لیزر جوانسازی فوتونا چیست ؟

لیزر جوانسازی فوتونا چیست؟

جوانسازی پوست با لیزر,جوانسازی پوست با لیزر فوتونا,لیزر فوتونا چیست ؟
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 9/9/1397 9/4/1399
کلینیک دلتا - لیزر فوتونا

همیشه اولین نشانه های میانسالی در صورت شما نمایان می شود، علاوه بر مراقبت های عمومی و استفاده از ضدآفتاب و کرم های مختلف، این روزها بکارگیری فناوری لیزر در جوانسازی و پیشگیری از پیری زودرس پوست صورت رواج زیادی پیدا کرده است.

 

جوانسازی با لیزر فوتونا چیست؟

جوانسازی پوست با لیزر فوتونا

همیشه اولین نشانه های میانسالی در صورت شما نمایان می شود، علاوه بر مراقبت های عمومی و استفاده از ضدآفتاب و کرم های مختلف، این روزها بکارگیری فناوری لیزر در جوانسازی و پیشگیری از پیری زودرس پوست صورت رواج زیادی پیدا کرده است.

سیستم SP Dynamis مجهزترین و پیشرفته ترین لیزر غیرتهاجمی برای جوانسازی و رفع چروک صورت و دور چشم، با کسب جایزه موثرترین لیزر چندکاره دنیا از آمریکا میباشد. لیزر Er: YAG فرکشنال باعث شفاف شدن صورت، سفت و کشیده شدن صورت می شود و برای کسانی که پوست شل و افتاده دارند، خصوصا در افرادی که دچار اسکار اکنه یا فرورفتگی و ناهمواری در پوست خود می-باشند بسیار مناسب و موثر است و لیزر Nd: YAG یا عمق نفوذ بیشتر در لایه¬های درم و اپیدرم و ایجاد اثر حرارتی باعث بازسازی بافت پوست میگردد. تکنولوژی این سیستم بسیار پیشرفته میباشد به طوری که با ترکیب 4 مرحله درمانی با دو طول موج Er: YAG + Nd: YAG و 4 فاز Light Peel, Skin Tightening, Rejuvenation, Intraoral Tightening که هریک از آنها بر اساس عرض پالسهای مختلف توانایی درمان غیرتهاجمی و تهاجمی خفیف را بدون آنکه به سطح پوست آسیب برساند فراهم میآورد و باعث افزایش کلاژن داخل پوست می شود لذا باعث سوختگی سطح پوست نمیشود و از طرفی این سیستم احتیاج به هیچگونه هزینه مصرفی برای درمان ندارد.

جوانسازی طبیعی و لیفت صورت بدون جراحی و بیهوشی

جوانسازی 4بعدی چیست؟

جوانسازی چهاربعدی فوتونا یک روش درمانی غیرتهاجمی و هم افزاینده بوده که شامل مراحل درمان از داخل دهان و از روی پوست میباشد که باعث میشود بدون احتیاج به مواد تزریقی حالت استحکام و سفت بودن در پوست ایجاد شود. با دو طول موج و 4 مرحله درمان اقدامات کامل ضدپیری پوست لایههای عمیق، میانی و سطحی، ساختار پوست را بهبود میبخشد.

مکانیزم درمان

مرحله 1: خط خنده

گرمادهی ملایم از داخل بافت دهان که منجر به انقباض کلاژنها و بهبود حالت شل بودن پوست و حجم دهی شده باعث لیفت و سفت شدن پوست ناحیه خط خنده میگردد

مرحله 2: جوانسازی

با تاثیر بر لایههای زیرین پوست و تکمیل تاثیر مرحله خط خنده باعث بازگرداندن استحکام به بافت پوست میشود. (به علت اثر برداشت موی زائد روی صورت آقایان توصیه نمیشود.)

مرحله 3: فرمدهی پوست

گرمادهی به عمق پوست از روی پوست، جهت ایجاد اثر حجمدهی و لیفت پوست که به همافزایی دو مرحله قبل کمک می¬کند.

مرحله 4: لایه برداری سطحی

لایهبرداری سطحی که موجب جلادهی پوست و ظاهر شفاف و بهتر آن میگردد. در درمانهایی که حالت لایه برداری بیشتری دارند تا چند روز حالت خشکی، التهاب و پوستهریزی دیده خواهد شد.

ابعاد 4گانه به چهار درمان متفاوت از دستگاه Dynamis FOTONA-SP بازمیگردد که شامل:

PIANO, SupErticial, SmoothLiftin, FRAC3 میباشد که در مجموع با همکاری یکدیگر با پیر شدن پوست مبارزه میکند، بدون دوره نقاهت و یا با دوره نقاهت بسیار کوتاه و بدون بیهوشی، که در تمام طول سال قابل اجراست.

لاغری موضعی با لیزر بدون جراحی
پیکرتراشی و لیفت پوست بدون جراحی، بیهوشی و عوارض جانبی با نتایج فوری

تایت اسکالپتینگ چیست؟

تراش دادن سفت (تایت اسکالپتینگ) یک رویکرد غیرتهاجمی خاص است که دو فرآیند را در یک مرحله ترکیب میکند که باعث شکلدهی بدن و سفت کنندگی پوست تمام بدن میشود. لیزر بدون خطر و به تدریج موضع مورد نظر را داغ میکند و بافت اطراف آن را جوان می¬کند. همزمان تولید کلاژنهای جدید باعث سفتی پوست میشود که در یک درمان کلی باعث بهبود سستی و خاصیت ارتجاعی در ناحیه تحت درمان میشود.

نحوه عملکرد

بسیاری از ما اغلب نواحی سرسختی در بدنمان داریم که به کمک بیشتری نیازمند هستند.

گام اول:

تراش دادن سفت یک رویکرد غیرتهاجمی چهار بعدی است که در آن از دو لیزر پیشرفته در هر جلسه درمان استفاده می¬شود.

گام دوم:

انرژیهای پالسی از دستگاه Dynamis Fotona به وجود آمدهاند و به صورت درمانی منحصر به فرد برای بافتهای مورد نظر بهینه شدهاند.

گام سوم:

اثر انرژی لیزر با بافت هدف باعث بازسازی، سفتسازی و جوانسازی پوست شده بدون آنکه به اپیدرم صدمه بزند.

گام چهارم:

نتایج به فرم ایدهآل شما برای بدنتان نزدیکتر شده و شما احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

دو فرآیند در یک مرحله

پیکرتراشی یک رویکرد غیرتهاجمی خاص است که دو فرآیند را در یک مرحله ترکیب میکند؛ سفت کردن پوست و شکل دادن به آن. سایر درمانها برای

دستیابی به نتایجی مشابه این روش نیازمند طی کردن دو فرآیند مجزا دارند؛ یکی برای به هدف قرار دادن بافت خاص که در آن بیمار باید ماهها منتظر نتیجه

گرفتن بماند و دیگری برای سفت کردن پوست. این روش زمان زیادی را برای رسیدن به نتیجه دلخواه برای فرم بدن میطلبد. با روش تراش دادن سفت (تایت

اسکالپتینگ)، این فرآیندها با هم ترکیب شده تا به شما نتایج سریعتر و فوریتری را بدهد.

پیکرتراشی و سفت سازی پوست بدن با لیزر

فرآیندی آسان و غیرتهاجمی، ایمن و موثر روی تمام نواحی بدن در کمترین زمان

من چه انتظاری می توانم از درمان داشته باشم؟

هر فردی با فرد دیگر متفاوت است اما شما می توانید انتظار کمترین ناراحتی را در طول دوره درمان داشته باشید. بلافاصله بعد از شروع روند درمان، ممکن است میزانی از قرمزی و و یا ورمهای جزئی را تجربه نمایید که بعد از چند ساعت کاهش خواهد یافت. شما میتوانید فعالیتهای روزانه خود را بلافاصله بعد از اتمام درمان ادامه دهید، چنانچه شما می خواهید که یک درمان تهاجمیتر را داشته باشید، ممکن است که قرمزی را برای یک یا دو روز تجربه نمایید.

چگونه لیزر سلولهای چربی را از بین میبرد؟

لیزر بدون خطر و به سرعت پوست شما را گرم می کند، انرژی را به سطح زیرین پوست شما میرساند و نقش سفتکنندگی و جوانکنندگی برای آن منطقه دارد.

این حس شبیه چیست؟

اولین بخش در مان شامل گرم کردن منطقه مورد نظر برای درمان است. ابتدا، شما ممکن است یک گرم شدن تدریجی را احساس نمایید و بعد از چند دقیقه ممکن

است احساس گرم شدن بسیار ملایمی را تجربه نمایید. احساس کلی میتواند چیزی شبیه به ماساژ سنگ داغ و یا یک سونای خشک باشد.

بخش دوم شامل احساس گرم شدن سطحی بیشتری است. بسته به سطح تحت درمان، تولید گرما کمی شدیدتر ولی همچنان قابل تحمل است. پس از درمان پوست

شما گرم شده و گاهاً برای یک یا دور روز صورتی و یا حتی قرمز میشود.

چه مدت طول میکشد تا نتایج را مشاهده نمایید؟

نتایج برای هر فردی متفاوت است. بیشتر بیماران سفت شدن فوری را به دنبال یک تغییر تدریجی در خطوط مشاهده میکنند. بسته به نتایج مطلوب شما، ممکن است شما به درمانهای متعدد نیازمند باشید. 

چـقدر طـول مـی کـشد تا اثرات درمـان  جوانسازی 4D بروز کند؟

میزان جوابدهی بستگی به شرایط کلی بیمار دارد. نتایج در افـراد مـختلف مـتفاوت اسـت.بازسازی کلاژن پوست احتیاج به زمان دارد و نتـایج از حـدود یـک مـاه

بـعد از درمان بتدریج تا 3 ماه قابل مشاهده خواهد بود. این درمان جایگزین اقدامات تهاجمی مانند جراحی نمی باشد.

آیا این درمان دردناک است؟

در طول درمان ممکن است فرد احساس گرمایی کند که به تدریج پس از چند دقیقه افزایش خواهد یافت که این مساله جای نگرانی نداشته و از بین خواهد رفت .

آیا این درمان عوارض جانبی دارد؟

این درمان روشی غیر جراحی بوده و هیچگونه بیهوشی یا دوره نقاهتی ندارد و فرد بعد از درمان میتواند به فعالیت روزانه خود بازگردد.به ندرت ممکن است

عوارض خفیف و قابل کنترلی مانند قرمزی و خشکی پوست به وجود آید که نیاز به مراقبتهای موضعی و درمان دارویی داشته باشد.

توجه داشته باشید که با درنظر گرفتن موارد زیر می توانید کمک بیشتری به سلامتی پوست خود کنید:

مرکبات : یک رژیم غذایی متعادل با سبزیجات و میوه جات مانند پرتقال انتخاب نمایید. زیرا شامل امگا 3 اسید چرب مواد غنی همراه با منابع پروتئین کافی برای

جوانسازی پوست شما بسیار مفید می باشد.

خواب کافی : سعی کنید خواب کافی داشته باشید برای حداکثر 8 ساعت مناسب می باشد. و درطول روز چرت زدن به مدت 10 دقیقه نیز برای طراوت پوست کافی می باشد.

ورزش کردن : ورزش کردن کمک زیادی میکند برای اینکه پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید. ورزش هایی مانند یوگا که سطح گردش خون را در پوست بالا میبرد .

نوشیدن آب: نوشیدن حداکثر 8 لیوان آب در روز ضروری است، اگر شما می خواهید پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید.

 

اپراتک آکادمی مو به مو آخرین مطالب