;

جوانسازی پوست - معرفی بهترین روش‌های جوان سازی پوست

تعریف جوانسازی پوست و انواع روشهای انجام آن

تعریف جوانسازی,انواع روشهای جوانسازی پوست,بهترین روشهای جوانسازی پوست
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 14/5/1397 22/5/1397

جوانسازی و زیباسازی پوست صورت یک روش درمانی زیبایی است. جوانسازی پوست صورت از طریق روش‌های جراحی و غیرجراحی امکان‌پذیر است. در جوان سازی پوست صورت، عمقی مشخص از ساختار پوست صورت را هدف گرفته و به این ترتیب برای درمان مشکلات ایجاد شده در پوست صورت مثل چین و چروک، شل‌شدگی، تغییر رنگ‌دانه‌ها و جای زخم و جراحت باقیمانده بر روی پوست، استفاده می شوند. اگرچه بهتر است که از پوست خود به بهترین نحو ممکن محافظت کنید تا از زیبایی آن کاسته نشود و مجبور به استفاده از روش های جوانسازی صورت نباشید، اما اگر تا کنون از پوست خود به درستی مراقبت نکرده اید و پوستتان به جوانسازی احتیاج دارد می توانید از روشهای مختلف جوانسازی صورت استفاده کنید. در این مطلب، روش های متداول برای جوان سازی پوست  صورت و برطرف کردن چین و چروک‌های صورت، اسکارها و سایر عیب‌های جزئی در صورت را با هم بررسی می کنیم.

تعریف جوانسازی

روند پیری پوست با کاهش ضخامت پوست و کاهش الاستیسیته پوست بدنبال کاهش کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین  موجود در پوست صورت می گیرد کم کم بافت زیر پوستی کاهش یافته و چروکها در نواحی مختلف صورت پدیدار میشوند.این پروسه با قرارگیری در معرض افتاب و مصرف سیگار و تنباکو تسریع میشود.

 انقباض عادتی عضلات صورت خصوصا در یک سوم فوقانی صورت باعث افزایش چروک می شود چروکهای دینامیک عمدتا توسط بوتاکس درمان می شود در دو سوم تحتانی صورت  از دست دادن حجم بافتی و تحلیل عضلات و شلی پوست اتفاق می افتد که این ناحیه معمولا توسط فیلرها  و ترکیبی از لیزرها شامل  ار اف و ار اف فرکشنال و co-2فرکشنال درمان می گردد کاهش حجم صورت به علت باز جذب استخوان ها کاهش بافت زیر جلدی و بالشتک چربی زیر پوست رخ می دهد فرم صورت با افزایش سن از گونه های پر و چانه کوچک به سمت صاف شدن گونه و بر امده شدن فک  پیش  می رود.

لذا امر جوانسازی شامل استفاده از فیلر ها مثل تزریق ژل و چربی و استفاده از بوتاکس و در کنار این درمانها استفاده از روشهای پیلینگ با میکرودرم و لیزرها ی جوانسازی  با طول موجهای مختلف و اثرات گوناگون شامل —co2فرکشنال-Erbium   - IPl- ار اف جوانسازی –ار اف فرکشنال- و لیزر کیو سوییچ و...

جوانسازی و زیباسازی پوست صورت یک روش درمانی زیبایی است. جوانسازی پوست صورت از طریق روش‌های جراحی و غیرجراحی امکان‌پذیر است. در جوان سازی پوست صورت، عمقی مشخص از ساختار پوست صورت را هدف گرفته و به این ترتیب برای درمان مشکلات ایجاد شده در پوست صورت مثل چین و چروک، شل‌شدگی، تغییر رنگ‌دانه‌ها و جای زخم و جراحت باقیمانده بر روی پوست، استفاده می شوند.
اگرچه بهتر است که از پوست خود به بهترین نحو ممکن محافظت کنید تا از زیبایی آن کاسته نشود و مجبور به استفاده از روش های جوانسازی صورت نباشید، اما اگر تا کنون از پوست خود به درستی مراقبت نکرده اید و پوستتان به جوانسازی احتیاج دارد می توانید از روشهای مختلف جوانسازی صورت استفاده کنید.
در این مطلب، روش های متداول برای جوان سازی پوست  صورت و برطرف کردن چین و چروک‌های صورت، اسکارها و سایر عیب‌های جزئی در صورت را با هم بررسی می کنیم.

انواع روش های جوانسازی صورت :

** جوانسازی صورت با جراحی لیفت صورت
** جوانسازی صورت با لیزر    
** جوانسازی پوست با بوتاکس
** جوانسازی با پی ار پی
** جوانسازی صورت با تزریق ژل (فیلر)
** جوانسازی با تزریق چربی
** جوانسازی صورت با نخ
** جوانسازی با هیدرودرم ابریژن
** جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن
** جوانسازی با میکرونیدلینگ
** جوانسازی پوست با لایه برداری شیمیایی پوست

1.جوانسازی صورت با جراحی لیفت صورت

امروزه تکنیک های مختلف با نتایج بسیار خوب برای جراحی لیفت صورت وجود دارد. این تکنیک ها در میزان و محل برش جراحی و دسترسی به لایه های مختلف صورت با هم فرق دارند و درصد نتایج مثبت هر روش بسته به نوع روش جراحی لیفت صورت و سن بیمار و میزان پیری و افتادگی بافت های صورت متفاوت می باشد. برای جراحی لیفت صورت معمولا برش های جلوی گوش و پشت گوش نیاز می باشد که وسعت این برش بستگی به نظر جراح پلاستیک بر پایه معاینه صورت بیمار تعیین می گردد. در مواردی که نیاز به برش اضافه زیر چانه برای دسترسی به عضله و بافت های نرم و چربی گردن می باشد. با پیشرفت تکنیک های جراحی امروزه تلاش بر این است که وسعت محل برش کاهش داده شود تا از عوارض ناشی از برش جراحی از جمله تخریب محل رویش مو، اسکار و تغییرات رنگ پوست در محل برش جلوگیری می شود.
هدف از انجام جراحی لیفت صورت اصلاح موارد مطرح کننده پیری صورت از جمله چین نازولبیال، ناحیه مرز بین صورت و گردن و شکل گردن می باشد. جراحی لیفت صورت بیمار را به شکل و زیبایی دوران جوانی خود فرد بازمی گرداند، در عین حال جراح بهتر است روشی را انتخاب کند که علاوه بر نتایج مثبت همراه با کمترین میزان عوارض ناشی از جراحی از جمله اسکار و جابجا شدن محل رویش مو باشد.

2.جوانسازی صورت با لیزر

زیباسازی پوست صورت با لیزر یک روش درمانی موثر برای از بین بردن لایه‌های بالای پوست به منظور آشکار شدن پوست شفاف تر، نرم‌تر و صاف‌تر لایه‌های زیرین می‌باشد. به این منظور پرتوی لیزر به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و باعث تحریک فرآیند تکثیر سلولی و تولید کلاژن می‌شود. لیزر می‌تواند خطوط متوسط تا عمیق را برطرف کرده و رنگ، بافت و سفتی پوست را به میزان چشمگیری بهبود بدهد.
 همچنین لیزر خطوط ظریف و چروک‌های پوست صورت را که معمولاً در گوشه‌های چشم، زیر چشم و اطراف دهان ایجاد می‌شود، از بین می‌برد. توانایی لیزر برای هدف گرفتن سلول‌ هایی خاص در لایه‌ های متفاوت پوست باعث شده که بتواند عوارضی چون خال لکه شرابی، ماه گرفتگی رنگدار و رگ‌های عنکبوتی را درمان کند. همچنین لیزر می‌تواند حفره‌ های به جا مانده از آکنه و بسیاری از اسکارها را محو کند. پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی می‌تواند به شما کمک کند که تعیین کنید چه نوع لیزر درمانی مناسب شما است.

3.جوان سازی پوست با لیزر دی اکسید کربن

حدودا ۱۵سال قبل لیزر Co2 معمولی برای جوان سازی پوست استفاده می شد. ولی در عمل طولاني بودن زمان التیام بخشي پوست كه گاهي به ۳ تا ۴ هفته می رسید و در اين مدت پوست بايد پانسمان می شد و قرمزی پوست که گاه ۴ تا ۶ ماه به طول مي انجامید . جوانسازی پوست با لیزر CO2 جای جوش را محو می‌کند، پوست آسیب دیده زیر نور خورشید را مجدداً جوان می‌کند و بافت و تون پوست را بهبود می‌بخشد. به این منظور با توجه به عمق درمان، این روش ممکن است تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام شود. لیزر لایه بیرونی به نازکی کاغذ پوست و لایه درم را با دقت بالا و سرعت زیاد برمی‌دارد. پوست در نتیجه بخار شدن آب موجود در بافت منقبض و محکم می‌شود.

4.جوان سازی پوست با لیزر  کلاژن

سفت کردن پوست با لیزر معمولاً با هدف تحریک تولید کلاژن زیر سطح پوست انجام شده و باعث سفت شدن پوست می‌شود. این درمان می‌تواند باعث از بین رفتن خطوط ریز، خطوط پنجه‌کلاغی، و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی صورت شود که معمولاً این علائم در نتیجه افزایش سن در افراد مشاهده می‌گردد. به این ترتیب با استفاده از روش‌های درمان غیرتهاجمی امکان بازیابی شرایط عادی و جوانی پوست وجود خواهد داشت.
یکی دیگر از روش های جوان سازی صورت استفاده از لیزر اربیوم  می باشد که برای زیباسازی پوست بسیار موثر است. این لیزر علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش، در درمان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک های دور چشم و دور دهان هم کاملا موثر است. به جای تابیدن نور لیزر با شعاع بزرگ در لیزرهای قدیمی، ستون هایی از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده می شود لذا مناطقی از سطح پوست ( اپیدرم ) عملا سالم می ماند. در واقع در این نوع لیزر مناطقی از سطح پوست آسیب نمی بیند و بیشترین نور تابیده شده از این نوع لیزر وارد لایه میانی پوست می شود یعنی درست جایی که باید لیزر آنجا اثر کند تا بتواند مشکلات فوق را بهبود بخشد چرا که علت اصلی مشکلات فوق خرابی لایه میانی پوست یا همان درم می باشد بطوریکه کلاژن پوست در این ناحیه قرار دارد و تابیدن نور این لیزر در این ناحیه باعث تشکیل کلاژن های جدید می شود و بتدرج طی ۲تا ۴ ماه چروک های پوست کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و پوست از حالت شلی و افتادگی در می آید.

5.لیزر RF

یکی از راه های خیلی خوب و مفید برای جوانسازی و زیباسازی پوست استفاده از لیزر است که طرفداران زیادی نیز دارد. استفاده از روش لیزر RF بسیار مفید تر، ایمن تر و مناسب تر خواهد بود. همچنین شما می توانید از لیزر فراکشنال نیز استفاده کنید. از نکات خوب و مفید که لیزر فراکشنال را نسبت به بقیه انواع لیزر بهتر جلوه می دهد، این است که این لیزر، قیمت و هزینه پایین تری نسبت به بقیه لیزر ها دارد.از این لیزر می توان در نقاط زیادی از صورت استفاده کرد. همچنین لیزر برای جوانسازی دور لب نیز کاربرد دارد .ابتدا باید بدانید که لیزر چگونه باعث جوانسازی و زیباسازی پوست می شود؟ نحوه کار لیزر به این صورت است که ابتدا لایه بالایی پوست، که از پوست مرده و آسیب دیده تشکیل شده است را از بین می برد، و سپس سبب تحریک لایه های پایینی پوست به جهت ساخت کلاژن و سلول های پوستی جدید می شود. در این روش، برای انجام کامل عمل زیباسازی پوست، به دو هفته نیاز است. در این روش ها، اکثرا به زمانی برای ریکاوری نیازی نیست.

6.جوانسازی پوست با بوتاکس

در صورتی که به دنبال یک راهکار سریع برای درمان زیبایی  صورت خود هستید، تزریق بوتاکس ( بوتولینوم توکسین، با نام‌های تجاری بوتاکس ) می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. بوتاکس یک سم عصبی و یکی از راه های جوانسازی پوست صورت است. تزریق مستقیم  مقادیر اندک بوتاکس در عضله‌های بیش فعال باعث فلج شدن آن‌ها و در نتیجه کاهش چروک‌های پوست روی عضله‌ها می شود تا حالت خسته، غمگین و خموده صورت برطرف شود.
 بوتاکس می‌تواند ظاهر صورت فرد را برای چند سال جوان نماید. بعد از مدتی رفته ‌رفته این اثر کمرنگ می‌شود. و پس از این مدت از بیمار خواسته می‌شود برای تکرار درمان دوباره به مطب پزشک مراجعه کند. هر چروکی که در قسمتی از صورت ایجاد می‌شود مکانیزم ویژه خودش را دارد. برای مثال در نیمه فوقانی صورت، چروک‌ها بیشتر براثر اسپاسم و انقباض عضلات ایجاد می‌شوند و بهترین راه برای رفع آنها تزریق بوتاکس است. پس از تزریق، نباید به مدت 4 ساعت دراز کشید. و باید بدانید که پس از 3 تا 4 روز، اثر بوتاکس آغاز خواهد شد و تا 3 الی 6 ماه باقی خواهد ماند.

7.جوانسازی پوست با تزریق ژل (فیلر )

یکی از روش هایی  که امروزه بسیار معمول است و افراد بسیار زیادی از آن استفاده می شود تزریق ژل است. این روش، بسیار به تزریق بوتاکس شبیه است؛ به همین دلیل، افراد بسیاری، تزریق ژل را با تزریق بوتاکس یکی می دانند در حالی که این دو بسیار با هم تفاوت دارند. ژل با استفاده از سرنگ به زیر پوست شما تزریق می شود و فاصله بین بافت ها را پر می کند؛ به همین دلیل باعث از بین رفتن چین و چروک ها خواهد شد.  این روش با تاثیرگذاری موقت، پوست را صاف‌تر می‌کند، تزریق ژل همچنین باعث پر کردن حجم از دست رفته پوست می شود.تزریق ژل صورت انحناها و خطوط صورت را با برجسته کرده و لب‌ها و گونه‌ها را جذاب‌تر می‌سازد. به طور مثال اگر لب کوچکی دارید که هنگام خندیدن دیده نمی شود، می توانید از تزریق ژل استفاده کنید تا حجم از دست رفته را باز گردانید. پس از یک هفته از تزریق ژل می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید و در این مدت باید استراحت را به خوبی انجام دهید. برای چروک‌های نیمه پایینی صورت نیز بهتر است از تزریق ژل‌های پرکننده یا چربی استفاده شود. در روند پیری، حجم صورت از دست می‌رود. حتی از فیلرها برای پر‌کردن خطوط خیلی عمیق اخم در پیشانی نیز استفاده می‌شود زیرا در افرادی که خطوط اخم‌ آنها بسیار گود است، تزریق بوتاکس جواب نمی‌دهد و باید از ژل‌های پرکننده استفاده کرد. ژل ها از 6 ماه تا چند سال اثر خواهند کرد. و اثر آنها از یک هفته بعد از تزریق آغاز خواهد شد. نتایج این درمان موقتی اما ماندگار است و امکان حفظ این نتایج با تکرار درمان وجود خواهد داشت.

8.جوانسازی با تزریق چربی

در این عمل چربی از بخشی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و به ناحیه دیگری در بدن منتقل می‌شود. تزریق چربی عملی ایمن است که برای جوان سازی پوست صورت ، برجسته کردن چانه و گونه‌ها و همچنین زیباسازی پوست دست انجام می‌شود. این چربی طبیعی است و مانند ژل ها به صورت مصنوعی تولید نمی شود، بنابراین به طبع خطرات و عوارض کمتری را خواهد داشت.
از آنجایی که در تزریق چربی صورت از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، هیچ واکنش آلرژیکی بروز نمی‌یابد. تزریق چربی هم دقیقا مانند تزریق انواع ژل اثر می کند. پس از تزریق چربی، چربی تزریق شده بین بافت ها را پر می کند و چین و چروک های موجود را از بین می برد و باعث جوانسازی پوست صورت می شود.
جوانسازی پوست صورت با تزریق چربی با استفاده از بی‌حسی موضعی و تنها ظرف یک ساعت انجام می‌شود تزریق چربی، درد بیشتری را نیز به همراه دارد. مدت زمان ریکاوری حدود یک هفته خواهد بود و اثرات، به طور کامل، حدود 2 هفته پس از تزریق دیده می شوند. پس از تزریق چربی، کمی درد و ورم خواهید داشت که ورم ناحیه درمان نیز پس از چند روز فروکش می‌کند.

9.جوانسازی با پی آر پی

استفاده از PRP یا پلاسمای غنی شده با پلاکت، یکی از روش های مفید و مرسوم برای جوان تر کردن پوست است. در این روش، از خون و سلول های خونی خود فرد، برای درمان وی استفاده می شود. در خون، یک نوع سلول خونی به نام پلاکت وجود دارد. پلاکت ها حاوی مواد و فاکتور های رشد هستند که در صورتی که از آنها استفاده بشود، باعث رشد سلول های جدید خواهد شد.
در این روش از فاکتور های رشد پلاکت ها استفاده شده و سلول های قدیمی و پیر که باعث کاهش زیبایی شده اند، با سلول های جوان جایگزین می شوند و در نتیجه، شما به زیبایی پوست صورت خودتان می رسید. پس از انجام این عمل، نباید تا 24 ساعت موضع تزریق شده را بشوئید. همچنین نتایج، پس از 3 هفته قابل مشاهده خواهند بود. چون این عمل، نیاز به جراحی های سخت و طولانی ندارد، نیاز به زمان ریکاوری طولانی نیست.
پی آر پی (پلاسمای سرشار از پلاکت) جایگزین طبیعی ژل‌های سنتزی است که تزریق آن هیچ گونه حساسیتی را به دنبال ندارد. پلاکت حاوی فاکتورهای رشد متعدد است که منجر به جوانسازی پوست صورت ظرف مدت چند ماه می‌شود. عامل‌های رشد موجود در پی‌آرپی پس از تزریق داخل صورت، تشکیل رگ‌ها و کلاژن جدید را تحریک می‌کنند. ایجاد رگ‌های خونی جدید رنگ و تون پوست را بهبود می‌بخشند. تشکیل کلاژن جدید در لایه میانی پوست نیز صورت را جوان‌تر جلوه می‌دهد. اپیدرم (لایه بیرونی پوست) در نتیجه انباشته شدن عامل‌های رشد در لایه میانی صاف‌تر می‌شود.

10.جوانسازی صورت با نخ

یکی از جدیدترین و بهترین تکنیک ها و روش های جوانسازی صورت، استفاده از نخ های کوچک زیر پوستی است. لیفت صورت با نخ یک روش راحت و با سطح تهاجم کم است که به منظور از بین بردن علائم ناشی از افزایش سن طراحی شده است و برای مثال می‌تواند برای از بین بردن افتادگی ناچیز در پوست صورت مفید باشد. لیفت صورت با نخ را می‌توان فقط در طول 10 الی 15 دقیقه بر روی بیمار بدون نیاز به بی‌حسی انجام داد.
این نخ های زیر پوستی، در طی زمان و حدود 4 تا 6 ماه از بین رفته و تجزیه می شوند اما در زمانی که وجود دارند، باعث تحریک ساخت سلول های فیبروبلاست و تکثیر آنها می شود. این سلول ها که مسئول ایجاد، شکل دهی و نظم دادن به بافت ها هستند، باعث جوانسازی پوست اطراف خود خواهند شد. در طول این درمان، جراح پلاستیک نخ‌های ریز را به ناحیه صورت از طریق شکاف‌های ریز ایجاد شده در نواحی هدف وارد می‌کند. این نخ‌ها به بافت پوست متصل شده و با کشیدن آن‌ها، لیفت در ناحیه پوست صورت ایجاد می‌شود. این درمان همچنین می‌تواند باعث صاف شدن پوست صورت شود. تقریباً بلافاصله پس از این درمان، نواحی درمان شده با کمی برآمدگی مواجه می‌شوند و به این ترتیب افتادگی پوست از بین رفته و فرد ظاهر جوان و شاداب خود را به دست خواهد آورد. هنگامی که این نخ‌ها گره زده شد، نخ در ناحیه داخل پوست پنهان می‌شود و جای زخم و جراحت باقی مانده بر روی پوست پس از این درمان برای سایرین قابل مشاهده نخواهد بود.

11.جوانسازی با هیدرودرم ابریژن

روش میکرودرم ابریژن یک روش ایده آل برای جوانسازی پوست صورت است. در این روش که یک روش بدون درد و عارضه است؛ یک ماده معدنی به نام کریستال آلومینیوم روی پوست ریخته می شود تا پوست ساییده شود. با استفاده از آب، لایه خارجی پوست که از بافت های مرده و پیر تشکیل شده است را می شکافد و از بین می برد. این عمل بسیار آرام انجام خواهد شد به طوری که فرد بیمار در هنگام انجام عمل هیدرودرم ابریژن هیچگونه ناراحتی نخواهد داشت و آرام خواهد بود. و اثر بخشی سریع دارد و همچنین مدت زمان انجام آن بین 15 تا 40 دقیقه است.
این عمل رامی توان برای کسانی که پوست تیره دارند و توانایی انجام لایه برداری شیمیایی را ندارند نیز استفاده کرد. با روش هیدرودرم ابریژن می توان پوست های خیلی چرب را نیز بهتر کرد و از چربی آنها کاهید .پس از انجام لایه برداری، شما به ریکاوری احتیاجی ندارید. و فقط باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. وقتی این عمل به پایان رسید، پوست شما کمی صورتی خواهد شد که این بسیار طبیعی است و هیچ جای نگرانی ندارد. قیمت این روش پایین نیست. هزینه با توجه به خواسته های شما متغییر است.

12.میکرونیدلینگ پوست صورت

روش جوانسازی پوست صورت به وسیله میکرونیدلینگ، یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای جوانسازی صورت است. نحوه کار این روش بدین گونه است که یک نوع دستگاه جوانسازی پوست شامل چندین سوزن ظریف و کوچک، پزشک دستگاه میکرونیدلینگ را به پوست شما می چسباند؛ در این حالت سوزن های کوچک به لایه دوم پوست شما نفوذ کرده که طول آنها را با توجه به نوع پوست شما تعیین می شود. پزشک سوزن‌های بسیار ریز و تیز را مکررا وارد پوست می‌کند. این سوزن‌ها آسیب‌های ریزی در پوست ایجاد می‌کنند که موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این روش نسبتا بی‌خطر و کم هزینه است. برای از بین بردن چین و چروک، برای جوانسازی دور لب، برای از بین بردن ضایعه ها و اسکارهای پوستی، برای درمان ریزش مو، برای تیرگی و لکه های پوستی، برای از بین بردن ترک های پوستی، برای از بین بردن سوختگی های روی پوست و بسیاری از موارد دیگر می توان از این روش که میکرونیدلینگ نام دارد بهره برد.

13.لایه برداری مکانیکی پوست(میکرودرمابراسیون)

در این نوع از روشهای جوان سازی پوست صورت ، پزشک یا کارشناس زیبایی، ناحیه‌ای را با اندکی کریستال هیدروکسید آلومینیوم سمباده می‌کِشد تا پوست، ظاهری شفاف‌تر و یکدست‌تر پیدا کند. این روش هزینه‌ای نسبتا مناسب دارد و به ریکاوری هم نیازی نیست.

14.جوانسازی پوست با لایه برداری شیمیایی

یکی از روش هایی که امروزه افراد زیادی را به خود جذب کرده و همچنین بسیار نیز تبلیغ می شود، لایه برداری شیمیایی نام دارد.  لایه برداری در کل به سه دسته تقسیم می شود: لایه برداری مکانیکی، لایه برداری با لیزر و همچنین لایه برداری شیمیایی. در مورد لایه برداری و جوانسازی با لیزر و همچنین لایه برداری مکانیکی در بالا توضیحاتی ارائه شد. (لایه برداری مکانیکی همان میکرودرم ابریژن و هیدرودرم ابریژن هستند.)
درباره لایه برداری شیمیایی باید گفت که این نوع لایه برداری توسط دارو ها و یا کرم ها انجام می گیرد. یک محلول لایه‌ بردار اسیدی بر روی پوست مالیده می شود، این محلول سلول‌های پوست را شل کرده و لایه‌های بالایی را بر می‌دارد. تاثیر این روش بر اساس عمق نفوذ ماده‌ی لایه‌ بردار متفاوت است و لایه جوان پوست را نمایان می کند. و به همین دلیل روشی آسان و بدون هیچ دردی به حساب می آید؛ بنابراین شما اذیت نخواهید شد.

15.ترماژ

در این عمل به وسیله دستگاهی به نام ترماکول بافت‌های عمقی گرم و سطح پوست خنک می‌شود. این عمل تشکیل کلاژن جدید را تحریک می‌کند و پوستی کشیده‌تر، محکم‌تر و صاف‌تر را به ارمغان می‌آورد.

16.هایفوتراپی

در هایفو انرژی گرمایی مستقیماً به پوست و بافت زیر پوستی می‌رسد تا تولید کلاژن تحریک شود و در نتیجه بافت پوست بهبود یابد و مشکل افتادگی پوست برطرف و جوان سازی پوست انجام شود. نتایج هایفو بسیار شبیه به لیفت صورت است، بدون این که تزریق یا عمل جراحی انجام شود. مزیت دیگر هایفو عدم نیاز به استراحت پس از عمل است. این تکنیک برای صورت و کل بدن کاربرد دارد و بر خلاف لیزر و آی پی ال هر فردی با هر رنگ پوستی می‌تواند از آن بهره بگیرد.

17.مزوتراپی

در مزوتراپی برای جوانسازی پوست از تحریک فیزیکی (مکانیکی) و شیمیایی استفاده می‌شود. دوز کمی از داروهای مختلف در مناطق خاصی از بدن، بسته به شرایط درمان تزریق می‌شود. این عمل، مانند شلیک گلوله‌ی دارویی است که به طور مستقیم نقطه‌ی مورد نظر را در بدن مورد هدف قرار می‌دهد.

18.جوانسازی با استفاده از اسید و کریستال

این روش معمولا با محصولات اسیدی انجام می‌شود که می‌توانند اسیدهای میوه با غلظت‌های پایین یا بالا باشند و حتما باید از سوی متخصص استفاده شوند. البته ماسک‌های میوه‌ای که گاهی در این زمینه توصیه می‌شوند ویژگی پیلینگ کردن ندارند و فقط پوست را مرطوب و لطیف می کنند.

نتیجه گیری:

هر كدام از روشهاي جوانسازي صورت داراي ميزان اثر و مدت دوام تعريف شده اي هستند لذا افراد بايد توجه داشته باشند براي انتخاب روش مناسب، به سن، ميزان افتادگي بافتهاي صورت، توقع خود از ميزان بهبود و از همه مهمتر شرايط فردي از نظر مراقبتهاي بعد از جوانسازي توجه كنند. در مجموع روشهاي غيرجراحي جوانسازي صورت ميزان اثر حدود ١٥ الي ٣٠ درصد به همراه دارند در حاليكه روشهاي جراحي بهبود به ميزان ٧٠ الي ٨٠ درصد دارند . البته نياز به آمادگي هاي قبل جوانسازي و بعد آن و مراقبتهاي لازم در روشهاي جراحي جوانسازي صورت مسلما بيشتر از روشهاي سرپايي و غير جراحي مي باشد.

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40859
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب