت ابرو را انجام دهید.

4- لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

در این روش ابتدا از یک کرم بی حس کننده استفاده می شود و سپس بوتاکس در داخل یا اطراف ماهیچه های موردنظر تزریق می شود.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس حدود چند دقیقه طول می کشد و به مدت 3 الی 5 ماه ماندگاری دارد. این روش می تواند با روش های دیگر لیفت ابرو ترکیب شود و نتیجه ی بیشتری بدهد. این روش برای ازبین بردن چین و چروک های پیشانی و دور چشم و خطوط اخم مناسب است، پوست را شاداب و صاف می کند و حتی روند رشد چین و چروک های جدید را کندتر می کند. این روش هزینه و عوارض کمی دارد، دوره ی ریکاوری آن بسیار سریع و آسان است و شما بعد از تزریق بوتاکس نیاز به استراحت ندارید و می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

5- لیفت ابرو با لیزر

در این روش بخصوص لیفت ابرو، هدف تحریک سلول های واقع در لایه میانی پوست با انرژی لیزر است تا روند کلاژن سازی شدت و سرعت بیابد. پس در لیفت ابرو با لیزر متخصص لیزر طرحی شبکه ای از پالس های کوچک نوری را روی پوست پیشانی متمرکز می کند. توجه داشته باشید که در طی برخورد هر کدام از این پالس های کوچک با سطح پوست، حجم زیادی از انرژی به لایه ی میانی پوست نفوذ می کند و در نهایت منجر به تحریک پوست پیشانی و کلاژن سازی می گردد. ادامه ی این پروسه، روند طبیعی پوست ماست.

کلاژن بیشتر باعث بالا کشیده شدن و صاف و یک دست شدن پوست پیشانی می شود و چین و چروک ها را از بین می برد و بالا کشیده شدن پوست پیشانی خود به خود باعث لیفت ابرو می گردد. لیفت ابرو با لیزر نسبت به روش های دیگر ذکر شده مزایا و معایبی دارد. برای نمونه در این روش خبری از تزریق ژل یا مواد دیگر به پوست نیست در نتیجه بدن شما از واکنش نامناسب به مواد تزریقی در امان خواهد بود اما از طرفی به خاطر لزوم ایجاد برش در ناحیه ی مورد نظر امکان و احتمال عفونت وجود دارد. در نهایت با وجود دقت بالا و بهره وری مناسب این روش، لیفت ابرو با لیزر نسبت به دیگر روش ها، روشی گران تر است و با توجه به اینکه عموما چند جلسه لیزر درمانی برای لیفت ابرو نیاز است، این هزینه بیشتر هم خواهد شد.

معایب  لیفت ابرو

لیفت ابرو، معایب  مختلفی دارد، از جمله:

جای زخم

ممکن است بعد از انجام عمل لیفت ابرو، جای زخم دیده شود.

بروز تغییراتی در حس پوست

لیفت ابرو می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در ناحیه پیشانی یا قسمت بالای پوست سر شود.

عدم تقارن در موقعیت قرار گیری ابروها

لیفت ابرو می تواند منجر به عدم تقارن یک یا هر دو ابرو شود. با این حال، عدم تقارن ممکن است حتی در طول فرآیند بهبودی از بین برود. با انجام جراحی های اضافی، می توان شکل و موقعیت پایدار ابروها را درمان کرد.

آمادگی قبل از عمل جراحی لیفت ابرو
 
با وجود اینکه به ساده بودن عمل لیفت ابرو اشاره شد، اما فراموش نکنید که این عمل در هر صورت نوعی جراحیست و با توجه به ناحیه‌ای که قرار است تحت جراحی قرار گیرد حتی یک اشتباه ممکن است صدماتی جبران ناپذیر به زیبایی و سلامتی شما وارد کند.
 
برای عمل لیفت ابرو باید از سلامتی کامل برخوردار باشید.

دو هفته قبل از جراحی و چهار هفته بعد از جراحی سیگار نکشید.

ممکن است مجبور به اجتناب از الکل و برخی دارو‌ها باشید. مثلا اگر آسپرین یا سایر دارو‌های ضد التهابی استفاده می‌کنید جراح از شما می‌خواهد که برای مدت مشخصی آن‌ها را نخورید. زیرا این دارو‌ها خونریزی را افزایش می‌دهند.

اگر مو‌های بلندی دارید که برای عمل مزاحمت ایجاد می‌کند ممکن است مجبور شوید آن‌ها را کوتاه کنید.

افرادی که پوست کلوئیدی دارند حتما باید قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنند.

 
مراقبت‌های پس از عمل لیفت ابرو
 
 بعد از عمل لیفت ابرو باید از محل عمل و سرتان به خوبی مراقبت کنید و از انجام فعالیت‌هایی که به سرتان فشار می‌آورد دوری کنید.

بهتر است سرتان در سطح بالاتری از بدنتان قرار بگیرد و ترجیحا از دو بالش استفاده کنید.

یخ یا کیسه‌ی آب گرم را روی زخمتان نگذارید و فقط از پماد‌ها و دارو‌هایی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید.

حدود یک هفته بعد از عمل، برای جدا کردن بخیه به پزشکتان مراجعه کنید.

بعد از آن می‌توانید به فعالیت‌های معمولتان برگردید و فقط کمی کبودی به جا می‌ماند که بتدریج ازبین می‌رود.

توجه داشته باشید که باید فعالیت‌های روزانه‌ی سنگین یا تمرینات سنگین ورزشی را به دست کم ۳ ماه پس از انجام عمل موکول کنید.

ماندگاری لیفت ابرو چقدر می باشد ؟

از مزیت های لیفت ابرو این است که پس از انجام آن چهره فرد ، تغییر بسیار زیادی می کند . اما آیا این زیبایی بازیافته تا ابد باقی خواهد ماند . معلوم است که خیر چرا که گرد پیری و گرانش زمین مرتبا و با گذشت هر سال سعی می کنند افتادگی پوست چهره و ابروها را بیشتر کرده و افزایش سن را در چهره فرد نمایان سازند . از این رو هرگز نباید به امید دائمی بودن یک مدل درمان افتادگی و یا روش جوانسازی به سراغ آنها رفت ، بلکه له عکش باید واقعیت موقت بودن اکثر آنها را پذیرفت .

 

هزینه لیفت ابرو

هزینه ی لیفت ابرو با توجه به روشی که انجام می شود متفاوت است به عنوان مثال هزینه ی لیفت ابرو با نخ با هزینه ی لیفت ابرو با روش بوتاکس متفاوت است.

لیفت ابرو دکتر میر حاجی

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40859
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب