;

لاغری و رفع چاقی با روش بادی جت ( واتر جت )

لاغری و رفع چاقی با روش بادی جت ( واتر جت )

واتر جت,بادی جت,مزایای بادی جت
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 8/5/1397 9/5/1397

عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. بادی جت یک روش لیپوساکشن پیشرفته است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند.

لاغری و رفع چاقی با روش بادی جت

عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. بادی جت یک روش لیپوساکشن پیشرفته است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند.

افراد مناسب برای روش بادی جت

پیشرفت در روش لیپوساکشن الزامات عمومی و شرایطی که فرد مناسب باید داشته باشد را تغییر نداده است. به طور کلی افراد مناسب باید شرایط زیر را داشته باشند:

  دارای سن ۱۸ سال به بالا
  داشتن یک برنامه غذایی و ورزشی مناسب و فعال
  به دنبال حذف کردن چربی‌های سرسختی باشند که با وجود ورزش کردن و رژیم گرفتن هنوز از بین نرفته‌اند.
  مبتلا نبودن به بیماری دیابت و مشکلات قلبی

مزایای بادی جت 

زمان عمل کوتاه به دلیل خرد شدن و تخلیه همزمان چربی ها.
 بدون درد و خونریزی به دلیل ظرافت برداشت چربی با آب.
 عدم نیاز به بیهوشی 
 دوران نقاهت کوتاه
 قابل استفاده برای نواحی کم چربی و پرچربی بدن
 ایجاد تاینینگ و سفتی پوست
 درمان سلولیت 
 ماندگاری طولانی چربی تزریقی بدلیل زنده بودن آن

برعکس بقیه دستگاه های لیپولیز که باعث مردن چربی خروجی می شوند و چربی ساکشن شده زنده نیست و باید دور ریخته شود ، چربی بدست آمده در روش بادی جت زنده می باشد و قابل تزریق مجدد در بدن می باشد و تا حدود 80 درصد چربی تزریق شده در بدن باقی می ماند و پیوند چربی می گیرد .
استفاده از این چربی در موارد متعددی می باشد که در ذیل تعدادی از آنها ذکر می شود :
حجم دادن و بزرگ کردن سینه ها 
با استفاده از دستگاه body-jet ، بدون نیاز به ایمپلنت و با استفاده از چربی به دست آمده از بدن خود فرد می توان حجم سینه ها را افزایش داد. Body-jet روشی طبیعی و مناسب خصوصاً برای زنانی است که می خواهند سینه هایی با ظاهری طبیعی با ماندگاری بالا داشته باشد. بدون آنکه نیازی به وارد نمودن ماده خارجی به درون بدنشان باشد.
•    سینه هایی طبیعی ( از نظر ظاهر و احساس)
•    ماندگاری بیش از 87% سلول های چربی تزریق شده به سینه.

 Composite Bre..ast Augmentation

از چربی به دست آمده از طریق body-jet می توان به عنوان یک درمان مکمل بعد از افزایش سایز سینه با ایمپلنتهای سیلیکون  استفاده نمود و از این طریق جهت پنهان ساختن ایمپلنتهایی که طبیعی به نظر نمی رسند یا فرو رفتگی های ناشی از ایمپلنت که در زیر پوست به چشم می آیند می توان بهره گرفت. همچنین این روش برای اکثر زنان لاغر اندامی که دارای چربی کمی در بدن می باشند یا زنانی که می خواهند اندازه سینه هایشان را در اسرع وقت و به میزان قابل توجهی افزایش دهند (برای مثال از cupA به cupC یا cupD) مناسب است.

Reconstruction

ظاهر طبیعی سینه ها و ماندگاری بالا از جمله مزایای بهره گیری از  body-jet  برای بانوانی است که به دنبال یک روش بازسازی طبیعی سینه بعد از درمان سرطان سینه هستند یا آن دسته از افرادی که خواهان مواد سنتتیک در بدنشان نیستند.
سینه هایی که با بکارگیری چربی تزریق شده از خود فرد بازسازی شده اند، طبیعی دیده و احساس شده و نتیجتاً سینه الاستیک و متحرک باقی می ماند. در این روش مشکلی در زمینه جوابدهی سیستم ایمنی وجود ندارد چون جسم خارجی به بدن وارد نشده (نظیر انقباض کپسولی، که می تواند به خاطر ایمپلنتهای سیلیکونی روی دهد) و بدن با چربی تزریق شده از خود جسم کاملاً آشنا است.

Bu.tt.ock Augmentation

افرادی که تمایل دارند باسنی پر حجم تر و خوش حالت تر داشته باشند، از طریق body-jet  می توانند باسن خود را  به وسیله چربی بدنشان بدون نیاز به مواد سنتتیک حجیم تر نمایند.
•    احساس و ظاهر طبیعی
•    بدون عوارض جانبی
•    حداقل ناراحتی و  مشکلات بعد از عمل

Face and hand Rejuvenation

بیش از هر چیز، بافت چربی زیر پوست صورت و دستان شماست که به آن ظاهری جوان می دهد، هنگامی که پا به سن می گذاریم، پوست ما الاستیسیته و استحکام خود را از دست می دهد، روند تولید کلاژن کند شده و چربی طبیعی زیر پوست کاهش می یابد.
در افرادی که پا به سن می گذارند چربی کاهش پیدا می کند که با اضافه کردن چربی با دستگاه body-jet  سبب جوانسازی دوباره پوست در این گونه افراد و همچنین کاهش چین و چروک می شود. در نتیجه با کمک body-jet ، چهره شما و پشت دستان تان جوانتر به نظر خواهند رسید.

Aqua Lift

Aqua Lift یک روش ویژه جهت لیفت صورت می باشد که به وسیله آن می توانfold Nasolabial را کاهش داد و باعث افزایش سفتی غبغب شد. در این روش کبودی و تورم ناشی از عمل جراحی بطور قابل توجهی کاهش می یابد.

 Liposuction لیپوساکشن :

حتی مردمی که از لحاظ فیزیکی ظاهر و وزن مناسبی دارند، بعضی اوقات می توانند مشکلاتی با رسوبات چربی کوچک اما سرسخت داشته باشند که در برابر رژیم غذایی یا ورزش، مقاوم اند. Body-jet  می تواند به رفع تجمع چربیهای مقاوم به رژیم غذایی و ورزش کمک نماید.
با بکارگیری body-jet و با نیروی بسیار دقیق تکنولوژی water-jet، بافت نامطلوب چربی با روشهای معمولی و طبیعی به آرامی از بافت زیر پوست بیرون آورده شده و به صورت دائمی حذف می شود.

Six Pack

پرورش اندام کاران و علاقه مندان به فیتنس در تلاشند تا رسوبات چربی متوسط اما سرسخت در ناحیه شکمشان را از بین ببرند. با نیروی ملایم body-jet ، بافت چربی مازاد بالای ماهیچه های شکمی و زیر پوست (subcutaneous) میتواند با دقت بالایی برداشته شود. در نتیجه، شیارهای اطراف عضلات شکمی عمیق تر شده و باعث افزایش حجم و شکل ماهیچه دلخواه می شود.

Gy..neco..mastia

با استفاده از تکنیک کم تهاجمی body-jet می توان، پستان و بافت چربی مازاد در مردانی که سینه هایشان به صورت غیرطبیعی بزرگ می باشد را به روشی ظریف، مؤثر، ایمن و عملا بدون اسکار برداشت. با توجه به بافت همبند مستحکم در ناحیه سینه مردان و به منظور کاهش آسیب به اعصاب و رگهای خونی، پیشنهاد شده است که از قدرت و دقت فوق العاده بالای body-jet برای کوچک کردن نسج سینه و حذف حداکثری بافتهای چربی بهره گرفت.

Lipedema

با استفاده از body-jet ، چربی های اضافه ناشی از این بیماری را می توان به شکلی ملایم، سریع و ایمن برداشت و از بدن خارج کرد. با این روش، با بهره گیری از نیرویی به مراتب کمتر از روشهای مرسوم لیپوساکشن، چربی سست و برداشته می شود. همچنین این روش، نسبت به سایر روشها عوارض جانبی کمتری دارد.

Wound Treatment

از چربی گرفته شده از بدن فرد به وسیله سیستم body-jet می توان به عنوان ابزاری برای تحریک روند ترمیم زخمهای مزمن و التیام ناپذیر استفاده نمود. تزریق چربی گرفته شده از بدن بیماران در مجاورت زخم سبب موفقیت بالایی در التیام و بهبود آن خواهد شد.

Scar Treatment

کیفیت بالای چربی به دست آمده با سیستم body-jet سبب می شود پوست جوانتر و صاف تر به نظر برسد. تزریق چربی در زیر اسکارهایی که فرو رفته اند (فرو رفته در داخل پوست) می تواند فرورفتگی را از بین ببرد و پوست اسکار دار را مسطح نماید. حتی اسکارهای ضخیم و برجسته می توانند به وسیله تزریق چربی از بدن بیمار، کاسته شوند. همچنین ظاهر اسکارها می تواند به میزان قابل توجهی بواسطه تزریق چربی بهبود یابند چرا که stem cell چربی گرفته شده از بدن خود فرد می تواند موجب جوانسازی پوست شود.

AquaShape

AquaShape یک روش تناسب اندام پیشرفته است که با استفاده از body-jet و چربی گرفته شده از خود فرد انجام می گیرد همچنین به واسطه برداشت هدفمند و ملایم چربی اضافه از بدن بیمار (مثلا از شکم یا ران) و تزریق مجدد و سریع آن (برای مثال، درون سینه)، بدن می تواند بطور قابل توجهی به شکل مورد نظر برای مقاصد زیبایی یا بازسازی، دست یابد.

مزایای AquaShape

•    ظاهر طبیعی
•    فاقد خطوط فرو رفته پوست ناشی از مواد سنتتیک؛ بدون نیاز به ماسک.
•    نتایج بلند مدت بدون هزینه
•    ماده پر کننده دائمی، بر خلاف موادی مانند اسید هیالورونیک که توسط بدن در مدت 6-12 ماه جذب می شود و همچنین هزینه بسیار بالایی دارند.
•    روش ظریف و ایمن
•    حداقل درد و ناراحتی
•    ریکاوری سریع
•    کبودی و تورم کم
•    امکان درمان تحت بیهوشی موضعی/ بدون نیاز به بیهوشی عمومی
•    قرار گرفتن معرض داروی کمتر
•    بدون خطر واکنشهای مضر چرا که ماده خارجی یا سنتتیک وارد بدن نمی گردد.

چه مناطقی از بدن با روش بادی جت قابل‌درمان است؟

تقریباً هر ناحیه‌ای از بدن که چربی اضافی بیش از حدی داشته باشد می‌تواند با روش بادی جت درمان شود. رایج‌ترین مناطق درمان شده عبارتند از: شکم، باسن، ران‌ها، زانوها، بازوها و زیر چانه.

روند بهبودی چگونه است؟

معمولاً اکثر بیماران نیاز به مراقب ندارند و خودشان به منزل باز می‌گردند. بادی جت یک روش ملایم است و ما معتقدیم اکثر بیماران فقط به مدت چند روز احساس ناراحتی خفیفی دارند و نه بیشتر از آن. بعد از عمل امکان ادامه دادن به فعالیت‌های عادی و روزمره وجود دارد اما ما توصیه می‌کنیم به مدت یک یا دو روز استراحت کنید. ممکن است محل درمان کبود شود که با گذشت ۱ تا ۲ هفته برطرف خواهد شد.

چه نتایجی را می‌توان از روش بادی جت انتظار داشت؟

شما می‌توانید انتظار یک بدن سفت، محکم و جوان همراه با نتایج مشابهی که از لیپوساکشن سنتی بدست می‌آمد را داشته باشید؛ با توجه به اینکه این روش ایمن‌تر است زیرا ضرر کمتری دارد و می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود.

عوارض بادی جت:

افتادگی یا فرورفتگی پوست که به صورت موقت بوده و برطرف خواهد شد .
● عفونت : در صورتی که شکاف های ایجاد شده برای انجام بادی جت در محل موردنظر به خوبی ضدعفونی و تمیز نشوند امکان عفونت وجود دارد.
● نکروز یا بافت مردگی که پس از عمل منجر به عفونت نیز می شود.
● جمع شدن یا هماتوم خون در محل ساکشن که در اثر خونریزی شدید حاصل می شود.
● کم شدن آب بدن به دلیل خروج آب از بدن در حین عمل و عدم دریافت آب کافی
● آسیب به بافت های ضروری بدن : زیرا وجود رگ های خونی باعث عدم تمرکز و دید کافی برای جراح می شود ، در نتیجه ممکن است به دیگر بافت ها آسیب برسد .
● تجمع آب در ریه : اگر تزریق آب به بدن بیش از حد باشد ، مقدار اضافی به طور خطرناکی ممکن است در ریه ها جمع گردد.
● بی نظمی یا ناصافی بدن : این عارضه می تواند در اثر نظارت ضعیف و انجام ساکشن خیلی نزدیک به پوست ایجاد گردد.

سؤالات رایج

روند کار روش بادی جت چگونه است؟

بادی جت روشی است که با نام لیپوساکشن با کمک آب (یا تکنیک WAL) نیز شناخته شده است. این روش از یک جریان ملایم فشار آب استفاده می‌کند تا چربی را شُل و جابجا کند و سپس از طریق یک لوله‌ی کوچک که داخل پوست قرار داده شده، آن را بردارد. در روش بادی جت آب واردشده به بدن بیمار با سرعت برداشته می‌شود؛ زیرا هر زمانی که مایع بدن بیمار کمتر باشد، درد و ناراحتی وی کمتر و زمان بهبودی‌اش سریع‌تر است.

روند بهبودی چگونه خواهد بود؟

کمی تورم و کبودی وجود خواهد داشت اما با گذشت چند روز شما قادرید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. این روش درمانی که از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند دارای حداقل تهاجم است و زمان کمی را برای بهبودی لازم دارد. فقط یک روز استراحت توصیه می‌شود. کبودی با گذشت چند هفته به طور کامل ناپدید می‌شود.
به دنبال عمل لیپوساکشن بروز کمی تورم، کبودی و حساسیت کاملاً طبیعی است و بعد از ۱ تا ۲ هفته فروکش می‌کند. اغلب تا حدود ۶ هفته بعد از عمل، نتایج به طور کامل آشکار نمی‌شود. بعد از گذشت ۶ هفته ناحیه و برش‌ها به طور کامل خوب می‌شوند. به دلیل اینکه برش‌های ایجادشده بسیار کوچک هستند، جای زخم‌های باقی‌مانده نیز بسیار کوچک هستند و به مرور زمان محو می‌شوند.

به چند جلسه درمان نیاز خواهم داشت؟

تنها یک جلسه کافی است، زیرا نتایج روش بادی جت دائمی است. در اکثر موارد فقط یک جلسه درمان لازم است و نتایج ماندگار خواهند بود. در مواردی که بیمار چربی اضافی بیش از حدی دارد و برداشتن آنها در یک جلسه ایمن نیست، ممکن است به یک جلسه‌ی دوم نیاز شود.

چرا روش بادی جت بر روش لیپوساکشن سنتی ارجحیت دارد؟

اشخاص و نیازهای آنها متفاوت هستند و ما همیشه به بیماران توصیه می‌کنیم که در مورد گزینه‌های درمانی با یک پزشک یا جراح متخصص صحبت کنند. با این حال تفاوت اصلی بین روش بادی جت و روش لیپوساکشن سنتی این است که زمان لازم برای بهبودی بعد از عمل بادی جت بسیار کمتر از لیپوساکشن سنتی است. همچنین در روش بادی جت، بدن کمتر آسیب می‌بیند و تورم و کبودی حداقل است.
فرایند عمل بادی جت کمتر طول می‌کشد و در نتیجه روند بهبودی سریع‌تر است و زودتر می‌توان روال عادی زندگی را از سر گرفت.

آیا چربی برداشته‌شده باز خواهد گشت؟

از آنجا که سلول‌های چربی قادر به رشد دوباره نیستند، نتایج اولیه همان‌طور باقی خواهد ماند. هرگونه افزایش وزنی پس از عمل جراحی به طور بالقوه به بخش‌های دیگر بدن خواهد رفت.

بعد از عمل برای پوست من چه اتفاقی می‌افتد؟

فرد ایده آل و مناسب برای این عمل کسی است که در ناحیه‌ی تحت درمان، پوست سفت و محکمی دارد. با گذشت چند ماه بعد از عمل، پوست شُل افتاده جمع می‌شود و حتی نتیجه‌ی خیلی بهتری به جا می‌گذارد. به منظور بستن فضاهایی که چربی آنها برداشته شده است، بیمار باید تا چند هفته بعد از لیپوساکشن لباس‌های تنگ و فشاری بپوشد.

آیا روش بادی جت ایمن و بی‌خطر است؟

به طور کلی ثابت شده است که روش لیپوساکشن از اکثر روش‌های جراحی عمومی ایمن‌تر است. تحقیقات نشان داده است که بادی جت بسیار ایمن است زیرا بسیار ملایم است و به دلیل اینکه تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی را ندارد.

 


 

چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب