;

لاغری موضعی با لیپوماتیک

لاغری موضعی با لیپوماتیک

لاغری موضعی با دستگاه لیپوماتیک,مزایای استفاده از دستگاه لیپوماتیک,ملاحظات مهم قبل از لیپوماتیک
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 2/6/1397 9/6/1397

لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده به وسیله FDA است که از روش سنتی برای انجام لیپوساکشن استفاده می کند و استفاده از آن در حین عمل ایمن و مؤثر است. تکنولوژی پیشرفته لیپوماتیک به دقت به برداشت حجم زیادی چربی کمک می کند و دسترسی به قسمت های دشوار و ظریف بدن مانند باسن، ران ها و زانوها را راحت می کند، که باعث کاهش مدت زمان عمل و همچنین دوره بهبودی بیمار می شود.

لاغری موضعی با لیپوماتیک:

لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده به وسیله FDA است که از روش سنتی برای انجام لیپوساکشن استفاده می کند و استفاده از آن در حین عمل ایمن و مؤثر است. تکنولوژی پیشرفته لیپوماتیک به دقت به برداشت حجم زیادی چربی کمک می کند و دسترسی به قسمت های دشوار و ظریف بدن مانند باسن، ران ها و زانوها را راحت می کند، که باعث کاهش مدت زمان عمل و همچنین دوره بهبودی بیمار می شود.

لیپوتامیک چگونه کار می کند؟

لیپوتامیک دستگاهی است که با کمک هوای فشرده شده که به یک کانول متصل شده است به طور خودکار 360 درجه چرخش می کند. کانول دارای یک حرکت ارتعاشی ثابت است که به طور موثری سلولهای چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند و باعث می شود بیمار احساس آرامش داشته باشد. کار با این دستگاه بسیار راحت است به طوری که به جراحان پلاستیکی اجازه می دهد به دقت در طول عمل تمرکز داشته باشند تا بهترین نتایج را کسب کنند.

مزایای استفاده از لیپوماتیک

•     کاهش کبودی روی پوست
•     حداقل یا بدون درد
•     امن و موثر
•     بهبودی سریع
•     بازخورد عالی پوست پس از عمل
•     اگر کانول با بافت های غیر چربی مواجه شود، توقف سریع صورت می گیرد
      لیپوماتیک و لیپوساکشن شایع ترین جراحی در سراسر جهان است، زیرا مردم بیشتر به زیبایی و بدن توجه می کنند. اغلب وقت ها و پس از انجام ورزش های سنگین و رژیم های شدید، زمانی که بیماران به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، به دنبال روش های جراحی هستند. لیپوماتیک، یک روش جدید جراحی برای لاغر شدن است. مزایای جراحی به شرح زیر است:
•     امن، موثر و آسان است
•    مدت زمان کوتاهتر عمل
•     بهبود سریع
•    حداقل خطرات و عوارض

ملاحظات مهم قبل از لیپوماتیک

1.     کسانی که لیپوساکشن انجام می دهند نباید فشار خون بالا داشته باشند
2.    میزان گلوکز و دیابت باید کنترل شود
3.    خطر بیماری قلبی عروقی باید در نظر گرفته شود
4.     بیماران باید سالم باشند
5.     اگر عمل جراحی پلاستیک شکم انجام داده اید، باید به جراح خود اطلاع دهید
6.    هر گونه آزمایش خون مورد نیاز است
7.    آزمایش بارداری باید انجام شود

عمل جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک تحت بیهوشی موضعی انجام می شود. جراحان پلاستیک برش های طول 2 تا 6 میلی متر را در ناحیه انتخابی ایجاد می کنند. لوله کانولا وارد بافت های چربی می شود و آنها را از طریق حرکت چرخشی و ارتعاش تخریب می کند. این حرکات هیچ عارضه ای را به رگ های بیماران وارد نمی کند.
- بعد از جراحی، بیماران تغییرات و کاهش وزن را به زودی احساس می کنند. چربی های برداشته شده را می توان برای پر کردن بخش عمده ای از قسمت ها مانند لب ها، گونه ها و دست ها استفاده کرد.
- ورزش تاثیر کمتری بر شکم و پهلوها دارد (تست BMI لاغری). لیپوماتیک شکمی چربی اضافی این منطقه را برمی دارد. اغلب اوقات، این جراحی به صورت همزمان با لیپوماتیک پهلوها انجام می شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

خطرات احتمالی لیپوماتیک

مانند جراحی های دیگر، لیپوماتیک دارای خطرات و عوارض است. مانند:
- برخی از بیماران ممکن است کبودی یا خونریزی داشته باشند که چند روز پس از جراحی از بین می رود. این مشکل همیشه در افرادی که قبل از عمل از آسپیرین استفاده می کنند دیده می شود. بنابراین، جراحان توصیه می کنند 2 هفته قبل از عمل جراحی از مصرف دارو بپرهیزید.
- حساسیت به لیدوکایین ممکن است باعث خارش یا سوزش شود.
- خطر ابتلا به عفونت کمتر است.

 شناسایی عوارض خطرناک

اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و... ایجاد می‌شود.در مورد همه افراد هم درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

آیا به همه افراد چاق انجام این جراحی را توصیه می‌کنید ؟

بیماران بر اساس وزن و قد به چهار گروه تقسیم می‌شوند که شامل وزن طبیعی، وزن زیاد، چاق و چاقی بیش از حد هستند. افراد مناسب برای لیپوساکشن در دو گروه قرار می‌گیرند؛ به عنوان مثال فردی با قد ۱۷۵سانتی‌متر و با وزن ۷۵ تا ۷۸ کیلوگرم در گروه اول، با وزن ۷۸ تا ۹۲ کیلوگرم در گروه دوم، از ۹۳ تا ۱۲۰ کیلوگرم در گروه سوم و بیشتر از آن در گروه چهار قرار می‌گیرند.
بنابراین بیمار مناسب برای عمل با قد ۱۷۵ باید وزن حداکثر ۹۲ تا ۹۳ کیلوگرم داشته باشد. بیمارانی که در گروه ۳ و ۴ قرار می‌گیرند ابتدا باید به متخصص تغذیه مراجعه نموده و پس از کاهش وزن و قرار گرفتن در طیف وزنی مناسب تحت جراحی قرار گیرند. البته در ابتدا لیپوساکشن برای کاهش حجم‌های کوچک از چربی‌های تجمع‌یافته در افراد با وزن طبیعی به کار می‌رفت اما حالا از آن نواحی مختلف بدن برای حجم‌های بسیار بالاتر استفاده می‌شود.

در چند درصد موارد ممکن است چربی به ناحیه ساکشن شده برگردد ؟

ـ اگر ساکشن به درستی صورت گیرد معمولا چربی مجددا برنمی‌گردد ولی اگر بیمار به روش غلط زندگی خود مثل عدم فعالیت و پرخوری ادامه دهد، چربی در جاهایی به‌غیر از ناحیه ساکشن شده خودش را نشان می‌دهد.

بهترین مناطق برای لیپوماتیک 

1- شکم
2- پهلو
3- بازو
4- پشت (زیر خط سوتین)
5- بغل پا
6- بازو
7- بغل زانو

هزینه لیپوماتیک

یکی از فاکتورهایی که افراد برای جراحی زیبایی تناسب اندام در نظر می گیرند هزینه لیپوماتیک می باشد. امروزه تنوع در روشهای لاغری و تبلیغات وسیعی که در این زمینه صورت می گیرد مبنی بر صرف هزینه کمتر و نتجه بهتر فریبی بیش نیست. باید به این نکته توجه داشت برای اینکه برای مدت زمان طولانی می خواهید چربی ها بازنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر بوده و هم دارای کمترین عوارض باشد . تبلیغاتی که درباره داروها و پک های لاغری باشد در صورتی که موثر باشند اثر آنها موقت بوده و باعث عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره کرد. هزینه لیپوماتیک با توجه به گران بودن دستگاه و هزینه جراحی در کلینیک یا بیمارستان و جراحی خود پزشک نسبت به روش های لاغری موقت گران تر بوده ولی هم طولانی مدت بوده و هم امکان عدم موفقیت در عمل وجود ندارد.

 انواع لیپوماتیک

•    لیپوماتیک شکم
•    لیپوماتیک پهلو
•    لیپوماتیک شکم و پهلو
•    لیپوماتیک باسن
•    لیپوماتیک ران پا
•    لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک شکم

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت گرید 2 می شود.

 لیپوماتیک شکم برای چه افرادی مناسب می باشد؟

1.    افرادی که به دلیل مشکلات جسمانی نمی توانند ورزش کنند برای انجام لیپوماتیک مناسب هستند.
2.    افرادی که به خاطر مشکلات گوارشی نمی توانند رژیم غذایی با کاهش وزن داشته باشند.
3.    افراد جوان به دلیل بافتهای در حال رشد و جوان برای لیپوماتیک به نسبت افراد پیر مناسب تر هستند.

لیپوماتیک پهلو

شما زمانی که از روش لیپوماتیک پهلو برای لاغری این قسمت خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در روش لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک ران پا نه تنها چربی های داخل پا را خارج می کند بلکه تا طولانی مدت اثرات ماندگاری دارد . این جراحی برای افرادی که چربی های زائد در کنار یا داخل ران آنها انباشته شده است بسیار محسوس است و فرد بعد از عمل تغییر زیادی می کند. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا دیگر مسائل در قسمت پاها تناسب زیبایی وجود ندارد و یا اینکه به دلیل افزایش زیاد وزن شکل ران پا به صورت مطلوبی نمی باشد .این افراد می توانند با لاغری موضعی با لیپوماتیک چربی ها را از قسمت های خارج و داخل ران، پشت و جلوی ران و همچنین اطراف زانو بردارند.

لیپوماتیک بازو

چربی های قسمت بازو به صورت انباشته شده و شل موجب نارضایتی این افراد می شود وبا لیپوماتیک بازو می توان این موضوع را برطرف کنید .بازوهای چاق موجب کوتاه نشان دادن قد می شود به همین دلیل لیپوماتیک می تواند چربی های انباشته شده از بازوها را خارج کند .زمانی که شما لیپوماتیک بازو را انجام می دهید. بلافاصله شلی و افتادگی بازوها از بین خواهد رفت و چربی هایی که که به صورت ناموزون در دست ها آویزان بودند از بین خواهد رفت. لیپوماتیک بازوها باعث می شود پوست سفت شود .اما چربی ها در قست بازو کاملا قابل برگشت هستند که شما باید دقت باشید که با تغییر در سبک زندگی از بازگشت آنها جلوگیری کنید.

 لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن هم برای خانم ها و هم برای آقایان که باسن های بزرگ و یا سایز بسیار بزرگ دارند مفید واقع می شود .در لیپوماتیک باسن چربی های اضافه برداشته می شود  و چربی ها به اندازه ایی خارج می شود که همچنین برای خانم ها دارای جذابیت لازم باشد و برای آقایان نیز باعث کاهش سایز قابل ملاحظه ایی شود .

خطر آمبولی بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد تصور می کنند که عوارضی مانند آمبولی به نوع دستگاه لاغری بستگی دارد در حالیکه  روش جلوگیری از آمبولی انتخاب دستگاه نیست .و در همه روشهای لاغری موضعی از جمله لیپوماتیک ایجاد می شود .

چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب