;

قدم به قدم با دانستنی های لیفت سینه | ماستوپکسی و مزایا و معایبش | درمان شلی و افتادگی سینه | چه کسانی مناسب برای عمل لیفت سینه هستند؟

جراحی زیبایی ماستوپکسی | عوارض لیفت سینه |

لیفت سینه,لیفت پستان,جراحی لیفت سینه,درمان افتادگی سینه,روشهای جراحی سینه,مزایای لیفت سینه,خطرات لیفت سینه
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 23/12/1398 17/11/1399

لیفت سینه یک روش جراحی است که جراحان پلاستیک برای تغییر شکل سینه انجام می دهند. در طی لیفت سینه، پوشت اضافی برداشته شده و بافت سینه به منظور بالاتر رفتن سینه، تغییر می یابد.

جراحی سینه

لیفت سینه 

همان طور که می دانید در چند دهه ی اخیر جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی ، کاشت مو ، برداشتن خال ، جراحی زیبایی پلک ، جراحی بزرگ کردن سینه ، لیفت پیشانی و ابرو ، جراحی کوچک کردن سینه ، جراحی زیبایی گوش ، جراحی زیبایی شکم ، جراحی چال گونه ، لیفت بازو و.... در تمام دنیا و کشور ما به شدت افزایش یافته است.

یکی از جراحی های زیبایی که امروزه رواج دارد لیفت سینه و یا ماستوپکسی می باشد.

افتادگی سینه که به آن پتوز پستان نیز گفته می‌شود، ممکن است ناشی از بارداری ، کاهش وزن یا  روند طبیعی پیری باشد.  پس در این شرایط ممکن است به عمل جراحی ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه برای بازگرداندن فرم هماهنگ سینه نیاز باشد. جراحی لیفت سینه شامل بالا کشیدن سینه به همراه سفت شدن پوست می‌باشد. این عمل، نوحی عمل برداشتن مقداری پوست است. بسته به نوع آناتومی، شل شدن سینه و خواسته‌های بیمار، جراح ممکن است برای بازگرداندن فرم سینه، پیشنهاد کاشت پروتز سینه یا تزریق چربی را نیز بدهد. بسته به این اقدامات، تعداد بریدگی‌ها و در نتیجه جای زخم‌ها متفاوت خواهد بود. این جنبه مهم همیشه در طول جلسه‌ی مشاوره با جراح متخصص مطرح می‌شود.

دلیل انجام لیفت سینه

 

لیفت سینه

با افزایش سن، شکل سینه تغییر پیدا می کند و کشش و ثبات خود را از دست می دهد. دلایل زیادی برای اینگونه تغییرات سینه وجود دارد:

بارداری

طی دوران بارداری، رباط هایی که سینه شما را حفظ می کنند ممکن است با پر تر شدن و بزرگ تر شدن سینه، کشیده شوند. این کشش ممکن است باعث افتادگی سینه ها بعد از زایمان شود – در هر صورت به کودک خود شیر می دهید.

نوسانات وزن

تغییرات وزن می تواند پوست سینه را کشیده و کشش آن را از بین ببرد.

جاذبه زمین

با گذر زمان، جاذبه زمین رباط های سینه را کشیده و افتاده می کند.

لیفت سینه می تواند افتادگی را کاهش داده و موضع نوک سینه ها و محیط تیره دور سینه (هاله) را بالاتر ببرد. هم چنین اندازه ی آن ها می تواند طی این فرآیند کاهش یابد تا آن ها را در شکل جدید سینه متناسب نگه دارد.

چه کسانی مناسب انجام عمل لیفت سینه هستند ؟

 

اگر شما مایل به انجام جراحی لیفت سینه هستید باید از سلامت جسمانی سالمی برخوردار باشید و در گذشته و در حال هیچ گونه بیماری جدی که ممکن است با این جراحی تداخل داشته باشد نداشته باشید

کاندیدای مناسب برای لیفت سینه باید انتظارات واقع بینانه تر از این جراحی داشته باشند زیرا این جراحی موجب بالا کشید سینه ها می شود و آن ها را خوش فرم تر می سازد اگر شما خواستار بزرگ کردن و حجیم نمود سینه های خود هستید می توانید در کنار لیفت سینه جراحی پروتز سینه را انجام دهید.

افرادی که سینه های ان ها شل و اویزان شده است و سینه های ان ها قوام و سفتی مناسبی ندارد که این امر موجب ناراحتی و کاهش زیبایی اندام ان ها گردیده است کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشند

افرادی که هاله و نوک سینه ان ها به سمت پایین می باشد در صورتی که این هاله و نوک سینه باید به سمت روبه رو نگاه کند.

افرادی که سینه های ان ها نسبت به هم قرینه نمی باشند بطور مثال در یک سمت سینه سفت و خوب قرار گرفته است و در سمت دیگر سینه آن ها حالت افتاده و کشیده پیدا کرده است

افرادی که بدلیل کاهش وزن شدید سینه های آن ها حالت افتاده و شل پیدا کرده است

افرادی که بدلیل بارداری و شیر دهی از ظاهر سینه های خود دیگر راضی نمی باشند و سینه های ان ها حالت کشیده و افتاده پیدا کرده است.

افرادی که بدلیل افزایش سن سینه های آن ها شل و افتاده شده است.

روند عمل جراحی لیفت سینه 

این عمل تحت جراحی بیهوشی عمومی و توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود

بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد

مراحل جراحی لیفت سینه

برش و جدا کردن پوست

بالا بردن هاله و نوک پستان

برداشتن پوست اضافی و لیفت کردن غده شیردهی با کشیدن پوست سالم

افزودن پروتز سینه در صورت لزوم

بخیه زدن

1 تا 2 روز بستری در بیمارستان

نکاتی که قبل از عمل لیفت سینه باید در نظر بگیریم

چطور باید برای جراحی لیفت سینه آماده شوم؟

 

در زمان آماده سازی برای جراحی  لیفت سینه ممکن است موارد زیر از شما خواسته شود:

 

آزمایشهای لازم یا ارزشیابی پزشکی 

 

استفاده از داروهای خاص یا تنظیم داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید .

 

انجام ماموگرافی قبل و بعد از عمل باعث پیدا کردن هرگونه تغییر در بافت سینه ی شما می شود.

 

عدم استعمال دخانیات 

 

عدم استفاده از آسپیرین و داروهای ضد التهاب یا داروهای گیاهی، به این خاطر که باعث افزایش خونریزی می شوند.

 

جراحی لیفت سینه ممکن است در مرکز جراحی، به صورت سرپایی یا در بیمارستان انجام شود.

 

نحوه آمادگی برای لیفت سینه

ابتدا با یک جراح پلاستیک درباره ی لیفت سینه صحبت کنید. در جلسه اول احتمال دارد جراح پلاستیک:

سابقه بیماری شما بررسی می شود

آمادگی پاسخ به سوالات درباره شرایط پزشکی گذشته و کنونی خود را داشته باشید. اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه داشته اید پزشک خود را آگاه سازید. نتایج ماموگرام ها و نمونه برداری ها از سینه را به اشتراک بگذارید. درباره هر گونه موارد پزشکی که در حال انجام آن بوده یا هستید، و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید، با پزشک خود مشورت کنید.

یک معاینه فیزیکی انجام دهید

پزشک برای تعیین روش درمانی تان، سینه هایتان را آزمایش می کند – از جمله وضعیت نوک پستان و هاله اطراف آن. او همچنین وضعیت پوست شما را نیز در نظر خواهد گرفت. پوست سینه که متعادل است، بعد از لیفت، سینه ها را در موضع بهتری قرار می دهد. همچنین ممکن است پزشک تصویری از سینه های شما به عنوان گزارش پزشکی بگیرد.

درباره انتظارات خود صحبت کنید

 توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت سینه انجام دهید و امیدوارید بعد از جراحی در ظاهر سینه چه تغییراتی رخ دهد. مزایا و خطرناک از جمله جای زخم و تغییر در نوک پستان و حساسیت سینه را بدانید.

 

مراقبت های  بعد از عمل ليفت سينه

دوره نقاهت عمل ليفت سينه یک هفته تا 10 روز است.

 

بعد از عمل کبودی و تورم داشتن طبیعی است و بعد از مدتی کبودی از بین می رود و تورم به مرور زمان کاهش می یابد.

 

بعد از جراحی لیفت سینه تغذیه خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید تا آب از دست رفته بدن جبران شود.

 

به مدت زمان 48 ساعت بعد از عمل لیفت سینه از حرکت دادن بی رویه بازو ها خودداری نمایید و حرکت دست ها را تدریجی افزایش دهید.

 

داروهایی که جراح سینه تجویز نموده است را به طور مرتب و طبق دستور استفاده نمایید.

 

محل برش ها را بعد از جراحی خشک نگه دارید و چنانچه احساس خشکی در پوست سینه های خود می کنید از مرطوب کننده استفاده نمایید و مراقب باشید که با محل برش و زخم ها تماسی نداشته باشد.

 

برای اینکه زخم ها تحت فشار قرار نگیرند حین استراحت کردن سر و بالاتنه را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.

 

به مدت 6 هفته بعد از لیفت سینه از انجام فعالیت های ورزشی و سنگین و حمل اجسام سنگین خودداری نمایید.

 

تا وقتی که بازو و شانه ها توانایی حرکات کامل در تمام جهات را بدست نیاورده است از رانندگی کردن اجتناب کنید.

 

تا 6 هفته بستن سوتین بعد از عمل لیفت سینه باید به طور مداوم استفاده شود و فقط حین استحمام خارج شود.

چه کسانی در معرض خطر بیشتری از عوارض قرار دارند؟

داشتن یک یا چند مورد از موارد زیر، می تواند زمینه ای را مهیا کند که نسبت به افرار عادی، بیشتر در معرض ابتلا به عوارض جانبی قرار بگیرید:

فشار خون

دیابت

سیگار کشیدن

اختلالات کلاژن عروقی

بیماری عروقی محیطی

چاقی

بیماری قلبی

بهداشت عمومی ضعیف و نامناسب

انجام چندین عمل جراحی سینه

مصرف داروهای خاص مانند رقیق کننده های خون یا قرص های ضد بارداری که حاوی استروژن هستند.
 

عمل جراحی لیفتینگ سینه چگونه انجام می شود؟

 

جراحی لیفتینگ سینه سنتی که به نام ماستوپکسی نیز شناخته می شود معمولا شامل خارج کردن پوست اضافه است. سپس بافت باقی مانده سینه به سمت هم کشیده شده و به هم بخیه زده می شوند. این فرایند سینه را سفت کرده و در عین حال آن را بالا کشیده و لیفت می کند. انواع مختلفی از لیفتینگ سینه وجود دارد که به مقدار افتادگی، موقعیت قرارگیری نوک پستان و میزان شلی پوست بستگی دارند.

 

روش لیفت هلالی (برش هلالی)

 

در این روش، برش فقط در بالای ناحیه اورئال (هاله تیره رنگ دور سینه) انجام می شود. این تکنیک برای افرادی که افتادگی سینه هایشان کم هست مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی که بیمار می خواهد سینه اش ظاهر خوش فرم تری داشته باشد که با لیفت تنها به آن نمی رسد این عمل با جراحی زیبایی پروتز سینه ترکیب می شود. در این عمل زخم ها به خوبی پنهان می شوند و وقتی بهبود پیدا کردند اغلب تقریبا محو می شوند و به چشم نمی آیند.

 

روش لیفت آرئولار (لیفت دوناتی یا لیفت دایره ای)

در این روش، برش در اطراف هاله سینه ایجاد می شود. این روش یک لیفتینگ جزئی در سینه ایجاد می کند که برای افرادی که افتادگی جزئی دارند طراحی شده است. این عمل گاهی با عمل جراحی زیبایی سینه ترکیب می شود مثلا زمانی که خانمی قصد دارد سایز هاله دور سینه را کم کند یا بی قرینه بودن نوک سینه ها را درمان کند. زخم های ایجاد شده در طول ناحیه آرئول (هاله دور پستان) به خوبی پنهان می شوند.

روش لیفتینگ عمودی سینه (لیفتینگ آبنباتی شکل)

در این روش، یک برش اطراف هاله سینه ایجاد می شود و همچنین یک برش عمودی که از پایین هاله سینه شروع شده و به شکل عمودی تا چین زیر سینه ادامه پیدا می کند و چیزی شبیه آبنبات چوبی به نظر می رسد. این نوع لیفتینگ برای سفت کردن و لیفت سینه استفاده می شود. و همین طور می توان برای تغییر شکل گسترده سینه از این روش استفاده کرد. میزان زخم ایجاد شده توسط این روش متوسط است.

روش لیفتینگ لنگری (لیفتینگ T معکوس یا لیفت کامل سینه)

در این روش، یک برش در اطراف هاله سینه، یک برش عمودی از زیر هاله سینه تا چین زیر سینه و یک برش افقی در طول چین زیر سینه و در هر دو سمت ایجاد می شود. اغلب برای زنان با افتادگی شدید سینه یا برای افرادی که می خواهند سایز سینه را کاهش دهند پیشنهاد می شود. از بین همه این تکنیک  ها لیفتینگ لنگری بیشترین سفتی و تغییر شکل را در سینه ایجاد می کند. با این که این روش باعث ایجاد زخم می شود اما به طور کلی می توان گفت با گذشت زمان جای زخم ها (اسکارها) محو می شوند.

روش های لیفت سینه بدون جراحی

تاکنون روش  های لیفتینگ سینه بدون جراحی کاملا بی تاثیر بوده اند. متاسفانه تبلیغات پر سر و صدا مانع از آگاه شدن مردم نسبت به این واقعیت می شوند. دکتر گرگ بوفورد جراح پلاستیک شهر اینگلوود می گوید اینها همه تبلیغات غلوآمیز هستند و مدرکی برای اثبات ادعا های خود ندارند.
دکتر رابرت ان یانگ یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در سن آنتونیو معتقد است که با اینکه علم در زمینه هایی مثل به کار گیری فرکانس های رادیویی یا RF ، انتقال چربی و درمان با سلولهای بنیادی به پیشرفت  های زیادی رسیده است. اما هنوز به آن درجه از کیفیت و تاثیر که بتوانند لیفتینگ خوبی را به انجام برسانند نرسیده است.

تکنیک هایی وجود دارند که سینه های شل و آویزان را کمی سفت تر می کنند. این تکنیک ها تا حدی به اهداف خود یعنی سفتی و بهبود نسبی سینه ها رسیده اند. اما روش  های درمانی که برای افتادگی شدید سینه ها پیشنهاد شده است به سختی نتیجه می دهند. یانگ می گوید مطالعات نشان دادند که با استفاده از بعضی روش  ها می توان سینه را یک یا چند اینچ لیفتیتگ کرد اما برای بیشتر زنانی که بچه دار شده اند یا افتادگی سینه هایشان خیلی زیاد است این روش ها برای برگشتن سینه ها به وضع ایده آلشان کافی نیست.
چرا اینطور است؟ همانطور که بوفورد اشاره می کند شلی و افتادگی سینه ها به خاطر ماهیچه های ضعیف نیست. بلکه به خاطر فیبرهای داخلی است که به آنها لیگامان های کوپر گفته می شود که با گذشت زمان کش آمده و ضعیف می شوند. او می افزاید وقتی این اتفاق می افتد بافت اطراف لیگامان ها سست شده و سینه ها شروع به افتادن می کنند. نهایتا قبل از اینکه بتوانیم لیفتینگ موثری داشته باشیم و سینه ها را بدون جراحی فرم دهیم لازم است که استراتژی های بهتری در جهت سفت کردن لیگامان های سینه به کار ببریم.

دکتر سوزان ترات یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی در بورلی هیلز می گوید با اینکه بعضی روش های درمانی غیر جراحی باعث ورم خفیفی می شوند که ممکن است به نظر برسد سینه ها چند میلی متری بالاتر قرار گرفته اند ولی اکثر جایگزین های لیفتینگ سینه فقط پوست را تحت درمان قرار می دهند. او توضیح می دهد در تقریبا تمامی موارد، لیفتینگ لازم است زیرا مقدار قابل توجهی از پوست باید برداشته شود تا لفاف دور سینه تنگ شود.
علاوه بر این بوفورد می گوید بسیاری از درمان های لیفت سینه بدون جراحی معمولا توسط جراحان دیگر انجام می شود.
بوفورد می گوید در حالی که بعضی از جراحان پلاستیک (مثلا خودم) لیفتینگ سینه بدون جراحی را به شدت پیشنهاد می کنند، بیشتر این روش  ها به وسیله جراحان دیگر انجام می شود که متاسفانه از آناتومی این قسمت از بدن و همچنین تغییرات آناتومیکی که با پیری سینه رخ می دهد بی اطلاع هستند. او می افزاید بدون درک این مفاهیم کلیدی دستیابی به روش های بهینه برای لیفتینگ واقعی سینه غیر ممکن است.

 

 

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40050
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب