;

عمل جراحی لیفت صورت | lift face | ریتیدکتومی | هزینه لیفت صورت | کشیدن پوست صورت

همه چیز درباره ی لیفت صورت | جراحی کشیدن پوست صورت

لیفت صورت,لیفت فیس,عمل ریتیدکتومی,مزایای لیفت صورت,عوارض جراحی لیفت صورت,هزینه لیفت صورت
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 27/6/1399 20/7/1399

لیفت صورت که عمل ریتیدِکتومی نیز نامیده می شود، با برداشتن پوست اضافی و شل شده و سفت کردن ماهیچه های صورت ظاهری جوانتر به خانم ها و آقایان می بخشد. این جراحی برای افرادی مناسب است که پوست شلی دارند که هنوز خاصیت ارتجاعی دارد.

لیفت صورت ( ریتیدکتومی )

در کودکی ، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست سطح وسیعی از چربی وجود دارد که در مورد بچه‌های چاق این مسئله بیشتر صدق می‌کند، با افزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد و چربی زیر پوستی کم می‌شود. به تدریج در پوست یک حالت جمع‌شدگی همراه با چین و چروک ایجاد می‌شود که ظاهر پوست را تغییر می‌دهد؛ بافت اطراف چشم و فک پایین شل می‌شود و موجب می‌شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.عواملی مانند کاهش وزن، استرس‌های زندگی روزمره، در معرض آفتاب بودن، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می‌باشند.

 

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است، به طوری که بسیاری از تغییرات پوستی که زمانی آن را به پیری طبیعی نسبت می‌دادند، در حقیقت ناشی از تماس مداوم با آفتاب بوده است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می‌کند که در مراحل انتهایی منجر به متلاشی شدن عواملی می‌شود که پوست را شاداب و جوان نگه می‌دارد (الاستین و کلاژن) به همین دلیل توصیه می‌شود استفاده از کرم ضدآفتاب را از سنین ۶ماهگی تا یک سالگی برای کودکان خود شروع نمایید، کرم‌های ضد آفتاب مخصوص کودکان وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند بسیار مفید باشد.نشانه‌های فیزیکی و جسمانی سالخوردگی در تمام بدن رخ می‌دهد، ولی این علائم در صورت به شکل بارزتری دیده می‌شود.

اهداف و نتایج عمل لیفتینگ چیست؟

 

مراحل جراحی لیفت صورت

مراجعه کنندگان باید بدانند که عمل لیفتینگ، یک روش درمانی نیست؛ بلکه یک عمل زیبایی است. با کشیده شدن پوست، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود و ظاهر شما زیباتر خواهد شد؛ زیرا پوستتان محکم تر شده و چین و چروکهای آن از بین می رود. اکثر افرادی که برای لیفتینگ مراجعه می کنند، بین40 تا 70 سال سن دارند، البته این عمل چهره سازی در افراد جوان تر هم انجام می شود.

اهداف اصلی عمل لیفتینگ عبارت است از:

از بین بردن چربی و آلودگی های پوست

از بین بردن زخم های پوستی در اطراف فک ها

کاهش میزان چربی انباشته شده در ناحیه چانه و گردن و از بین بردن تیرگی پوست این نواحی

از بین بردن چین و چروک در کنار دهان، چشم ها و پیشانی

سفت کردن پوست

مدت زمان و طول درمان لیفت صورت

لیفت صورت به عنوان یک جراحی سرپایی شناخته می شود. که با بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش یا به صورت بیهوشی عمومی توسط پزشک بر روی فرد صورت می گیرد. مدت زمان این عمل معمولا بین ۲ تا ۵ ساعت متغیر است. اگرچه فرد پس از انجام این جراحی نیازی به حضور در بیمارستان یا بستری شدن نخواهد داشت و مرخص می‌شود.

مراحل عمل لیفت صورت چگونه است؟

اولین بحث شما با جراح باید انتظارات شما را از عمل لیفت صورت یا ریتیدکتومی و اینکه دوست دارید پس از این عمل چگونه به نظر برسید، مشخص کند.

بحث های دقیق در مورد دلایل شما از لیفت صورت و مناسب بودن این نوع جراحی برای شما در این مرحله بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه ی کافی اطلاعات لازم را کسب کرده اید تا انتخابی کاملاً آگاهانه داشته باشید.

ممکن است لیفت صورت مناسب ترین روش برای شما نباشد یا اینکه ممکن است به منظور دستیابی به نتایج دلخواه علاوه بر جراحی نیاز به روش های زیبایی دیگری نیز داشته باشید.

همچنین باید سابقه پزشکی از شما گرفته شده تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیلی برای منع شما از این عمل وجود ندارد. معمولاً از شما خواسته می شود که فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، بدین معنا که شما مزایای بالقوه و خطرات مربوط به لیفت صورت را درک کرده اید. ممکن است برای مقایسه نتیجه عمل، پزشک عکسی از قبل و بعد عمل از شما بیندازد.

بیهوشی

لیفت صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، اگر چه بی حسی موضعی همراه با مسکن برای ایجاد خواب آلودگی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، به طوری که در طول عمل جراحی بیدار می مانید اما ناراحتی کمی احساس می کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که بیهوشی عمومی خطرات بیشتری نسبت به بی حسی موضعی دارد. قبل از هرگونه تصمیم گیری، این موضوع بایستی توسط جراح بطور کاملا واضح توضیح داده شود.

عمل جراحی

اگر تصمیم دارید عمل لیفت صورت انجام دهید، عمل ممکن است در کلینیک جراحی یا بیمارستان که در آن می توانید یک شب بستری بمانید، انجام شود. کل عمل می تواند بین 3 تا 5 ساعت طول بکشد. برای عمل لیفت صورت و گردن با زمان طولانی، جراح ممکن است تصمیم بگیرد این عمل را در دو جلسه مجزا انجام دهد.

اگر چه تنوع زیادی در تکنیک های عمل لیفت صورت وجود دارد، به طور کلی، یک برش در خط رویش موی سر در محل گیجگاه شما ایجاد می شود. سپس برش به سمت پشت گوش ادامه داده می شود. این کار پوست را آزاد می سازد، طوری که جراح می تواند آن را محکم به سمت بالا و عقب بکشد و سفت کند. هنگامی که پوست در موقعیت جدید کشیده می شود، هر چربی اضافی توسط جراح بریده می شود.

در بعضی از موارد، بافت های عمیق صورت نیز ممکن است نیاز به جا به جایی داشته باشند تا خط جوانتری را به صورت شما برگرداند. در صورت لزوم، با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از ناحیه شل شده زیر چانه خارج می کنند. زخم ها با بخیه یا کلیپس فلزی بر روی پوست سر بسته می شود. سپس جراح بر روی کل منطقه ای که برش داده شده پانسمان قرار می دهد. گاهی اوقات، لوله های موقت تخلیه، برای کمک به کاهش ورم استفاده می گردد.

برخی از انواع لیفت صورت را می توان بدون برجای گذاشتن اسکار یا جای زخم قابل مشاهده انجام داد. نمونه ای از این موارد، جراحی آندوسکوپی است که با استفاده از دوربین کوچک فیبر اپتیک وارد شده از طریق برش های تقریبا یک سانتی متری در دهان و شقیقه انجام گرفته و اسکارها بعداً قابل مشاهده نخواهند بود. دوربین به یک تلویزیون متصل است که اجازه می دهد عمل بر روی صفحه نمایش قابل دیده شود.

این تکنیک مخصوصاً برای افرادی با گونه های افتاده، شیار های عمیق بینی (شیار های در کنار بینی)، لب های نازک و گوشه های افتاده لب ها مفید می باشد. یک راهنمایی خیلی ساده برای اینکه بدانید پس از جراحی، چهره شما چطور به نظر می رسد، می توانید انگشت خود را بر گوشه لب خود قرار داده و سپس پوست را به طرف بالا و عقب بکشید.

 

عوارض لیفت صورت چیست؟

 

عوارض لیفت صورت

 

درد و ناراحتی برای چند روز پس از جراحی وجود دارد. ورم صورت معمولا در بدترین حالت 24 تا 48 ساعت پس از عمل جراحی است و ممکن است چند هفته طول بکشد تا همه پف ها کاهش یابد.

بیشتر کبودی ها ظرف دو هفته ناپدید می شوند. همچنین در ناحیه صورت، مقداری بیحسی را تجربه خواهید کرد که ممکن است چندین هفته یا بیشتر طول بکشد. بخیه های شما یک هفته (و یا بیشتر) پس از جراحی کشیده می شود.

همانند سایر عمل ها، خطرات یا عوارض جانبی مرتبط با لیفت صورت یا ریتیدکتومی، مانند واکنش به بیهوشی، خونریزی، هماتوم، عدم تقارن و آسیب عصبی وجود دارد.

هماتوم، تجمع خون در زیر پوست بوده و اگر کوچک باشد، می توانند در طول چند روز جذب شود. برای هماتوم های بزرگتر ممکن است تخلیه لازم باشد.

آسیب به اعصاب که عضلات صورت را کنترل می کند معمولا موقتی است، اما می تواند باعث بی حسی در برخی از نواحی صورت شود.

در بدترین حالت، عدم تقارن می تواند ایجاد شود و چشمها می توانند نامتقارن دیده شوند اما چنین نتیجه ای رایج نیست. عدم وجود تقارن بدان معنی است که در نتیجه عمل جراحی تفاوت هایی در قسمت های مختلف صورت وجود داشته باشد. عفونتهای پس از عمل، اگر چه نادر است ولی ممکن است رخ دهد.

اسکارهای جراحی دائمی بوده ولی با گذشت زمان محو می شوند و اغلب به سختی قابل دیدن هستند، زیرا اغلب آنها با موهای شما یا چین های طبیعی پوست شما پنهان می شوند. گاهی، با این حال، بافت اسکار ممکن است در فرآیند بهبودی ضخیم تر و پهن تر شود و قابل مشاهده تر گردند.

افراد مناسب برای عمل لیفتینگ ( کشیدگی پوست صورت ) چه کسانی هستند؟

 

سن مناسب لیفت صورت

به طور کلی افراد مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده ای دارند. با این عمل نمی توان افتادگی ابروها، پوست وچربی اضافی در پلک بالا یا پائین یا چین های دور دهان را رفع کرد.

آمادگی های قبل از عمل ریتیدکتومی

1- شب قبل از عمل حمام نمایید و سر خود را بشویید، هنگام ورود به اتاق عمل صورت شما باید فاقد هرگونه آرایشی باشد.

2- یک هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل از خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.

3- از مصرف مواد مخدر و الکل یک هفته قبل ازعمل  و سه هفته بعد ازعمل خودداری کنید اگر مصرف این دو را متوقف نکنید بهبودی زخم ها به تعویق می افتد و قرمزی پوست و سایر اختلالات باقی می مانند.

4- در قرار ملاقات پیش از عملتان به شما نسخه ای داده می شود که درآن آنتی بیوتیک های خوراکی و داروهای مسکن درد وجود دارد این نسخه را قبل از رفتن به اتاق عمل فراهم کنید تا بعد از خاتمه عمل و بازگشت به خانه آنها را آماده داشته باشید.

5- باید ویتامین C را قبل و بعداز عمل مصرف نمایید.

6- نباید از بعد از نیمه شب روز قبل از عمل چیزی بخورید یا چیزی بیاشامید. ( بهتر است پیش از عمل دندانهایتان را بشویید )

مراقبت های بعد از عمل ریتیدکتومی 

1- تا چند روز فعالیت های خود را کم کرده و استراحت نمایید.

2- جهت کاهش تورم و کبودی درموقع خوابیدن سربالاتر از بدن قرار گیرد.

3- قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل باعث کاهش تورم و خونریزی می گردد.

4- تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

5- کم حسی یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

6- آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب بعداز عمل مصرف کنید.

7- تا مدتی بعداز عمل از مصرف آسپرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید .

8- در روزهای اول بعداز عمل باید از زور زدن ، خم شدن یا بلند کردن اجسام ، پیاده روی تند ، شنا کردن ، ارتباط جنسی و هرگونه فعالیتی که فشارخون تان را بالا ببرد خودداری کنید.

9- تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا سریعاَ درمان کنید.

10- از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

11- حرکات صورت مثل جویدن را کم تر انجام  دهید.

آیا این عمل برای من مناسب است ؟

جراحی لیفت صورت یک عمل بسیار فردی است و شما باید این عمل را با نظر خودتان انجام دهید ، نه به خاطر تمایل فرد دیگر یا برای شبیه شدن به یک تصویر فرضی ایده آل . عمل جراحی لیفت صورت در موارد زیر مناسب است

اگر از نظر فیزیکی سالم هستید.

سیگاری نیستید.

دارای نگرش مثبت هستید و اهداف واقع گرایانه جهت بهبودی نمای ظاهر خود در ذهن دارید .

ماندگاری لیفتینگ صورت چقدر است؟

افرادی با خاصیت ارتجاعی خوب پوست می‌توانند ماندگاری بیشتری را نسبت به افرادی که پوست شل دارند تجربه کنند. سن و سال، جنسیت، آناتومی بدن، وراثت، رژیم غذایی، نوع لیفت انجام‌شده و تعداد زیادی از عوامل دیگر می‌توانند تعیین‌کننده‌ی مدت‌زمان ماندگاری آثار عمل در یک فرد باشند. بااین‌حال، آثار عمل لیفت صورت معمولاً پس از 7 تا 10 سال از بین خواهند رفت.

هزینه جراحی لیفت صورت

 

هزینه لیفت صورت

هزینه عمل جراحی لیفت صورت به عواملی از جمله دستمزد و مهارت جراح، هزینه‌های امکانات بیمارستانی و جراحی، هزینه‌های بیهوشی، مکان جغرافیایی شما، نوع عمل انجام‌شده بستگی خواهد داشت.

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40861
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب