;

لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن,جراحی لیفت گردن,هزینه ی جراحی لیف گردن,عوارض جراحی لیفت گردن,مزایای جراحی لیفت گردن
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 7/2/1398 26/9/1398

یکی از اولین نواحی که علائم پیری در آن نمایان می‌شود، گردن است. از آنجایی که پوست گردن نرم است، زودتر از پوست قسمت‌های دیگر بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و می‌تواند یک شخص را پیر، خسته و فرتوت به نظر آورد. یکی از مزایای عمل جراحی زیبایی گردن این است که آثار پیری را تا حدودی از بین می‌برد. یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی، عمل لیفت و کشیدن پوست گردن است.

لیفت گردن چیست؟

یکی از اولین نواحی که علائم پیری در آن نمایان می‌شود، گردن است. از آنجایی که پوست گردن نرم است، زودتر از پوست قسمت‌های دیگر بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و می‌تواند یک شخص را پیر، خسته و فرتوت به نظر آورد. یکی از مزایای عمل جراحی زیبایی گردن این است که آثار پیری را تا حدودی از بین می‌برد. یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی، عمل لیفت و کشیدن پوست گردن است.
 

جراحی لیفت گردن، یکی از فرآیندهای مناسب در تغییر شکل ظاهری گردن و زیباسازی آن است. جراح پلاستیک واجد شرایط می تواند به طور چشمگیری ظاهر گردن بیمار را بهبود بخشد.در روش لیفت گردن، با از بین بردن پوست و چربی اضافه از ناحیه گردن و احتمالا تغییر عضله زیرین، ظاهر گردن تغییر می کند.این روش به خودی خود یکی از مطمئن ترین روش های عمل جراحی پلاستیک است. در حقیقت، با پیشرفت تکنولوژی جراحی در دهه گذشته، جراحی ارتوپدی گردن مدرن، با حداقل برش و زخم انجام می شود در حالی که نتایج آن، فوق العاده طبیعی به نظر می رسد.

چگونه لیفت گردن انجام میشود:

به طور معمول این روش دو تا سه ساعت طول خواهد کشید البته اگر لیپو ساکشن و لیفت صورت و ابرو و یا عمل های دیگر را همراه آن انجام دهید زمان آن متفاوت خواهد بود.روش دقیی شما به نتایج مورد نظر و شرایط شخصی شما بستگی دارد برای انجام لیفت گردن باید از سلامت عمومی و فیزیکی و ذهنی برخوردار باشید
چه چیزی از گردن خود را دوست ندارید؟با خودت صادق باش شما زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد جراحی میکنید بنابراین مطمئن شوید نتایجی را که میخواهید دریافت کنید.همچنین باید برای تصحیح افکار خود قبل از جراحی مشاوره انجام دهید.

دلیل و گزینه های مناسب و رایج برای انجام لیفت گردن عبارتند از:

چروکیدگی گردن

چربی اضافی

پوست بیش از حد

اگر عضلات گردن شما ضعیف باشند و یا از بین بروند باعث چروک گردن و یا اصطلاح گردن بوقلمونی میشوید.برای اصلاح این مشکل جراح شما ممکن است جراحی پلیدیسپلاستی را توصیه کند جراح زیر چانه یا پشت گوش را برش میدهد و به عضله گردن پیوند میدهد.گاهی اوقات این ممکن است حتی به معنی از بین بردن برخی عضلات باشد.جراح شما ممکن است از بافت های دائمی برای نگه داشتن بافت در جای خود استفاده کند.
 
روش جدیدی نیز وجود دارد که در آن جراح ممکن است قادر به برش های کوچکتر باشد و از آندوسکوپ (دوربین کوچک متصل به یک لوله نازک)برای تکمیل جراحی استفاده کند.از اینکه راجع به همه ی گزینه های خود برای جراحی سوال پرسیده اید اطمینان حاصل کنید.نوع بیهوشی ای که میخواهید استفاده شود را با جراح خود هماهنگ کنید اگر میخواهید در طول جراحی خواب باشید باید از بیهوشی عمومی استفاده کنید در غیر این صورت جراح شما میتواند از بی حسی موضعی و آرام سازی استفاده کند.باذ این وجود تصمیم با شماست.

لیفت گردن برای چه افرادی مناسب است؟

معمولا این جراحی برای افراد گروه سنی بین 30 تا 70 سال مناسب است. 

مواردی که قبل از جراحی لیفت گردن باید بررسی شود:

پیش از جراحی سلامت عمومی بدن شما طی یک جلسه مشاوره با پزشک ارزیابی می شود. در این جلسه موارد زیر بررسی می شود:

دلیل نیاز به جراحی از نظر شما، نتیجه و انتظارات شما از جراحی

بررسی سوابق پزشکی شما از جمله ابتلا به بیماری های خاص، بیماری های قلبی و عروقی، داشتن حساسیت و آلرژی

بررسی داروهای مصرف شده

بررسی سابقه استفاده از محصولات توتون و تنباکو و الکل

سابقه جراحی

 نکات و مراقبت های ضروری قبل از جراحی لیفت گردن:

مصرف سیگار و الکل از دو هفته قبل از جراحی باید قطع شود.

مصرف غذاهای حاوی سیر و چای سبز از یک هفته قبل از عمل ممنوع است.

مصرف غذاهای بسیار چرب پیش از جراحی ممنوع است.

پیش از جراحی باید مصرف داروهای آسپرین، ژلوفن، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، ایبوپروفن، مکمل های حاوی ویتامین E و C قطع شود.

در صورتی که از داروهای فشار خون، قند خون و تیروئید استفاده می کنید، جراح را از شرایط خود باخبر کنید. مصرف این داروها تا صبح روز عمل با حداقل میزان آب منعی ندارد.

مراقبت بعد از لیفت گردن و ریکاوری در منزل شامل گزینه های زیر است:

بسته های یخ

گاز و حوله

دماسنج

لباس راحتی و دکمه دار

بتادین برای شستوشو و مواد ضد باکتری

تلفن در نزدیک محل استراحت

کسی که بیست و چهار ساعت بعد از عمل مراقب شما باشد

روش انجام جراحی لیفت گردن

لیفت گردن، یک روش نسبتا ساده است که معمولا بین دو تا سه ساعت طول می کشد. نوع بیهوشی که در ابتدای عمل تجویز می شود، بستگی زیادی به ترجیحات بیمار و جراح دارد.

بسیاری از بیماران نیاز به بیهوشی موضعی با یک آرام بخش دارند؛ با این حال، برخی از افراد در طول عمل جراحی، بیهوشی عمومی را انتخاب می کنند.

دامنه این روش با توجه به نیازها و اهداف منحصر به فرد بیماران، متفاوت است. برخی از بیماران، نتایج مورد نظر خود را از طریق روش لیپوساکشن ساده دریافت می کنند که شامل حذف لایه های اضافی چربی از گردن می شود.

نتایج مطلوب را می توان از طریق برداشتن پوست و چربی اضافی همراه با سفت کردن و بازسازی عضلات زیرین به دست آورد. جراحی لیفت گردن اغلب در کنار سایر جراحی های صورت انجام می شود، مانند چهره، جراحی بینی و جراحی پلک.

تکنیک های مدرن و تکنولوژی، به جراحان امکان عمل جراحی بافت های گردن را با استفاده از برش های بسیار کوچک می دهد که عموما در پشت گوش و چانه انجام می شود. از طریق این برش ها، چربی اضافه از طریق لیپوساکشن یا جراحی حذف می شود.
در صورت تمایل، عضلات ناحیه گردن را می توان سفت تر کرد. در بعضی موارد، بخش کوچکی از عضله گردن حذف می شود. هنگامی که موارد مربوط به بافت های زیرین تکمیل شد، پوست جایگزین و کشیده می شود و برش ها بسته می شود. هر گونه پوست اضافی در این ناحیه هم، حذف خواهد شد.

دوره نقاهت پس از لیفت گردن چقدر طول می کشد؟

دوره نقاهت پس از عمل در هر بیمار متفاوت است که به نوع جراحی و گستردگی آن بستگی دارد. به طور کلی بیماران پس از جراحی باید برای برگشتن به روال عادی زندگی خود صبور باشند. بیشتر افراد پس از یک هفته تا نهایتا 14 روز می توانند به کار و فعالیت روزمره خود بازگردند. شرکت در فعالیت های ورزشی به حداقل سه هفته زمان نیاز دارد.

معمولا، تا چند روز پس از جراحی دچار درد و ناراحتی خواهید بود. بروز تورم و کبودی پس از عمل طبیعی است، اما تمامی این عوارض تا یک هفته پس از جراحی از بین می روند. با استفاده از کمپرس سرد می توانید تا حد زیادی درد و تورم را کنترل کنید. در برخی از بیماران ممکن است استفاده از بانداژ فشاری پس از جراحی لیفت گردن توصیه شود که به کاهش تورم کمک می کند. این وسیله طبی باید به مدت پنج تا هفت روز در تمامی ساعات شبانه روز استفاده شود.پانسمان های زخم نیز دو روز بعد از جراحی برداشته می شود.

به منظور حفظ نتایج جراحی، کاهش تورم و درد، بیمار باید از هرگونه فعالیت شدید، خم شدن، و برداشتن اجسام سنگین تا یک هفته خودداری کند.

سایر نکاتی که پس از جراحی لیفت گردن باید رعایت شود عبارتند از:

پس از جراحی به پشت بخوابید و از بالش استفاده نکنید.

استفاده از مسکن هایی از قبیل آسپرین،دیکلوفناک،ایبوپروفن و مفنامیک اسید ممنوع است. برای تسکین درد از داروی تجویز شده توسط پزشک خود استفاده کنید.

چنانچه دچار سرفه شده اید، وضعیت خود را به پزشک اطلاع دهید.

پس از 48 ساعت می توانید به حمام بروید.

عوارض جراحی لیفت گردن چیست؟

عوارض احتمالی این جراحی عبارتند از:

تورم و کبودی

احساس مور مور شدن، سوزش، و سفتی در گردن

بی حسی صورت که تا چند هفته طبیعی است

عفونت

واکنش های نادر آلرژیک به داروهای مورد استفاده در طول جراحی و پس از آن

عوارض فوق پس از یک یا چند هفته از بین می روند. در صورت وجود تب، التهاب و ترشح چرکی از ناحیه زخم هر چه سریع تر با جراح خود تماس بگیرید. این علائم نشانه عفونت هستند و باید هر چه سریع تر به آنها رسیدگی شود.

 

نتایج پس از لیفت گردن چقدر ماندگار هستند؟

نتیجه زیباسازی گردن بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده است، اما برای دیدن نتیجه نهایی باید تا از بین رفتن کامل تورم و کبودی صبر کنید. نتایج جراحی درازمدت و ماندگار است.

هزینه ی جراحی لیف گردن

در جراحی لیفت گردن هزینه تمام شده جراحی به میزان چین و چروک های گردن ، دستمزد متخصص و تعرفه کلینیک های تخصصی بستگی دارد .

خوشبختی کامل یعنی اینکه بدانی هر کسی که دوستش داری سالم، در امان، و خرسند هست. 

جوی فیلدینگ

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40862
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب