;

درمان پوست های آسیب دیده و جوانسازی پوست با اسکارلت

ترمیم کلاژن های پوست و جوانسازی با اسکارلت

جوانسازی با اسکارلت,مکانیسم اثر اسکارلت,کاربرد اسکارلت
فاین فیس FineFace فاین فیس FineFace
مجله پزشکی، پوست، مو و زیبایی فاین فیس
Valiasr
Tehran, Tehran, 31356-854785 Iran
https://fineface.ir/
  • 26/4/1397 2/5/1397

پوست از سه قسمت اپیدرم، درم و هایپودرم تشکیل شده است. قسمت میانی یا همان درم مسئول استحکام و قوام پوست است و از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. این رشته ها با افزایش سن و عوامل دیگر نظیر آفتاب، سیگار، استرس و ... تغییر شکل داده و تضعیف می شوند و درنتیجه باعث شلی پوست، افتادگی صورت و ایجاد چروک‌ها می شوند.

مختصری در مورد پوست

پوست از سه قسمت اپیدرم، درم و هایپودرم تشکیل شده است. قسمت میانی یا همان درم مسئول استحکام و قوام پوست است و از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. این رشته ها با افزایش سن و عوامل دیگر نظیر آفتاب، سیگار، استرس و ... تغییر شکل داده و تضعیف می شوند و درنتیجه باعث شلی پوست، افتادگی صورت و  ایجاد چروک‌ها می شوند.

ترمیم کلاژن های پوست و جوانسازی با اسکارلت 

پزشکان در سال‌های اخیر از امواج رادیویی به عنوان درمانی برای از بین بردن چروک‌ها و سفت نمودن پوست‌های شل و افتاده استفاده می نمایند. جدیدترین و برترین نمونه این تکنولوژی دستگاه اسکارلت است که دارای تاییدیه ثبت اختراع جهانی بوده و به واسطه تکنولوژی خاص خود یک متد غیر تهاجمی، بدون درد و عارضه می باشد.

دستگاه سوزن‌هایی از جنس طلا دارد که علاوه بر جلوگیری از ایجاد حساسیت به دلیل رسانایی بالا پس از ورود به پوست ناحیه تحت درمان امواج آراف را در اعماق پوست آزاد نموده و در نتیجه  درمانی عمیق تر و موثر تر را برای پوست به ارمغان می آورد. عمق نفوذ سوزن‌های مذکور از 5/0 تا 5/3 میلیمتر با توجه به نوع درمان و نظر پزشک قابل تغییر است.

مکانیسم اثر اسکارلت

اسکارلت ستون‌های حرارتی به شکل قطره اشک در درم و درم عمقی ایجاد می کند. سیستم های RF فرکشنال امکان ایجاد دما بین 40-60 درجه سانتیگراد را دارا می باشند اما اسکارلت حرارتی بین 57 تا 60 درجه سانتیگراد را فراهم می سازد؛ این نکته بسیار حائز اهمیت است که دستگاه بیشترین دما را در درم عمقی ایجاد کند.

کاربردهای اسکارلت چیست؟

مهمترین کاربرد اسکارلت در سفت کردن پوست و درمان شلی پوست است، در واقع اسکارلت این قابلیت را دارد که لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند. این اثر به سه صورت ظاهر می شود که اولین اثر از همان جلسه درمان به بعد شروع خواهد شد اثر دوم 3 تا 4 هفته بعد با ترمیم کلاژن‌های موجود در پوست اتفاق می افتد.و اثر آخر و مهمتر، با تحریک فیبروبلاست ها (سلولهای سازنده کلاژن) باعث ساخته شدن کلاژن و الاستین جدید در پوست می شود.
یکی از کاربردهای مهم  اسکارلت در سفت کردن قسمت تحتانی صورت شامل غبغب و پوست نواحی فک پایین، چروکهای دور لب و افتادگی اطراف چانه و نیز پوست گردن می باشد بطوریکه بیمار بعد از اتمام جلسات درمان رضایت چشمگیری از بهبود این مشکلات دارد
اثربخشی اسکارلت در برطرف کردن چروک‌های اطراف چشم بسیار شگفت انگیز است. ترکیب این روش درمانی با بوتاکس می تواند بهترین گزینه برای چروک‌های اطراف چشم باشد.
اسکارلت در درمان اسکارهای فرورفته، آکنه و بطور خاص در درمان اسکارهای عمقی بسیار موثر است. در روش‌های دیگر برای درمان این نوع از اسکارها احتمال بوجود آمدن عوارضی مانند لک و سوختگی بسیار زیاد است در حالیکه در درمان با اسکارلت  هیچ گونه لک و سوختگی برجای نمی ماند لذا یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. همچنین نتایج بسیار جالبی در برطرف کردن اسکارهای سوختگی یا ناشی از جراحی دارد.

کاربرد دیگر آن درمان جوش فعال صورت است. خانم‌هایی که بر اثر مشکلات هورمونی در سنین 30-40 سال هنوز جوش میزنند پس از درمان با اسکارلت علاوه بر جوانسازی پوست از کاهش جوش‌های صورت ابراز رضایت می کنند.

کاربرد بعدی آن درمان ترشح بیش از حد چربی و درمان منافذ باز پوستی است، بطوریکه کاهش 60-70% ترشح چربی صورت فقط بعد از یک بار درمان مشهود است.

این تکنولوژی در درمان ترک‌های پوستی استریا نیز موثر بوده بطوریکه جز یکی از بهترین درمان‌های آن است. البته این اثر بخشی نسبی است و به معنی از بین بردن کامل آنها نیست ولی باعث کمتر شدن استریا می شود در ضمن پوست این نواحی که اسکارلت شده  نیز سفت می گردد.

یکی از جالبترین کاربردهای اسکارلت درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است، در بررسی‌های صورت گرفته این اثر طولانی مدت است همچنین کسانی که از بوی بد عرق شکایت دارند می‌توانند از این درمان بهره ببرند.

تعداد جلسات درمانی اسکارلت و فواصل بین درمان چگونه است؟

تعداد جلسات بستگی به هدف درمان، نوع و شدت مشکل پوستی دارد و با صلاحدید پزشک 3 تا 4 جلسه درمان با فواصل یک ماه الزامی است. با توجه به اینکه نمیتوان از روند پیری جلوگیری نمود بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که تا آخر عمر به درمان مجدد احتیاج نباشد از این رو پیشنهاد می شود هر 6 ماه تا یکسال یک بار بیمار جهت درمان نگهدارنده به پزشک مراجعه کند.

آیا این روش درمانی احتیاج به مکمل های دیگر دارد؟

معمولا اسکارلت درمان کامل و جامعی را ارائه می دهد ولی در بعضی مواقع درمان ترکیبی با روش‌های دیگر اثرات مورد نظر را دو برابر می کند. مثلا در مورد افتادگی شدید پوست در خانم های مسن ترکیب آن با Doublo (جدیدترین سیستم هایفو) نتایج عالی بهمراه دارد.

ویژگی های دستگاه اسکارلت:

1)   زمان عمل بسیار کوتاه

2)   امکان استفاده در تمام مناطق صورت و بدن حتی پلک بالا و پائین

3)   امکان استفاده در انواع تیپ های پوستی و بدون وابستگی به فصل

4)  عدم ایجاد آسیب در اپیدرم

5)  عدم لیز چربی های صورت

6) امکان ترکیب بااکثر روش های درمانی از جمله مزوتراپی ، میکرودرم ابریژن  ،Co₂ Fractional    ,   PRP   

7)   قابلیت استفاده در افراد مستعد لک و PIH

8) قابلیت عبور چندین پاس از هر ناحیه برای دستیابی به حداکثر اثر درمانی ، به علت فقدان درد و خونریزی

9)   تسهیل جذب داروها به داخل پوست توسط تکنولوژی میکرو نیدلینگ جهت درمان الوپشی وجوانسازی

10)   دوره درمان کوتاه (3جلسه) با فواصل ماهی یکبار

11)  نیدل های تمام رسانا

12)  نیدل های طلا و تیتانیوم

13)  تکنولوژی منحصر بفرد ساخت نیدل ها ، با قابلیت انجام بیش از 5000شات و امکان استفاده طولانی مدت از نیدل ها بدون کند شدن

14)  مجهز به میکروموتور جهت ورود نیدل ها به داخل پوست به صورت اهسته ، بدون تروما وبدون درد

15)    قابلیت تنظیم عمق نفوذ از 5• تا 5•3 میلی متر با دقت 1•میلی متر با توجه به شرایط و موضع درمان

16)  قابلیت تنظیم زمان پالس از 100تا 800 میلی ثانیه با دقت 100 میلی ثانیه

کاربردهای Rf فرکشنال :

1)   جوانسازی پوست

2)  درمان شلی و افتادگی پوست

3)   لیفتینگ پوست بدون جراحی

4)   افزایش قوام و تونیسیته پوست

5) درمان اسکار آکنه

6) درمان منافذ باز پوستی

7)   پیلینگ بدون ایجاد اسیب پوستی

8) بهبود اسکار های سطحی

9)  کاهش ترشح سبوم و درمان سبوره

10) درمان ضایعات عروقی پوست

11) کاهش چین و چروک

12)  از بین بردن خطوط خنده و اخم فاین 

13)   درمان لک ، پیگمنتا سیون و پی آی اچ

14)  شفاف کردن پوست

15) کاهش استریا و استرچ مارک
   

 

 

 

هایفو چیست؟,موارد استفاده از هایفو,لاغری با هایفو

هایفو چیست؟

  • 31/4/1397
  • 40859
چکاوک موزیک بلد چی آکادمی مو به مو آخرین مطالب