;

لیفت لب | مزایا و عوارض لیفت لب | سانترال لب | قیمت لیفت لب

هر آنچه که باید در مورد لیفت لب بدانیم

لیفت لب,سانترال لب,هزینه لیفت لب,مزایای لیفت لب,عوارض لیفت لب
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 7/4/1399 20/7/1399

لیفت لب نام عملی است که با هدف جراحی زیبایی لب توسط جراح پلاستیک برای خوش فرم کردن لب ها انجام می شود ..

لیفت لب چیست؟

در جراحی زیبایی صورت، طی سالهای اخیر، توجه بیشتری به فرم و زیبایی لب شده است. لب (بعد از چشم) به عنوان دومین بخشی از صورت که در ارتباطات انسانها مورد توجه قرار می گیرد، در جذابیت صورت نقش بسیار زیادی دارد. در 2 دهه اخیر، روشهایی مانند تزریق ژل لب بسیار رایج شد و طرفداران زیادی را پیدا نمود. با این حال برخی از خواسته های مراجعه کنندگان ( مانند تمایل به داشتن نتیجه دائمی، پرهیز از عوارض ژل، تغییر مدل لب (علاوه برجسته سازی)، کم شدن فاصله بینی از لب و…) با تزریق ژل برآورده نمی شود و به همین دلیل روشهای جراحی زیبایی لب نیز برای تغییر شکل لب مورد توجه قرار گرفتند.
افرادی که متقاضی جراحی زیبایی لب هستند، می خواهند که تغییر دائمی در شکل و حجم لب خود داشته باشند. از یکطرف تزریق ژل در لب، به دلیل جذب ژل، نتیجه موقتی دارد و مراجعه کننده باید هر 6 تا 12 ماه یکبار برای تزریق مجدد ژل مراجعه کند و هزینه های پی در پی پرداخت نماید. از سوی دیگر مراجعه کننده هر نتیجه ای را در لب خود نمی تواند تنها با تزریق ژل بدست آورد مثلا با تزریق ژل لب نمی توان فاصله لب و بینی را تغییر داد در حالی که با جراحی لب چنین کاری قابل انجام است.

در حالی که برخی از افراد به دلیل ژنتیکی، طول لب بالا زیاد است و همین موضوع باعث می شود دندانهای پیشین بالا، بوسیله لب پوشیده شده و دیده نشوند، ولی این وضعیت می تواند با افزایش سن نیز ایجاد گردد. در افراد مسن، لب بالا طویل تر می شود و حجم خود لب کاهش می یابد. از طرفی فاصله بینی تا لب بالا افزایش می یابد. افتادگی لب بالا و پوشیده ماندن دندانهای بالایی در زیر لب، به عنوان یکی از علائم پیری، اثر نامطلوبی را در زیبایی هر فرد ایجاد می نماید.

لب بالا در فرد جوان، علاوه بر اینکه حجم دارد و حکایت از قوی بودن عضلات آن می کند، به راحتی با استفاده از عضلات بالا برنده لب، با بالا کشیده می شود و همین موضوع منجر به کاهش فاصله بینی تا لب می شود. ولی با افزایش سن، این زیبایی رفته رفته کمتر می شود. همانطور که تمامی عضلات بدن بعد از گذشت دوران جوانی تحلیل می روند و حجمشان کم می شود. لب هم از این قائده مستثنی نمی باشد لذا حجم لب کم می شود و به دلیل ضعیف شدن عضلات بالا برنده، لب بالا آویزان می شود و روی دندانهای پیشین بالایی را می پوشاند.

لیفت لب نام عملی است که با هدف جراحی زیبایی لب توسط جراح پلاستیک برای خوش فرم کردن لب ها انجام می شود .

لیفت لب برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر دچار یک تاول تبخالی فعال هستید نباید تحت جراحی قرار بگیرید، اگر دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنید در خطر بالاتری برای خونریزی و کبودی قرار دارید، پس باید موضوع را با پزشک مشاور خود در میان بگذارید.

مزایای انجام عمل لیفت لب

 

مزایای لیفت لب

با لیفت لب لبخند شما زیباتر می‌شود.

ظاهر لب‌ها جوان‌تر می‌شود.

لب‌ها برجسته‌تر و غنچه‌ای‌تر به نظر می‌رسند.

با بالا رفتن لب لبخند شما “دندانی” تر می‌شود.

عوارض لیفت لب

عوارض موقتی لیفت لب عبارتند از قرمزی، ورم، درد، خارش، کبودی یا حساس شدن ناحیه درمان شده. عموماً این مشکلات بعد از چند روز رفع می شوند، البته گاهی اوقات ممکن است تا دو هفته نیز دوام داشته باشند. در 24 ساعت اول بعد از عمل، لب ورم خواهد داشت، بنابراین لطفاً هنگامی که قبل از عمل برای فعالیت های اجتماعی بعد از عملتان برنامه ریزی می کنید این نکته را نیز در نظر داشته باشید. معمولاً ما به بیمارانمان توصیه می کنیم فعالیت های اجتماعی خود را تا حدود 10 روز بعد از عمل به تعویق بیندازند.بعد از عمل بهبودی ممکن است لب ها  ناهموار یا نامتقارن شوند. ممکن است دچار عفونت شوید, ایجاد اسکارهای ناخوشایند ودچار کلوئید (خصوصاً برای کسانی که سابقه کلوئید دارند)، که البته به ندرت رخ می‌دهد.

روش های جراحی لب

جراحی لب از داخل

روشهای جراحی لب | در این روش (جراحی لب از داخل)، برش جراحی در داخل دهان ( پشت لب) قرار می گیرد. برشها به صورت خطوط شکسته هستند. با این روش، در پشت لب، بافتهای پایین تر را به بالا منتقل می کنیم و در نهایت به افزایش حجم لب کمک می کنند.

مزیت عمده

در این روش تمامی برشها از داخل می باشند و هیچگونه ردی از جراحی ( اسکار ) در ظاهر بیمار باقی نخواهد ماند. این روش بویژه در افرادی که تغییر کمی را می پذیرند و تمایل به تغییر فرم لب ندارند، مناسب است.

نکته قابل توجه 

 در این روش نمیتوان تغییر خیلی زیادی را در لب ایجاد نمود.

 با وجودی که سایز لب بزرگتر می شود ولی فرم لب قابل تغییر نیست.

جراحی لب از بیرون (با برش مستقیم)

روشهای جراحی لب | در این روش، ابتدا فرم و سایز لبی که شما خواستار آن هستید، بر روی لبها کشیده می شود. با محاسباتی که انجام می گیرد، تناسب آن با صورت سنجیده می شود و در صورتی که متناسب با دیگر اجزاء صورت باشد، جراحی لب انجام می شود.

مزیت عمده

 این روش تنها روش تغییر فرم کلی لب می باشد و برخی از نتایج آن با هیچ کدام از روشهای دیگر ( تزریق ژل، تزریق چربی به لب، پروتز لب و دیگر روشهای جراحی لب) قابل دستیابی نیست.

 این روش می تواند فاصله بینی با لب را کاهش دهد. (در تمامی روشهای غیر جراحی، مانند تزریق ژل ، تزریق چربی و… فاصله بینی تا لب تغییر نمی کند)

 این روش را می توان در مورد کل لب و یا بخشی از لب اجرا کرد. مورد اخیر بویژه برای کسانی که از لب خود راضی هستند و فقط تمایل به تغییر بخشی از لب می باشند، ایده آل است. 

 در برخی موارد می توان به طور همزمان ژل های عارضه دار لب را نیز تخلیه کرد(تخلیه ژل لب)

نکته قابل توجه 

 روش جراحی لب از بیرون، برای کسانی که وسواس کندن پوست لب دارند، مناسب نیست.

 به افرادی که به دلیل وسواس فکری نمیداند چه مدل لبی مناسب صورتشان است، توصیه نمی شود.

 اگر این روش به تنهایی استفاده شود، لبها به جلو برجسته نمی شود و حجم لبها در نیم رخ افزایش نشان نمی دهد. (در صورتی که تمایل به افزایش حجم لب داشته باشید می توانید این روش را به صورت همزمان با روشهای دیگر مانند استفاده از گرافت چربی به کار برد)

جراحی لب از بیرون (با برش در زیر بینی)

روشهای جراحی لب | این روش به نامهای مختلفی مانند لیفت سانترال لب، لیفت لب بالا از زیر بینی و … شناخته شده است. در این روش، با برشی که در زیر بینی داده می شود، قسمت وسط لب بالا لیفت می گردد.

مزیت عمده لیفت سانترال لب

 می تواند فاصله لب و بینی را کاهش دهد و به جوانسازی لب کمک نماید.

 برش در زیر بینی زده می شود و تا حدود زیادی قابل محو کردن است.جای بخیه به مرور زمان از بین می رود که این زمان به نوع پوست،سیستم بدنی فرد و همچنین مراقبتهای بعد از جراحی که توسط خود شخص انجام می شود بستگی دارد.

در افرادی که زاویه بینی و لب آنها به صورت حاد است ، با استفاده از این روش، علاوه بر برجسته سازی لب بالا، زاویه لب و بینی نیز بهتر می شود.

نکته قابل توجه 

 به دلیل فاصله زیاد بین محل برش و محلی که ما نتیجه را می خواهیم ببینیم (برش در زیر بینی و نتیجه مورد انتظار در لب) مقدار اثر جراحی کمتر از روش مستقیم جراحی لب است (در بالا گفته شده) و ممکن است بخشی از نتیجه بدست آمده به مرور زمان اثر خود را از دست بدهد.

احتمال اسکار زیر بینی وجود دارد که این حالت در برخی از افراد مخصوصا در زمان خندیدن ممکن است دیده شود.

پروتز لب

استفاده از پروتز لب باعث افزایش حجم لب می شود. این روش در افرادی که از شکل لب خود راضی هستند جواب می دهد. برخی از افراد سالهاست که از پروتز لب استفاده می کنند و از نتایج آن راضی هستند با این حال، برخی از بیماران از وجود پروتز در لب احساس خوشایندی ندارند و در نهایت آن را خارج می نمایند و از روشهای دیگری برای برجسته سازی لب استفاده می نمایند. در این روش با استفاده از بیحسی موضعی، پروتز در محل نصب می شود. پروتز از جنس سیلیکون است و با بدن سازگاری دارد.

پروتز لب زمانی طرفدار زیادی داشت و هنوز هم برخی از آن استفاده می کنند. با ظهور روشهای جدید فرم دهی به لب ( مانند تزریق ژل)، نقش این روش کم رنگتر شد.

مزیت عمده
این روش به صورت دائمی می تواند لبها را حجیم کند. در صورتی که از نتایج آن خوشتان نیامد، قابل برگشت است و به راحتی میتوان با خارج کردن پروتز، لب را به حالت قبل برگرداند.

نکته قابل توجه 

در لبهای بسیار کم حجم، ممکن است در برخی افراد، لبه های پروتز دیده شود یا در زمان خندیدن، و صحبت کردن، احساس ناخوشایندی در فرد ایجاد شود.

در برخی از بیماران، وجود پروتز در لب، احساس ناخوشایندی ایجاد می نماید ولی برخی به راحتی از آن استقبال می نمایند.

گرافت چربی (Fat graft) در لب

 در این روش، چربی و بافت زیر جلدی، از بدن خود فرد برداشته می شود و مانند یک پروتز طبیعی در لب ها کار گذاشته می شود.

مزیتها

این روش تمام مزیتهای پروتز لب (افزایش حجم دائمی) را دارا می باشد.

 به دلیل انعطاف پذیری و سازگاری کامل با بدن، معایب دیده شده در تزریق ژل لب و پروتز لب را ندارد (خنده یا صحبت کردن طبیعی است).

 اثر ماندگار دارد و مطمئن ترین روش ماندگار افزایش حجم لب است.

 چون برشها داخلی است و دیده نمی شود، هیچگونه ردی از جراحی بر روی پوست باقی نمی ماند.

انجام آن به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی صورت می گیرد(مانند کارهای دندانپزشکی).

 این روش را به صورت مستقل و بدون نیاز به روشهای دیگر فرم دهی لب می توان انجام داد. ( بویژه به کسانی که از فرم لبشان راضی هستند و فقط می خواهند حجم لبشان بیشتر شود، توصیه می شود)

 در افرادی که به دلیل تزریق ژل، دچار عوارض شده اند و امکان استفاده از هیچ روشی را ندارند، قابل استفاده است.

 در افرادی که از تزریق ژل لب راضی نبوده اند و یا بعد از نصب پروتز لب ، احساس خوبی نداشته اند، می توان همزمان با تخلیه ژل یا خروج پروتز، از این روش برای حجم دادن به لب استفاده کرد.

با توجه به مزیتهای بسیار بالای این روش، به زودی همپای روش های مرسوم تر برجسته سازی لب مانند تزریق ژل می شود.

نکته قابل توجه در مورد هزینه  

هزینه این روش در مقایسه با تزریق ژل لب، در ابتدا بالاست ( معادل چند بار تزریق ژل) ولی به دلیل ماندگاری طولانی مدت، وعدم نیاز به تزریق مکرر ژل، در دراز مدت این هزینه بسیار کمتر از هزینه تزریق ارزانترین ژلهای استاندارد موجود است. ماندگاری آن باعث می شود که در طولانی مدت هزینه آن  بسیار ارزان تر از تزریق ژل باشد (یکبار هزینه برای همیشه).

 لیفت گوشه لب

روشهای جراحی لب | لیفت گوشه لب بیشتر برای جوانسازی لبها استفاده می شود. با گذشت زمان و افزایش سن، گوشه های لب به سمت پایین متمایل می شود و لبها حالت غمگین پیدا می کند. ( لیفت لب)

با استفاده از لیفت گوشه دهان، گوشه ها به سمت بالا آمده و لبها علاوه بر جوان سازی، شاد و خندان به نظر می رسند.

توجه داشته باشید که پایین بودن گوشه های دهان به صورت ژنتیکی در بسیاری از افراد جوان نیز دیده می شود، که با این روش قابل اصلاح است.

مزیتها

این کار به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می شود. اثر کاملا ماندگار دارد. محل برش جای جراحی قابل محو کردن است.اما نکته ای که مجدد به آن تاکیید داریم این است که جای بخیه با گذشت زمان از بین می رود.همچنین به نوع پوست ،سیستم بدنی فرد و همچنین مراقبتهای بعد از جراحی که توسط خود شخص می باشد بستگی دارد.

نکته قابل توجه 

افرادی که عادت دارند  پوست لب خود را بکنند این جراحی  برایشان مناسب نیست. تا زمان بهبود کامل (2 هفته) نباید در گوشه های لب از مواد آرایشی استفاده کرد.

 روشهای جراحی لب –  تلفیقی

برحسب خواسته مراجعه کنندگان می توان تلفیقی از روشهای فوق را به کار برد. به عنوان مثال  میتوان همزمان با جراحی لب، گرافت نیز برای افزایش حجم لب استفاده کرد.

دوران بهبود و نقاهت پس از عمل

 

روشهای انجام لیفت لب

 پس از عمل‌های جراحی، به مدت چند روز درد ملایم و تورم و کبودی موقتی به وجود می‌آید. بسیاری از بیماران تا زمان کشیدن بخیه‌ها صبر می‌کنند (۵ تا ۷ روز) و پس از آن به کار خود باز می‌گردند.

خطرات احتمالی ناشی از انجام عمل لیفت لب چیست؟

خطرات احتمالی مانند هر ایمپلنت دیگری که در صورت انجام می‌شود بوده که می‌تواند شامل احتمال بروز عفونت، شکل‌گیری اسکار و جای زخم و… باشد. در جلسه مشاوره با پزشک، خطرات احتمالی ناشی از عمل به طور مفصل مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد. اقدامات احتیاطی لازم برای به حداقل رساندن خطرات احتمالی ناشی از عمل انجام می‌شود. بیشتر بیماران دچار عوارض و مشکلات نمی‌شوند.

آیا انجام این عمل دردناک است؟

بیماران اظهار کرده‌اند که در هنگام انجام عمل هیچ گونه درد و نار احتی احساس نکرده‌اند. پس از انجام عمل، بسیاری از بیماران از داروهای مسکن و ضددرد برای کنترل درد استفاده می‌کنند. بسیاری از بیماران پس از ۲ تا ۳ روز مصرف داروهای ضددرد تجویز شده را قطع می‌کنند.

هزینه لیفت لب

 

هزینه لیفت لب

اگر شما به طور همزمان بجز بالا کشیدن لب عمل‌های دیگری نیز روی لب خود انجام دهید، هزینه‌ها بالاتر می‌رود. معمولاً این عمل‌ها، عمل زیبایی محسوب می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. معمولا هزینه‌ لیفت لب به نوع مشکل شما بستگی داشته و شامل مراقبت‌های قبل و بعد از عمل هم می‌شود.

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40858
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب