;

کاشت مو به روش FIT | کاشت مو بدون نیاز به جراحی

کاشت مو به روش اف ای تی ( FIT )

کاشت مو به روش FIT,کاشت مو FIT,هزینه کاشت مو FIT,کاشت مو بدون جراحی
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 16/8/1399 10/10/1399

در کاشت مو به روش FIT خبری از برداشت نواری از پشت سر نیست بلکه گرفت های مو از پشت سر بصورت جدا جدا برداشت و در قسمتی از سر که نیاز به کاشت دارد کاشته می شود.

کاشت مو به روش FIT

روش اف آی تی روش غیر جراحی کاشت مو است که جزء مزیت های این روش بشمار می رود. در این روش موها با دستگاه ظریفی بصورت تک تک از بانک مو فرد برداشته می شوند . سپس در منطقه طاس جلو یا وسط سر که کاملاً بی حس شده است شکاف های بسیار ظریف و باریک ایجاد شده و موهای برداشته شده در آن شکاف ها کاشته می شوند. پس از اتمام کار سر بیمار پانسان می شود تا از بروز آسیب های احتمالی به سر جلوگیری شود.پیوند مو به روش FIT از روش های دیگر پیوند 70% موثرتر است.پیوند مو به روش FIT یک کار استاندارد در این زمینه محسوب می شود.

مراحل کاشت مو به روش اف آی تی ( FIT )

 

مراحل کاشت مو به روش اف آی تی

روش کاشت مو اف آی تی همان روش FUE است که مخفف واژه های Follicular Unit Extraction می‌باشد. در این روش برداشت مو از ناحیه‌ی اهدا کننده بسیار متفاوت است و کارایی بیشتری دارد. در این روش از ناحیه‌ی پشت‌سر و اطراف آن به صورت فولیکولار مو برداشت شده و به ناحیه‌ی گیرنده انتقال داده می‌شود. از این رو آسیب به ناحیه بانک مو بسیار کمتر است. جداسازی به کمک ابزارهای حساس و کوچک انجام می‌شود و زخم‌های کوچک بر جای می‌ماند که به سرعت ترمیم می‌شود. این روش برای کسانی که نیاز به مقدار زیادی مو برای کاشت دارند مناسب‌تر است. از این روش برای کسانی که دارای ریزش موی ژنتیکی یا آلوپسی هستند استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از روش FIT ( اف آی تی )

 

مزایای کاشت مو به روش اف آی تی

هیچ زخم و جای زخمی وجود ندارد.

ناحیه تحت درمان پس از عمل به سرعت بهبود می‌یابد.

این یک راه حل کاملاً دائمی خواهد بود.

موی  کاشته شده با این روش با سرعت 95٪ رشد می‌کند.

درد به حداقل می‌رسد.

بعد از برداشتن موهای پیوندی، ناحیه‌ی اهداکننده خیلی زود دوباره با ظاهری طبیعی به نظر می‌رسد.

مدت درمان و نتیجه درمان دقیقاً مطابق آنچه گفته شده می‌باشد.

معایب استفاده از روش اف آی تی(FIT)

 در این روش در مقایسه با FUT از قسمت وسیع تری از پوست سر برداشت انجام می شود. در حالی که در کاشت مو به روش FUT نواری از مرکز قسمت دهنده برداشت می شود که موهای دائمی تر هستند و کیفیت بهتری دارند. برداشت از قسمت های بالا و پایین باعث می شود که تعدادی از موهای برداشت شده احتمالا کیفیت کمتری داشته باشند (کمتر دائمی باشند) و بعدا تحت تأثیر تغییرات هورمونی بدن دچار ریزش شوند و بیمار نتیجه مورد انتظار را به دست نیاورد و به علاوه نازک و تنک شدن تدریجی موها به ویژه در قسمت های بالاتر محل برداشت ممکن است باعث شود که اسکارهای ریز محل برداشت موها پیدا شوند.

 

 کیفیت گرافت ها به اندازه گرافت هایFUT نیست. امکان آسیب دیدن موها در حین برداشت بیشتر است و چون بافت محافظ دور فولیکول کمتر است امکان آسیب آن حین کاشت بیشتر است.

 

 اگر بیمار به جلسات تکمیلی نیاز پیدا کند یا سال ها بعد قصد کاشت موی مجدد داشته باشد برداشت بین اسکارهای ریز قبلی مشکل است. اما بیمارانی که قبلا FUT انجام داده اند در جلسه دوم همان نوار برداشته می شود و طول و عرض آن زیاد می شود. یا اینکه جلسه دوم به صورت FIT انجام می شود که برداشت از محل های بالاتر و پایین تر اسکار خطی جلسه قبل انجام می شود.

 

 با توجه به سرعت پایین کار ، تعداد گرافت هایی که می توان در یک جلسه برداشت کرد کمتر است و گاهی نیاز است که بیمار روزهای متوالی جهت انجام FIT مراجعه کند.

 

 در مقایسه با FUT ، گرافت های برداشت شده مدت طولانی تری بیرون از بدن می مانند و همین موضوع به آن ها آسیب وارد می کند.

فرآیند کاشت مو به روش FIT

 

فرایند کاشت مو به روش FIT

برداشتن پیوندها

گرافت ها یا موهای پیوندی با استفاده از یک سوزن توخالی که توسط یک میکرو موتور هدایت می‌شود، برداشته می‌شوند. هیچ جای زخمی بعد از این عمل روی گردن باقی نمی‌ماند. از نوک‌های مخصوص سوزن توخالی، که ما آن را پانچ می‌نامیم و به انتهای میکرو موتور وصل شده است، برای برداشتن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. ضخامت پانچ به‌طورکلی بین 0.6 و 0.9 میلی‌متر متفاوت است. ضخامت نوک‌های سوراخ بستگی به اندازه فولیکول مو و بستگی به ویژگی‌های شخص دارد. نوک میکرو موتور، دور تا دور فولیکول مو را برمی‌دارد و آن را با یک حلقه‌ی مخصوص (ابزاری مانند فورسپس یا انبرک) می‌گیرند. فولیکول‌های مو جمع آوری شده شمرده شده و در محلول مخصوص قرار می‌گیرند. فرایند ضبط و جمع‌آوری این فولیکول‌های مو بسته به ناحیه‌ی اهداکننده (پشت گردن) و سوراخ محل قرارگیری فولیکول متفاوت است.

ذخیره‌سازی گرافت‌ها

این یک قانون اجتناب ناپذیر است که در طول کاشت مو و روند انجام این درمان، باید به دقت با پیوندها یا گرافتها رفتار کرد. فولیکول‌های مو باید در شرایط مناسب نگهداری شوند تا از ریزش فولیکول‌های مو در هنگام کاشت مو جلوگیری شود. چند نکته برای به حداقل رساندن ریزش و از دست دادن گرافت‌ها برای شما وجود دارد:

هنگام برداشتن پیوند نباید ریشه شکسته یا آسیب دیده باشد.

بعد از برداشتن فولیکول، باید بدون درنگ آن در محلول‌های مخصوص قرار داد.

فولیکول‌های مو باید حداکثر 3 ساعت در دمای 2 درجه سانتی‌گراد تا 8 درجه سانتی‌گراد نگهداری شوند.

باید از سیستم خنک کننده ویژه‌ای برای این منظور استفاده شود.

موهای پیوندی با همان گرافتها را می‌توان به سه روش نگهداری و ذخیره کرد:

ذخیره سازی در آب نمک (ذخیره سازی در سرم)

ذخیره سازی سرد (هیپوترمول)

ذخیره سازی IceGraft

باز کردن کانال‌هایی برای کاشت موهای پیوندی 

در کاشت مو، باز کردن کانال‌ها بخشی از روش FUE) FIT) است. زیرا در این مرحله تعداد زیادی کانال در محل‌هایی که باید موها کاشته شوند، باز می‌شوند، به تعداد ریشه‌هایی (گرافت‌ها) که از ناحیه اهدا کننده برداشته شده‌اند. کانال‌ها با نوک فلزی به همان اندازه‌ای باز می‌شوند که در سوزن روی میکرو موتور استفاده شده است. این سوزن‌های شکاف دار فلزی در انتهای میکرو موتور کار گذاشته شده‌اند و برای به دست آوردن تصویری از مو قبل از ریزش و تعیین جهتی که مو باشد کاشته شود، استفاده می‌شود. جهت مو پس از کاشت و کانال زدن هنگامی تعیین می‌شود که کانال باز شود. برای به دست آوردن خط مو و جهت موی صحیح، باید باز شدن کانال به دقت انجام شود. شکاف‌های فلزی مورد استفاده در کاشت مو یک بار استفاده شده و برای هر بیمار عوض می‌شوند.

کاشت گرافت‌ها

فرآیند کاشت مو که مرحله‌ی اولیه‌ی کاشت موی سر است، شامل روند پر کردن کانال‌های باز با گرافت‌ها می‌باشد که مطابق با شرایط ذخیره سازی نگهداری می‌شوند. مهم‌ترین چیز در هنگام کاشت این است که گرافت ها یک به یک در کانال‌های باز با زاویه‌های بین 30 تا 45 درجه وارد می‌شوند.

کاشت مو به روش FIT برای چه کسانی مناسب است؟

روش FIT برای کسانی که دارای طاسی مختصر یا متوسط هستند مناسب است. افرادی که می‌خواهند کاشت ریش و سبیل، کاشت ابرو داشته باشند نیز ایده آل است. افرادی که دارای بانک موی قوی و پرپشت هستند، مناسب‌ترین افراد برای کاشت مو به روش FIT هستند. همچنین کسانی که دارای بیماری طاسی ژنتیکی هستند، می‌توانند پس از ریزش کامل موهای ارثی از آن بهره ببرند. با توجه به این که ناحیه‌ی پشت‌سر و پشت‌گوش دچار ریزش موی ارثی نمی‌شوند، موهایی که کاشته می‌شود دارای نتیجه‌ای ماندگار و مناسب است. استفاده از کاشت مو به روش FIT برای خانم‌ها و آقایان مناسب است و در سنین بالای 25 سال می‌توان از آن بهره برد. البته باید دقت داشته باشید که پزشکان توصیه می‌کنند درمان و کاشت مو را به سنین بالای 30 سال موکول کنید تا بتوانید نتیجه‌ای بهتر و ماندگارتر از آن ببینید.

هزینه ی کاشت مو به روش FIT ( اف آی تی )

قیمت کاشت مو FIT  به عواملی متعددی بستگی دارد ، که از جمله مهمترین آنها میتوان ، تعداد فولیکول ها ، پزشک کاشت مو ، کلینیک کاشت مو اشاره کرد.

منبع : مجله پوست ، مو و زیبایی فاین فیس

چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب