;

دانستنی های لیفت پیشانی و ابرو

دانستنی های لیفت پیشانی و ابرو

روش های مختلف لیفت پیشانی و ابرو :,روشهای جوان سازی ,اهداف لیفت پیشانی و صورت
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 3/10/1397 3/10/1397

با بالا رفتن سن، پوست صورت ما استحکام و قابلیت ارتجاع خود را به خاطر کاهش قدرت عضلات از دست می‌دهد و این موضوع معمولاً باعث ایجاد چروک در پیشانی، ابروها و فرورفتگی گونه می‌شود و چروک‌های به نسبت زیاد بر روی پوست ایجاد می‌شود.

در مورد لیفت پیشانی و ابرو چه می دانید؟

 

با بالا رفتن سن، پوست صورت ما استحکام و قابلیت ارتجاع خود را به خاطر کاهش قدرت عضلات از دست می‌دهد و این موضوع معمولاً باعث ایجاد چروک در پیشانی، ابروها و فرورفتگی گونه می‌شود و چروک‌های به نسبت زیاد بر روی پوست ایجاد می‌شود.مردان و زنان در اوایل دهه ۴۰ سالگی و ۵۰ سالگی با این تغییرات ناخوشایند مواجه می‌شوند. امروزه با کمک عمل جراحی لیفتینگ صورت می‌توان این آثار پیری و بالا رفتن سن را تا حد زیادی کاهش داد. فریب تبلیغات پر سرو صدای شرکت‌های آرایشی را نخورید، هیچ کرم لیفت صورت یا لوسیونی وجود ندارد که استفاده از آن پوست صورت را بکشد و محکم و سفت کند. این محصولات نه پوست صورت که پول شما را بالا می‌کشند.

در این روش چین های افقی پیشانی و خطوط بالا یا روی پل بینی فرد از بین می رود .همچنین بهبود خط اخم و جای گیری مجدد ابروهای پایین افتاده را به دنبال دارد.

اعمال جراحی متعددی برای بالا بردن ابرو و پیشانی طراحی شده اند . البته با تزریق بوتاکس یا dysport می توان بدون جراحی و به طور موقت چین و چروک های پیشانی را برطرف کرد، ضمن اینکه این کار باعث بالارفتن گوشه های ابروها نیز می شود. این که از کدام روش جراحی برای هر بیمار بهره بگیریم به عوامل متعددی از جمله موارد زیر بستگی دارد :

1 .جنس و سن بیمار

2. شکل و وضعیت ابروی بیمار

3. میزان افتادگی پلک بیمار

4. وضعیت و میزان چین و چروک های پیشانی

5. وضعیت موهای سر که چنانچه بیمار به طاسی سر مبتلا باشد ، وضعیت وشدت این طاسی

6 .انتظارات بیمار از عمل جراحی

 

لیفت پیشانی

 

میتوان صورت را به 3 بخش عمودی تقسیم کرد در این صورت یک سوم فوقانی از ناحیه گلابلا (بین دو ابرو ) تاتریکیون (خط رویش مو ) محدوده فرم هد (پیشانی)می باشد. در نمای نیم رخ پیشانی به شکل محدب، ملایم، شیب دار، صاف و برآمده می تواند باشد . ابروها عموما قوسی ملایم دارند که در خانم ها کمی بالاتر لب فوقانی اربیت (کاسه استخوانی اطراف چشم )  قرار می گیرند.

در آقایان ابرو معمولا همتراز با لبه فوقانی اربیت قرار دارد و قوس کمتری نیاز دارد .

پوست نسبتا ضخیم پیشانی و ابرو در مجاورت پوست بسیار نازک پلک بالایی ابرو قرار می گیرد . عضلات پیشانی و عضلات پری اربیتال (اطراف اربیت ) یک محرک اصلی در پیر شدن بخش بالایی صورت می باشند . عضلات بین دو ابرو باعث ایجاد خط های عمیق عمودی و چین های عرضی بین دو ابرو می شوند .
در رابطه با پیر شدن بخش فوقانی صورت علاوه بر افتادگی بافت های طبیعی ، کم شدن حجم چربی و اسکلت استخوانی و نازک شدن پوست نقش مهمی ایفا میی کنند .
علاوه بر این پیر شدن پیشانی به علت تشکیل چروک های عمیق ناشی از اثر تجمعی انقباض عضلات پیشانی و پری اربیتال و کاهش کلاژن و الاستین در پوست نیز میی باشد .

موفقیت در جوان سازی پیشانی و ابرو به تشخیص درست پاتولوژی موجود توسط جراح و توقعات واقع گرایانه بیمار بستگی دارد . بطور مثال بیماران غالبا فکر می کنند و به آنها گفته شده است که علت نگاه (غمگینانهه ) آنها شلی پوست پلک است . اگر در این شرایط بلفاروپلاستی فوقانی انجام می شود حاشیه ابرو، پلک به طور بالقوه ای باریک می شود و بدین ترتیب با قربانی کردن پوست اضافی پلک فوقانی وضوح کافی محدوده های آناتومیک فرق پلکی از بین می رود . به طور کلی باید قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی فوقانی نیاز به جراحی بالا کشیدن ابرو برسی شود . در برخی موارد امکان دارد پس از انجام جراحی بالا کشیدن ابرو دیگر نیازی به بلفاروپلاستی فوقانی نباشد .

 

اهداف جراحی جوانسازی ابرو و یک سوم فوقانی صورت ( فورهدلیفت )شامل موارد زیر می باشد :

 

-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز

-حجم دادن دوباره به ابرو ،گیجگاه و نواحی پری اربیتال

-کاهش آویختگی (hooding) قسمت  بیرونی پلک فوقانی و کاهش پوست اضافی پلک فوقانی

-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز

-کاهش چین و چروک های بین دو ابرو

-کاهش چین و چروک های عرضی پیشانی

-کاهش چین و چروک های گوشه خارجی چشم

-اصلاح غیر قرینگی ابرو

 

روش های مختلف لیفت پیشانی و ابرو :

 

-لیفت پیشانی کروتال

-لیفت پیشانی با نخ

-لیفت پیشانی پره تریکال

-لیفت میدفورهد

-لیفت مسقیم ابرو

-روش تثبیت ابرو

-لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو

-لیفت تمیورال

 

انتخاب روش جراحی بستگی به معاینه بیمار و تشخیص باتولوژی موجود توسط جراح دارد .در دهه گذشته روش اندرسکوپیک لیفت ابرو و پیشانی بعنوان روش انتخابی به شمار رفته داست . این جراحی تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل قابل انجام است .

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پیشانی و ابرو :

 

-پانسمان سر بعد از جراحی نیاز نمی باشد

-روی برش های جراحی با پمادهای آنتی بیوتیکی تجویز شده تا 5 روز پوشانده شود .

-48 ساعت بعد از جراحی موهای خود را با شامپو به طور ملایم بشویید

-استفاده از سشوار با حرارت سردئ بعد از استحمام مجاز می باشد

-تا 4 روز بعد از جراحی در وضعیت نیمه نشسته بخوابی یا استراحت کنید

-بخیه های بیمار ظرف 7-10 روز بعد از جراحی خارج می شود

-جهت تسکین سردرد و درد خفیف ناحیه پیشانی از مسکن های دارای استامینوفن استفاده کنید و از داروهایی مانند ایبوبروفن ،دیکلوفناک،ایندومتاسین،آسپیرین تا حدد امکان اجتناب کنید.

-در صورت داشتن درد شدید به جراح خود اطلاع دهید

-در 3 هفته اول بعد از جراحی فعالیت های ورزشی خود را محدود کنید ولی بعد از یک ماه می توانید فعالیت های کامل خود را از سر بگیرید

-در 333 هفته اول بعد از جراحی استفاده از رنگ مو مجاز نمی باشد.

 

عوارض جراحی لیفت پیشانی و ابرو:

 

برای کسانی‌ که خط موی بالا یا طاسی‌ دارند (مثلا در آقایان) روش مناسبی نیست.

دائم نیست، بسته به نوع عمل، پایداری آن بین ۲ تا ۱۰ سال است.

مسائلی‌ چون خونریزی، عفونت و آسیب به اعصاب حسی و پوست به ندرت ممکن است پیش آید.

 

هزینه ی لیفت پیشانی و ابرو:

 

قیمت و هزینه لیفت ابرو به روش درمانی، میزان افتادگی پوست پیشانی و ابرو، دستمزد متخصص، جلسات درمانی و تعرفه کلینیک بستگی دارد و با توجه به روش درمانی و میان افتادگی ابروها در هر بیماری متفاوت خواهد بود.

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40863
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب